Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Mars4 Metaverse Başarıya Koşuyor!

Paylaş

Kripto para piyasasının durgun olduğu bir dönemdeyiz. Yatırımcılar bu dönemde, yatırım yapma konusunda çekingendir. Ancak bazı girişimler başarı sağlıyor. Mars4 NFT satışlarında bir artış görünmekte. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Mars4

Mars4 Metaverse

Bir Metaverse oyunu olan Mars4, haziran ayının ilk haftasıyla beraber artan satışlarıyla dikkat çekiyor. Mars4’ün bölgesel bir pazarlama stratejisi kullanması, satışların çoğunun Japonya tarafından gerçekleşmesine sebep oldu. Daisuke ve Crypto Train gibi tanınmış kişilerle iş birliği içindedir. Ünlü bir kripto yatırımcısı ve BitFlyer CEO’su Yuzo Kano, bir yıl önce Mars4’e ilgi duydu. Bu, Mars4’ün ekibine Telegram grubu oluşturması konusunda ilham verdi. Ayrıca grup Türkiye, İtalya, Çin ve birçok topluluk tarafından da hızla takip edilmiştir.

Metaverse Oyunu

Mars4, hayatta kalma temalı bir Metaverse oyunudur. Kullanıcılar bir yandan para kazanırken bir yandan da Mars gezegenini keşfedebilirler. Oyun iki blok zinciri tarafından oluşturulmuştur. Bunlardan birisi kripto paralarken diğeri NFT’leri içermektedir. Yakın zamanda çeşitli oyun içi araçlar sunulacaktır. Ayrıca bazı ürünler için NFT’ler de yakında piyasaya sürülecektir. NFT’ler, oyunculara sahip oldukları eşya için tam kontrol sağlayacaktır. Oyun geliştiricileri dahil hiç kimse, blok zincirinde tutuldukları için kontrolü ele geçiremez.

MARS4’te kullanılan kripto birimi, ticaret de dahil olmak üzere çeşitli Metaverse etkinlikleri için kullanılabilen oyun para birimidir. MARS4 kripto birimini hem oyun yoluyla hem de NFT tutmak gibi başka yollarla elde edilebilmektedir. Ayrıca Mars4 kripto birimi bir altcoin olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple Mars4’ün kripto birimine sahip olan herkes çeşitli yollarla fiat para birimi kazanabilmektedir. Ayrıca topluluk havuzu, yatırımcıların NFT’lerden pasif gelir kazanmalarına olanak sağlar. Mars4 NFT’leri her alım gerçekleştirdiğinizde, üretkenlik puanınız arttırır. Arazi sahipleri, ortak havuzu halka açmayı ve fonlarını NFT sahiplerine verimlilik derecelerine bağlı olarak dağıtmayı tercih edebilirler.

MARS4 projesinin geliştirme ekibi, NASA’nın Mars verilerinden sonra Mars’ın arazisinin ayrıntılı 3D haritasını modellemiştir. Bu verilere dayalı topografik formu ile arsalar yaratılmıştır. Ekip, oyun alanını belirler ve her NFT sanal Mars’ta oynanabilir hale gelir. Ayrıca etkileşimli bir bölge oluşur. MARS4’ün projesi birbiriyle bağlantılı üç bölüme ayrılmıştır. Mars Land NFT’leri, MARS4 kripto para ve oyna kazan oyunu. Tüm bu unsurlar, kendi ekonomisiyle etkileşimli bir sanal Mars oluşturmak için bir araya getirilebilmektedir.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...