Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Madonna NFT Koleksiyonu İçin 300 ETH!

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Bu piyasaya ilgisi olan ama duymayan kalmamıştır… Madonna ve Beeple’ın son derece karanlık ‘Yaratılışın Anası’ NFT projesini tüm dünyada duyulmakta. Büyük bir beklentiyle, üç parçalı koleksiyon geçen hafta çıktı. Hatta çok fazla incelemenin kurbanı olmasına rağmen, NFSW koleksiyonu 300 ETH’yi aşan şaşırtıcı bir birincil açık artırma satış hacmi oluşturdu.

Üç varlıktan, biri araştırma laboratuvarında biri ağaç doğuran çıplak içermekte. Bir de 3D Madonna’yı tasvir eden ‘Doğanın Anası’, 170 ETH değerinde hacme ulaşmakta. Devasa satışıyla en çok talep gören olarak ‘Doğanın Anası’ olarak görülmekte. Diğer iki NFT’de de toplu olarak 130 ETH’den fazla satış hacmi gerçekleştirmekte.

Madonna NFT Koleksiyonu Kışkırtıcı!

Kışkırtıcı doğasının kaçınılmaz olarak yapacağı gibi proje, bazı topluluk üyelerinin tartışmalı şekilde etkilemekte. Cüretkar şekilde markaya uygun olarak nitelendirdiği, diğerleri ise 3D sanat eserini sanatın estetiğine özümsediği karışık bir tepkiler dizisi üretti. Buna ek olarak, kripto sanatçısı ve Tin Museum’un kurucusu Ting Song, kadınlığın özüne sıkıca odaklanmayı amaçlasa da, projedeki Beeple’ın erkek etkisini sorgulamadan edemedi: “Birkaç kez izledim. Aslında ben şahsen bu çalışmanın görsel ifadesinin o kadar da ‘kadınsı’ olmayabileceğini hissediyorum. Bunun yerine, bir dereceye kadar daha çok bir teknoloji dünyası erkek bakış açısı gibi geliyor ”. dedi.

Bununla birlikte ve projenin NFT’lerin daha geniş algısı için faydalı mı yoksa zararlı mı olduğuna bakılmaksızın (Madonna’nın kitlesel çekiciliğiyle koleksiyon birçok ana manşete ulaştı), Madonna ve Beeple’ın 612.000 dolar hayır kurumuna yapılan gelir inkar edilemez bir şekilde onu net pozitiflerden biri yapar, yani sanat eserini eleştirmek geçerli olsa da, varlığını eleştirmek olmamalıdır. NFT koleksiyonu için eleştiride bulunan elbette çok insan bulunmakta. Fakat seven insan sayısı da hayli fazla. O kadar fazla ki 300 ETH harcaması yapmaktan hiç çekinmediler…

Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...