Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Mariah Carey NFT Alanına Giriş Yaptı

Paylaş

Mariah Carey NFT dünyasına adım attı. Carey’in NFT’si bir biniş kartı gibi tasarlanmıştır. Ayrıca kazanan Carey ile tanışacaktır. Üstelik Songwriters Hall of Fame’e girmesi için onunla New York’a uçma fırsatı yakalayacaktır. NFT sahibi, tören sırasında Carey ile masasına oturma fırsatı da bulacak. NFT’nin kendisi Carey’in imzası olan pembe ama lavanta renk grubundaki ve parıltılı vurgulu dönen bir biniş kartı olarak tanımlanıyor. Ayrıca bilet özel bir ses kaydıyla birlikte geliyor. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Mariah Carey daha önce NFT platformu Geojam’a yatırım yaptıktan sonra NFT’ler ve kripto ile ilişkilendirilmişti. Açıklamalara göre satış sonrasında bu platform 3 Haziran ile 9 Haziran arasında NFT’sinin müzayedesine ev sahipliği yapacak.

Mariah Carey NFT

Mariah Carey NFT ile Web 3.0 Trendinde

Şarkıcının Hall of Fame deneyiminin 15 ve 16 Haziran’da gerçekleşmesi planlanıyor. Satıştan elde edilen gelirin bir kısmı, Carey’nin uzun süredir desteklediği The Fresh Air Fund’a gönderilecek. Songbird Supreme, Hall of Fame deneyiminden ve hayır kurumlarına bağış yapma fırsatından ilham aldı. İlk NFT’sini yaparken ona en çok ilham verenlerin bu iki sebep olduğunu söyledi. Ayrıca, Covid dönemini, işin içerisinde ki sanatçı topluluğunu sessizce araştırdığı dijital sanat dünyasına olan ilgisini tetikleyen dönem olarak gösterdi.

Araştırmalarının devam ettiği dönemde herkesin NFT’lerden bahsettiğini dile getirdi. Ayrıca sanat ile ticaret arasındaki yeni dinamikleri öğrendiğini belirtti. Rolling Stone’a konuşan Mariah Carey,

Bu, hala öğrenmekte olduğum ve uzman olduğumu iddia etmediğim bir konu . Bu özel NFT deneyimi, hayatta bir kez Songwriters Hall of Fame’e alınmadır. benim harika hayranlarımdan biriyle sevincimi paylaşma ve aynı zamanda bana çok yakın olan iki olağanüstü hayır kurumu için para toplama anına dayanıyor.

Carey’nin ilk NFT’si hakkında yorum yapan Geojam’ın kurucu ortağı ve CEO’su Sarah Figueroa, NFT’lerin müzik endüstrisindeki gücünü vurguladı ve blok zincirinde sanat sunmaktan daha fazlasını yapabileceklerini söyledi.

Mariah Carey’in Kısaca Hayatı?

Mariah Carey 1990’lı yılların en çok albüm satan kadın şarkıcıdır. 1990’lı yıllarda her yıl 1 numaraya ulaşmış single’ları bulunan tek şarkıcı ve tüm zamanların en çok satan kadın hip hop şarkıcısı unvanlarına sahiptir. Aynı zamanda, ABD’de en çok 1 numaraya ulaşmış single’ı olan kadın şarkıcıdır. Soundscan döneminde en çok satan kadın müzisyendir. Carey aynı zamanda çok kuvvetli ve tiz bir sese sahiptir. Yüksek frekansta şarkı söyleyen şarkıcıların başında gelir. Çoğunlukla ABD’de tanınan bir isimdi. Carey, 1992’de konser albümü MTV Unplugged EP ile tüm dünyanın tanıdığı bir isim haline geldi.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...