Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Madonna NFT Koleksiyonunu Çıkarttı

Paylaş

Dünyaca ünlü pop şarkıcısı Madonna NFT koleksiyonu çıkarıyor. Şarkıcı, 2021 yılını annelikle ilgili bir video dizisinde çalışarak geçirdi. Buna göre videolar, “Mother of Creation” adına sahip bir dizi olarak, NFT biçiminde satışa çıkacak. Bunun yanında diziden elde edilen gelirler, üç kâr amacı gütmeyen kuruluşa verilecek. NFXhaber olarak, detayları sizin için araştırdık.

Madonna, 2021’in mart ayında popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’dan NFT satın aldı. NFT, o zamanlar 560.000 dolar değerindeydi. Buna göre ünlü şarkıcı, 180 ETH karşılığında, dövmeli bir maymunun değiştirilemez tokenini (NFT) satın aldı.

Madonna NFT koleksiyonu, kendisini flora, hayvanlar ve teknolojiyi doğuran çıplak bir kadın olarak resmeden üç video hazırladı. Bunun ardından videoları, kendi NFT dizisi olarak “Mother of Creation”ı pazartesi günü yayınladı. NFT, dijital bir sanatçı olan Beeple ile bir yıllık bir iş birliğin sonucu olarak ortaya çıktı.

Beeple, 2021 yılında Christie’s’de 69 milyon dolara NFT satmasıyla bilinir. Madonna ile iş birliği hakkında konuşan sanatçı, şunları söyledi:

“Bu çok büyük, çılgın bir onur. Nadiren başka insanlarla çalışıyorum. Bu büyük olasılıkla uzun bir süre için sonuncusu olacak.”

Madonna NFT koleksiyonu nasıl satılacak?

SuperRare, çarşambadan cumaya kadar Madonna ve Beeple’ın NFT’lerini hayır amaçlı açık artırmaya çıkaracak. Madonna, bir telefon röportajında, onu NFT pazarını yönlendiren dini ve toplumsal bileşenler olarak gördüğü şeylere baktığını açıkladı. Bunun yanında konula ilgili, “Kim olduğumun sezgilerine aykırı” dedi.

Madonna’nın avatarı, Beeple ve şarkıcının kendisi tarafından hazırlanan üç videoda yer alıyor. Bunun yanında avatar, sırasıyla bir hastane yatağından, paslı bir araçtan ve bir orman tabanından çeşitli türler doğuruyor. Her videoya, bir kısmı şarkıcının kendisi, bir kısmı da mistik şair Rumi tarafından yazılan şiirler eşlik etti.

Ayrıca Madonna, klipte doğurduğu kelebek ve kırkayakların önemine vurgu yaptı: “Umut için duruyorlar. Teknolojiyi temsil ediyorlar.”

NFT’lerden elde edilen gelir, kadınlara ve çocuklara yardım eden üç kuruluşa gidecek. Bu kurumların ilki, Ukrayna ihtilafından etkilenenlere yardım eden Çocukların Sesi Vakfı. Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde şiddet mağdurlarına yardım eden City of Joy Vakfı. Son olarak ise, Hapisteki bakıcılar için kefalet sağlayan Black Mama’s Bail Out yer alıyor.

Satışlar, Ethereum tabanlı bir NFT pazarı olan SuperRare’de gerçekleşecek. Yardım müzayedesi, NFT pazarının geleceğinin belirsiz olduğu bir zamanda ortaya çıktı. Pazarın kurucusu ve CEO’su John Crain’e göre, SuperRare’in Kasım ayındaki satışları, Ekim ayından bugüne 35 milyon dolardan 10 milyon dolara düştü. Bunun ardından Crain, NFT pazarı ile ilgili şunları söyledi:

“Her piyasa değişkendir ve evet, dalgalanmalar var. Ancak, ben buna ayı piyasası diyemem.”

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...