Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Magic Johnson NFT Koleksiyonunu NBA Top Shot’ta Başlattı

Paylaş

Efsanevi basketbol oyuncusu Earvin “Magic” Johnson, NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor. Magic Johnson NFT projesi, 7 Haziran tarihinde NBA Top Shot aracılığıyla yayınlayacak. Koleksiyonda toplam 1600 benzersiz NFT yer alıyor. Bununla birlikte dijital eserler, Magic’in basketbol kariyerindeki unutulmaz anlarından bazılarını içerecek. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Magic Johnson kimdir?

Magic Johnson, NBA tarihindeki en iyi oyuncular arasında kabul ediliyor. Ayrıca basketbol yıldızı, bir Hall of Famer’dır. Magic, otuz yıla yayılan, uzun ve şanlı bir kariyerde beş şampiyonluk kazandı. Aslında basketbolcu, 1979’dan 1996’ya kadar tüm kariyeri boyunca Los Angeles Lakers için oynadı. Sayısız rekor kırarken çok sayıda takım ve bireysel ödül kazandı. Buna ek olarak, üç Finaller MVP ve Lig MVP kayıtlarıyla toplam 12 kez NBA All-Star’ı oldu.

Magic Johnson NFT koleksiyonu neleri içeriyor?

Magic Johnson NBA Top Shot

NFT koleksiyonu, NBA tarihindeki bu ikonik anlardan bazılarını kayıt altına alıyor ve onları Blockchain üzerinde ölümsüzleştiriyor. Magic Johnson, kariyerini ve devasa kişiliğini NFT alanına getiriyor. “Antoloji: Magic Johnson” koleksiyonu, hayranlara yıldızla iletişim kurma şansı veriyor. Bunun yanında NFT sahipleri, basketbolcunun kariyerindeki unutulmaz anlara erişecek. Magic, 5.2 milyon takipçisine gönderdiği bir tweet’te koleksiyon ile ilgili şunları söyledi:

“İlk NFT’lerimi yayınlamak ve kariyerimden en sevdiğim anlardan bazılarını her yerdeki hayranlara getirmek için NBA Top Shot ile ortak olmaktan gerçekten heyecanlıyım.”

NFT drop’u 7 Haziran 2022 tarihinde başlıyor. Buna göre, her bir NFT 1.600 dolarlık bir basım fiyatına sahip olacak. Bununla birlikte, toplam 1.600 Magic Johnson NFT paketinin 1200 tanesi, en az 150.000 Top Shot puanına sahip kullanıcılara bir airdrop yoluyla verilecek. Kalan 400 NFT ise, Top Shot puanına veya durumuna bakılmaksızın herkes tarafından basıma açık olacak.

Her NFT paketi, Magic’in dört anından birini içerecek. Bunlar, basketbolcunun oynadığı Los Angeles Lakers’ın NBA Şampiyonası şampiyonluğunu kazandığı sezonlardan gelecek. Ayrıca, her pakette Nadir veya Efsanevi nadirlik seviyesinde bir Magic Johnson NFT yer alacak.

NBA Top Shot nedir?

Dapper Labs ve NBA tarafından ortaklaşa oluşturulan Top Shot, bir NFT koleksiyon platformudur. NBA tarihindeki ikonik anlarda uzmanlaşmıştır ve kullanıcılar bu NFT’leri ‘paketler’ aracılığıyla elde eder. Platform, Flow Blockchain üzerinde çalışıyor ve Temmuz 2019’da ortaya çıktı.

O zamandan beri, en büyük NFT platformlarından biri haline geldi. Ayrıca, genel NFT pazarındaki düşüş eğilimine rağmen, NBA Top Shot, yeni rekorlar kırdı. Bununla birlikte platform, resmi olarak 1 milyar doların üzerinde NBA Top Shot paketi sattı. Bu şaşırtıcı miktarda para ve bu platformun ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Şüphesiz NFT ekosistemindeki en büyüklerden biridir.

NBA Top Shot NFT projesine giderek daha fazla sporcu katılıyor. Son olarak Magic Johnson da NFT koleksiyonunu eklemek için yola çıktı. Ayrıca basketbolcunun hayranları, NBA Top Shop platformunun nasıl çalıştığını görme imkanına sahip olacak.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...