Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Madonna NFT Piyasasını Ayağa Kaldırdı

Paylaş

Dünyaca ünlü şarkıcı Madonna, yakın zamanda bir NFT koleksiyonu çıkarttığını açıkladı. Madonna NFT koleksiyonu, “Mother of Creation (Yaratılışın Annesi) ismiyle NFT piyasasındaki yerini aldı. Koleksiyondaki 3 boyutlu çıplak Madonna avatarı ve Mevlâna şiiri NFT severlerin dikkatini çekti. NFXhaber olarak, sizin için hazırladık.

Madonna, 2021 yılını anneliği anlatan bir video serisinde çalışarak geçirdi. Bu videolar, Madonna NFT koleksiyonunda kullanılmak için özel olarak üretildi. Mother of Creation, üç videodan oluşuyor. Buna göre videolar; Madonna’yı ağaç, kırkayak, kelebek ve teknolojiyi doğuran 3 boyutlu çıplak bir kadın olarak gösteriyor. NFT’ler açık artırmada satışa çıktı. Ayrıca Madonna, koleksiyondan elde edilen tüm geliri hayır kurumlarına dağıtacak.

Koleksiyon, Beeple ve Madonna’nın iş birliğinin ürünü olarak yayınlandı. Beeple, 2021’deki Christie’s müzayedesinde 69 milyon dolarlık NFT satışı gerçekleştirmesi sonucunda ün kazandı. Madonna ile ortaklığı hakkında konuşan sanatçı, şunları söyledi:

“Bu çok büyük, çılgın bir onur. Nadiren başka insanlarla çalışıyorum. Bu büyük olasılıkla uzun bir süre için sonuncusu olacak.”

Madonna NFT koleksiyonunda Mevlâna detayı

Madonna NFT koleksiyonu, çeşitli sanatsal betimlemeler içeriyor. Buna göre videolar içerisinde Madonna 3 boyutlu çıplak bir avatar olarak yer alıyor. Her videoda farklı doğumlar yapan Madonna, teknolojiyi betimleyen robotu ve umutu betimleyen kelebekleri doğuruyor. Bunun yanında sanatçı, bir videoda çevreye dikkat çekmek için ağaç dünyaya getiriyor. Madonna, her videoda farklı bir ortamda doğum gerçekleştiriyor. Bu ortamlar arasında bir hastane yatağı, paslı bir araç ve son olarak bir orman zemini yer alıyor.

Bunun yanında, Madonna’nın hazırladığı videoların her birinde farklı şiirler yer alıyor. İki videoda bulunan şiirleri, Madonna yazdı. Son videodaki şiir ise Türk şair ve düşünür Mevlâna’ya ait. Koleksiyon, SuperRare isimli NFT pazarı üzerinden satışa çıktı. Açık artırma bu hafta cuma gününe kadar devam edecek.

Hayır kurumlarına bağışlanacak

Madonna NFT koleksiyonundan elde edilen gelirin, hayır kurumlarına bağışlanacağından bahsetmiştik. Dünyaca ünlü şarkıcı, hayır kurumu olarak, yalnızca kadınlar ve çocuklar için çalışmalar yapan dernekleri seçti. Dernekler arasında Ukrayna’daki çocuklara yardım eden Çocukların Sesi Vakfı, şiddet mağduru kadınlara yardımcı olan City of Joy Vakfı ve son olarak hapisteki anne kadınlara kefalet yardımları sunan Black Mama’s Bail Out yer alıyor.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...