Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Matrix NFT Piyasasına Giriş Yapıyor!

Paylaş

Şimdiye kadar, çeşitli sanatçıların, koleksiyonları ile NFT alanına girdiğini gördük. NFT’ler ilk başta görsel içeren sanat eserleriydi. Ancak daha sonra, etkili bir şekilde müzik ve video öğelerini de bünyesine kattı. Böylece, NFT girişimleri ve video oyunları, dünya çapında yayılmaya başladı. Bunun sonucunda, Warner Bros da alana giriş yapan şirketler arasında yerini aldı. Dev şirket, Matrix NFT ile bize değer odaklı bir koleksiyon iletecek. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Warner Bros NFT alanına giriş yapıyor

Matrix NFT, Warner Bros’un Blockchain dünyasına ilk giriş denemesi değil. Geçmişte şirket, Area Jam ve ücretsiz eşantiyonlar üretmek amacıyla Blockchain teknolojisini kullandı. Bahsi geçen NFT ödülleri, kullanıcılar için bir yükselme yöntemi olarak yerini aldı. Bununla birlikte şirket, o zamandan beri iyi bir mesafe kat etti. Warner Bros’un yanı sıra, Sony: No Method House Promosyonu ile yapım devine benzer bir strateji denedi. Böylece, film sektörünün NFT alanına daha çok girdiğini gördük.

Warner Bros, daha önceki Blockchain denemelerinde Matrix NFT’leri üretecek tecrübeyi edindi. Bu NFT’ler, Matrix filminin yeni çıkacak filmiyle uyumlu olacak: Matrix Resurrections. Öyleyse, bu konuda daha fazla bilgi almak için daha derine inelim.

Matrix NFT koleksiyonu neleri içeriyor?

Warner Bros, Blockchain teknolojisini NFT’lere entegre etmek amacıyla Nifty ile birlikte çalıştı. Palm NFT Studio Topluluğundaki kullanıcılar için sınırlı sayıda (100.000) NFT var. Matrix NFT koleksiyonu, benzersiz avatarlardan oluşacak. Şimdiye kadar alanda; NFT profil fotoğrafları, tokenler ve oyun karakterleri gördük. Ancak, NFT dünyası için herhangi bir resmi avatar işlevi görmedik. İnsanlar, sahip oldukları NFT avatarlarını, metaverse oyunlarında veya profil resimlerinde kullandı. Matrix Resurrections’un NFT avatarları, bu alanda ezber bozan bir şey olacak.

Sanatçılar, böylesine büyüleyici bir Matrix NFT serisi oluşturmak için Epic Games’in MetaHuman Creator aracını kullandı. Ayrıca bu NFT’ler, Blockchain dünyasına girmek için oluşturulan bir hareket görüntüsü IP’sinden, birincil Warner Bros girişimi haline geldi.

Matrix Resurrections avatarları

Matrix NFT koleksiyonundaki hiçbir öğe, filmin dünyasındaki karakterlerden oluşmayacak. Öğelerin her biri, uygulanabilir yaklaşımda ayırt edici ve ‘kişisel’ olacak. Bununla birlikte, NFT avatarları için belirli bir fiyat da var. Bu fiyat 50 dolar civarında. Ayrıca koleksiyonda sadece 100.000 NFT yer alıyor. Bu nedenle şirket, en fazla 5 milyon dolarlık bir satış yapma imkânına sahip olacak. Bu nedenle, şirketin amacı gelir elde etmek değil, müşterilere bir fayda sağlamaktır. Kullanıcıların Matrix NFT’leri almak için çok yönlü seçenekleri bile var. Fiat, kredi puanı, banka kartı veya oyun kartı gibi ödeme yöntemleri kullanıma açık. Bunun yanında, DAI ve Palm NFT Studio’nun desteklediği kripto paralar da ödeme yöntemi olarak kullanılabiliyor.

Warner Bros, NFT’leri nasıl dağıtacak?

30 Kasım 2021’deki birincil satış, temel NFT Avatarları koleksiyonunu başlattı. Bunlar, sistematik olarak, insanları ve Matrix dünyasında kapana kısılan geleneksel bireyi içeriyordu. Ayrıca öğelerin hepsi, bir algoritma tarafından rastgele oluşturulan birer NFT’ydi. Ayrıca tümü, Nifty’nin NFT pazarında satışa çıktı. Bununla birlikte öğeler, rastgele oluşturulduğu için çeşitli nitelikler ve algoritmalar vardı. Bu, esas olarak her avatarın benzersiz olmasını sağlıyordu. Daha sonra proje, NFT sahiplerinden kırmızı veya mavi kapsül arasında seçim yapmalarını istedi. Bu, Matrix’in akılda kalan klasik sahnelerinden birine atıf yapıyor.

  • Mavi bir kapsül almanız durumunda, avatarlar, belki Metaverse’den yararlanmak için Matrix’in içinde kilitli kalıyordu.
  • Kırmızı kapsül ile Avatar, bir direniş savaşçısına dönüşüyordu. Ancak avatar aynı kalıyor ve sadece direniş savaşçısı olduğu için yükseltmeler alıyordu.

Matrix NFT avatarları ne gibi kullanım durumlarına sahip?

Kullanıcılar, kırmızı kapsülü alma ve Matrix’te yakalanan anormal bireyleri savaşçılara ve direnişe dönüştürme olanağına sahip. Nifty’nin avatarları, müşterileri hızla genişleyen çevrimiçi bir Metaverse’ye davet ediyor. Warner Bros’un hedefi, tıpkı Matrix gibi yıllar boyu devam eden bir fayda sağlamak. Bununla birlikte şirket, müşterilerin yeni NFT’ler kazanmasını sağlayan, NFT rekreasyon görevleri gibi bir strateji izleyecek. Matrix dünyasında görevlerin ve farklı zorlukların uygulanması bile mümkün.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...