Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

M Social, Decentraland Metaverse Hotel’i Açtı

Paylaş

Millennium Motels and Resorts, Perşembe günü tanıtımıı yaptığı Decentraland’daki M Social metaverse tesisini açtı. NFXHaber olarak bu yazımızda bu yeni projeyi yazdık.

Decentraland’ın Genesis Plaza’sı, platformda dijital bir grubun etkinliğini tanıtmanın yanı sıra M Social’ın markalaşmasını anlatmayı hedefleyen dijital bir locaya ev sahipliği yapacak.

M Social Decentraland’ın konukları, bir avatar asistanı tarafından karşılandıkları tesisin fuayesinde buluşabilirler. Ayrıca, Decentraland’ın zirvesine gelen müşteriler ödüller kazanabilir.

Duyuru, franchise’ın, M Social Decentraland platformunda yapıldı. Özellikle Yılbaşı, Sevgililer Günü ve diğerlerine denk gelen tatiller için bir dizi yarışma başlatılmıştır. Ancak duyuru, önümüzdeki birkaç ay içinde gelecekteki işbirliklerini tartışılmasının ardından yapılmıştır.

Şirketin üst düzey isimleri Metaverse projesi hakkında ne diyor?

Millennium ve Copthorne Motels Ltd Başkanı K.L Beng, M Social Metaverse’nin tamamen farklı olduğunu belirtti. Açıklamasına devam eden Beng, şu ifadelere yer verdi.

“Uzun vade yönüne baktığımızda, standart misafirperverliğin önüne geçmeli ve yeni sürükleyici deneyimler yoluyla arkadaşlarımızla etkileşime geçmeliyiz. Gerçek yaşam olaylarıyla birleşen çevrimiçi maceralar yaratarak M Social Decentraland aracılığıyla konukseverliği yeniden tanımlamayı umuyoruz”

Şirketin İşletmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Saurabh Prakash’da açıklama yaptı. Prakash, konaklama ticareti hızla geliştiğini ve ziyaretçi deneyimlerini iyileştirmek için tamamen farklı uygulamaları benimsediğini açıkladı.

Prakash, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Metaverse, arkadaşlarımızla farklı sosyal bağlantılar kurmamız için sayısız alternatif sunan böyle bir caddedir. M Social Decentraland, hem fiziksel hem de dijital dünyanın her birindeki yeni ve mevcut müşterilere çevrim içi bağlantı ve çevrim dışı katılım ile ulaşmamızı sağlayacak.”

2016 yılında Singapur’da başlatılan M Social, birkaç farklı konaklama şirketiyle birlikte Metaverse’e taşınmıştır. Şu anda en önde gelen şirketlerden biridir. Diğerlerinin yanı sıra esas olarak New York, Singapur, Auckland ve Paris’te yerleşik işletmelere sahiptir.

M Social’ın çabaları, dünyanın birçok yüksek konukseverlik şirketinden biri olan Marriot Bonvoy’un Aralık’ta dünya turizminin reklamını yapmak için üç sanatçıyla bir NFT sanat eseri oluşturmasını duyurmasından aylar sonra geldi.

MGM Resorts ayrıca, eğitmenlerin karakteristik özelliğine yönelik dijital gerçeklik (VR) seçeneklerini de kullandı.

BAE merkezli DAMAC Properties ayrıca, NFT’ler ve The Sandbox’ta kişisel Metaverse platformunu geliştirme planlarını açıkladı.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...