Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Lynsey Addario NFT Koleksiyonu ile İklim Mücadelesini Sürdürüyor

Paylaş

Ödüllü foto muhabiri Lynsey Addario, ilk NFT: From the Flames’i yayınlamak için MakersPlace ile ortaklık kuruyor. Bu NFT’nin temel amacı, bir bütün olarak küresel ısınma ve iklim değişikliğinin aciliyeti konusunda farkındalık yaratmaktır. Ayrıca Kuzey Kaliforniya’daki 2021 orman yangınlarından etkilenenleri korumak istemektedir. Lynsey Addario NFT koleksiyonu ile belki tüm dünyanın yaralarını saramaz. Fakat bu yolda atılan her adım iklimin korunması için fayda sağlayacaktır. İklim değişiklikleri ve doğal afetlerden etkilenen birçok insana da bir parça umut sağlamaktadır. NFT parçalarının değer bilgisi henüz belli değil. Fakat bu ve tüm NFT piyasası ile ilgili tüm haberlere herkesten önce ulaşmak için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın.

Lynsey Addario NFT ile İklimi Koruyabilir Mi?

NASA’ya göre, küresel ısınmanın bilimsel kanıtı çok açık. Ayrıca, atmosferin, okyanusun ve toprağın ısınmasından insan faaliyetleri sorumludur. Bu, küresel sıcaklık artışına, okyanusların ısınmasına, deniz seviyesinin yükselmesine ve diğer aşırı olaylara yol açar. Bu, Blockchance Konferansı 2021 sırasındaki temalardan biriydi.

Pulitzer Ödüllü Lynsey Addario, iklim değişikliği konusunda farkındalığı artırmak için NFT’leri kullanıyor. İlk fotoğraf koleksiyonu ‘From the Flames’, iklim değişikliğinin, özellikle de küresel ısınmanın sert gerçekliğini etkili bir şekilde tasvir ediyor. Bu tasviri ise birçok kanaldan tüm dünyaya duyurmak istemekte. NFT, 2021 California Yangınları sırasında çekilmiş 2 güçlü fotoğraf içeriyor. Bu fotoğraflar National Geographic’te yer aldı, hatta National Geographic’in Resimlerdeki Yılı’nın kapağına bile aday oldu. Aslında adından ciddi bir süre söz ettirdi. Hatta bu acı gerçeği birçok insanın gözleri önüne serdi

Bu NFT artık NFT marketplace MakersPlace’de mevcuttur. Lynsey, satın alma işleminde dijital sürümle birlikte basılı ve imzalı bir sürüm içerir. Ardından toplam gelirin %10’unu Wildland İtfaiyeci Vakfı’na bağışlayacak. Vakıf temel olarak, vefat etmiş itfaiyecilerin ailelerine ve görev sırasında yaralanan itfaiyecilere yardım sağlayan kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Kısaca Lynsey Addario NFT parçaları üzerinden bir gelir etmek yerine ihtiyaç sahiplerine dağıtmayı uygun görmekte.

Lynsey Addario ise konu ile ilgili olarak:

Kendimiz ve çocuklarımız için. Kırık bir plak gibi görünmemek için iklim değişikliğiyle mücadelede üzerimize düşeni yapalım.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...