Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

M Social, Decentraland Metaverse Hotel’i Açtı

Paylaş

Millennium Motels and Resorts, Perşembe günü tanıtımıı yaptığı Decentraland’daki M Social metaverse tesisini açtı. NFXHaber olarak bu yazımızda bu yeni projeyi yazdık.

Decentraland’ın Genesis Plaza’sı, platformda dijital bir grubun etkinliğini tanıtmanın yanı sıra M Social’ın markalaşmasını anlatmayı hedefleyen dijital bir locaya ev sahipliği yapacak.

M Social Decentraland’ın konukları, bir avatar asistanı tarafından karşılandıkları tesisin fuayesinde buluşabilirler. Ayrıca, Decentraland’ın zirvesine gelen müşteriler ödüller kazanabilir.

Duyuru, franchise’ın, M Social Decentraland platformunda yapıldı. Özellikle Yılbaşı, Sevgililer Günü ve diğerlerine denk gelen tatiller için bir dizi yarışma başlatılmıştır. Ancak duyuru, önümüzdeki birkaç ay içinde gelecekteki işbirliklerini tartışılmasının ardından yapılmıştır.

Şirketin üst düzey isimleri Metaverse projesi hakkında ne diyor?

Millennium ve Copthorne Motels Ltd Başkanı K.L Beng, M Social Metaverse’nin tamamen farklı olduğunu belirtti. Açıklamasına devam eden Beng, şu ifadelere yer verdi.

“Uzun vade yönüne baktığımızda, standart misafirperverliğin önüne geçmeli ve yeni sürükleyici deneyimler yoluyla arkadaşlarımızla etkileşime geçmeliyiz. Gerçek yaşam olaylarıyla birleşen çevrimiçi maceralar yaratarak M Social Decentraland aracılığıyla konukseverliği yeniden tanımlamayı umuyoruz”

Şirketin İşletmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Saurabh Prakash’da açıklama yaptı. Prakash, konaklama ticareti hızla geliştiğini ve ziyaretçi deneyimlerini iyileştirmek için tamamen farklı uygulamaları benimsediğini açıkladı.

Prakash, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Metaverse, arkadaşlarımızla farklı sosyal bağlantılar kurmamız için sayısız alternatif sunan böyle bir caddedir. M Social Decentraland, hem fiziksel hem de dijital dünyanın her birindeki yeni ve mevcut müşterilere çevrim içi bağlantı ve çevrim dışı katılım ile ulaşmamızı sağlayacak.”

2016 yılında Singapur’da başlatılan M Social, birkaç farklı konaklama şirketiyle birlikte Metaverse’e taşınmıştır. Şu anda en önde gelen şirketlerden biridir. Diğerlerinin yanı sıra esas olarak New York, Singapur, Auckland ve Paris’te yerleşik işletmelere sahiptir.

M Social’ın çabaları, dünyanın birçok yüksek konukseverlik şirketinden biri olan Marriot Bonvoy’un Aralık’ta dünya turizminin reklamını yapmak için üç sanatçıyla bir NFT sanat eseri oluşturmasını duyurmasından aylar sonra geldi.

MGM Resorts ayrıca, eğitmenlerin karakteristik özelliğine yönelik dijital gerçeklik (VR) seçeneklerini de kullandı.

BAE merkezli DAMAC Properties ayrıca, NFT’ler ve The Sandbox’ta kişisel Metaverse platformunu geliştirme planlarını açıkladı.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...