Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Madonna NFT Koleksiyonu İçin 300 ETH!

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Bu piyasaya ilgisi olan ama duymayan kalmamıştır… Madonna ve Beeple’ın son derece karanlık ‘Yaratılışın Anası’ NFT projesini tüm dünyada duyulmakta. Büyük bir beklentiyle, üç parçalı koleksiyon geçen hafta çıktı. Hatta çok fazla incelemenin kurbanı olmasına rağmen, NFSW koleksiyonu 300 ETH’yi aşan şaşırtıcı bir birincil açık artırma satış hacmi oluşturdu.

Üç varlıktan, biri araştırma laboratuvarında biri ağaç doğuran çıplak içermekte. Bir de 3D Madonna’yı tasvir eden ‘Doğanın Anası’, 170 ETH değerinde hacme ulaşmakta. Devasa satışıyla en çok talep gören olarak ‘Doğanın Anası’ olarak görülmekte. Diğer iki NFT’de de toplu olarak 130 ETH’den fazla satış hacmi gerçekleştirmekte.

Madonna NFT Koleksiyonu Kışkırtıcı!

Kışkırtıcı doğasının kaçınılmaz olarak yapacağı gibi proje, bazı topluluk üyelerinin tartışmalı şekilde etkilemekte. Cüretkar şekilde markaya uygun olarak nitelendirdiği, diğerleri ise 3D sanat eserini sanatın estetiğine özümsediği karışık bir tepkiler dizisi üretti. Buna ek olarak, kripto sanatçısı ve Tin Museum’un kurucusu Ting Song, kadınlığın özüne sıkıca odaklanmayı amaçlasa da, projedeki Beeple’ın erkek etkisini sorgulamadan edemedi: “Birkaç kez izledim. Aslında ben şahsen bu çalışmanın görsel ifadesinin o kadar da ‘kadınsı’ olmayabileceğini hissediyorum. Bunun yerine, bir dereceye kadar daha çok bir teknoloji dünyası erkek bakış açısı gibi geliyor ”. dedi.

Bununla birlikte ve projenin NFT’lerin daha geniş algısı için faydalı mı yoksa zararlı mı olduğuna bakılmaksızın (Madonna’nın kitlesel çekiciliğiyle koleksiyon birçok ana manşete ulaştı), Madonna ve Beeple’ın 612.000 dolar hayır kurumuna yapılan gelir inkar edilemez bir şekilde onu net pozitiflerden biri yapar, yani sanat eserini eleştirmek geçerli olsa da, varlığını eleştirmek olmamalıdır. NFT koleksiyonu için eleştiride bulunan elbette çok insan bulunmakta. Fakat seven insan sayısı da hayli fazla. O kadar fazla ki 300 ETH harcaması yapmaktan hiç çekinmediler…

Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...