Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Manchester City NFT Koleksiyonu Çıkartıyor!

Paylaş

Manchester City Animoca Brands’in yan kuruluşu Quidd ile ortaklık kurdu. Buna göre ikili, yarının olası Premiere Lig şampiyonluğundan önce Manchester City NFT koleksiyonunu piyasaya sürecek. NFXhaber olarak, detayları siz değerli okurlarımız için derledik.

Manchester City Futbol Kulübü, İngiltere Premier Ligi’nin (EPL) şampiyonluğa en yakın takımlarından biri. Kulüp, kupaya bir maç kala yeni bir NFT duyurusu yayınladı. Buna göre kulüp ve Animoca Brands’in yan kuruluşu Quidd, Manchester City NFT koleksiyonu üzerinde çalışıyor. Koleksiyon, bu hafta içerisinde piyasaya çıkacak. Bilmeyenler için City, Web3 ve onun temsil ettiği değerlerin güçlü bir savunucusu. Ayrıca takım, Metaverse’ye genişleme planları ile alanda oldukça aktif bir rol oynuyor.

Manchester City ve NFT pazarı Quidd, NFT Koleksiyonunu Başlattı

Cuma günü Animoca Brands, yan kuruluşu Quidd ile Manchester City arasındaki bir iş birliğini duyurdu. Duyuruda Animoca, Manchester City NFT koleksiyonundan bahsetti:

“Yan kuruluşumuz Quidd, yarın tamamen etkileşimli, güzel tasarımlı 3 boyutlu kartlarla ManCity’nin ilk Koleksiyonunu piyasaya sürüyor. Bunu kaçırmak istemezsin!”

Manchester City'nin bir NFT kartı

Bunun yanında NFT pazarı Quidd de iş birliğinin detayları hakkında çeşitli ipuçları yayınladı:

“Koleksiyon, 20 Mayıs’ta başlayan ve sezonun sonuna kadar uzanan dört drop’tan oluşacak. Taraftarlar, yalnızca spor koleksiyonculuğunda bir ilk olan 3 boyutlu oyuncu kartlarına değil, aynı zamanda kulübün yakın tarihindeki önemli anları vurgulayan setlerini de keşfedecek. Ayrıca, kart arkaya doğru döndürülürken bulunan çeşitli arşiv detayları da koleksiyonda yer alacak.”

Quidd’in duyurusuna göre, Manchester City NFT öğelerine hevesli taraftarlar için, Signature Gold Set piyasaya çıkacak. NFT pazarı, açıklamasında konuyla ilgili şunlardan bahsetti:

“Ayrıca, 23 Mayıs Pazartesi günü Man City Debut koleksiyonunda, yalnızca ilk 500 sıradaki koleksiyonerin 6 kartın her birinin baskısının kilidini açacağı bir Man City Signature Gold Set olacak.”

Tüm bunlara ek olarak iş birliği, Premier Lig futbolunu metaverse’e taşımak için Sony ile yapılan bir ortaklığı takiben ortaya çıktı.

Taraftar tokenleri yükselişte

Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin çoğu, kripto ve NFT alanına dahil olmak için hızlı davrandı. FC Porto, geçen yıl taraftar tokenlerini piyasaya sürmek için Binance ile ortaklık kurdu. Ayrıca Barselona, ​​Metaverse ve NFT projesi için kripto para birimi geliştirme planlarını açıkladı. CryptoSlate’den elde edilen verilere göre, taraftar token piyasası bu hafta %53,11 büyüdü.  Manchester City Fan tokeni ise, son yedi günde %36,37 arttı. Bununla birlikte, yükselişin herhangi bir NFT dağıtımıyla ilgili olup olmadığı henüz belli değil. Quidd İçerik Başkan Yardımcısı Sam Barberie, “City ile çalışma fırsatı, bizi hemen tamamen yeni bir şey yapmaya zorladı” dedi ve ekledi:

“Kulübün kalibresi ve tarihi, taraftarların ve koleksiyonerlerin daha önce hiç görmediği, etkileşimli birşey yaratma arzusunu uyandırdı.”

Quidd pazarı, dünya çapında 325’in üzerinde farklı markanın koleksiyon ürünlerine ev sahipliği yapıyor. Bunun yanında pazarda, sekiz milyon NFT koleksiyoncusu yer alıyor. Manchester City NFT koleksiyonu, bir Premier Futbol Ligi kulübünün Quidd’e ilk çıkışı olacak. Bununla birlikte, spor sektörü NFT alanına yatırım yapmaya devam edecek gibi duruyor.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...