Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Lynsey Addario NFT Koleksiyonu ile İklim Mücadelesini Sürdürüyor

Paylaş

Ödüllü foto muhabiri Lynsey Addario, ilk NFT: From the Flames’i yayınlamak için MakersPlace ile ortaklık kuruyor. Bu NFT’nin temel amacı, bir bütün olarak küresel ısınma ve iklim değişikliğinin aciliyeti konusunda farkındalık yaratmaktır. Ayrıca Kuzey Kaliforniya’daki 2021 orman yangınlarından etkilenenleri korumak istemektedir. Lynsey Addario NFT koleksiyonu ile belki tüm dünyanın yaralarını saramaz. Fakat bu yolda atılan her adım iklimin korunması için fayda sağlayacaktır. İklim değişiklikleri ve doğal afetlerden etkilenen birçok insana da bir parça umut sağlamaktadır. NFT parçalarının değer bilgisi henüz belli değil. Fakat bu ve tüm NFT piyasası ile ilgili tüm haberlere herkesten önce ulaşmak için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın.

Lynsey Addario NFT ile İklimi Koruyabilir Mi?

NASA’ya göre, küresel ısınmanın bilimsel kanıtı çok açık. Ayrıca, atmosferin, okyanusun ve toprağın ısınmasından insan faaliyetleri sorumludur. Bu, küresel sıcaklık artışına, okyanusların ısınmasına, deniz seviyesinin yükselmesine ve diğer aşırı olaylara yol açar. Bu, Blockchance Konferansı 2021 sırasındaki temalardan biriydi.

Pulitzer Ödüllü Lynsey Addario, iklim değişikliği konusunda farkındalığı artırmak için NFT’leri kullanıyor. İlk fotoğraf koleksiyonu ‘From the Flames’, iklim değişikliğinin, özellikle de küresel ısınmanın sert gerçekliğini etkili bir şekilde tasvir ediyor. Bu tasviri ise birçok kanaldan tüm dünyaya duyurmak istemekte. NFT, 2021 California Yangınları sırasında çekilmiş 2 güçlü fotoğraf içeriyor. Bu fotoğraflar National Geographic’te yer aldı, hatta National Geographic’in Resimlerdeki Yılı’nın kapağına bile aday oldu. Aslında adından ciddi bir süre söz ettirdi. Hatta bu acı gerçeği birçok insanın gözleri önüne serdi

Bu NFT artık NFT marketplace MakersPlace’de mevcuttur. Lynsey, satın alma işleminde dijital sürümle birlikte basılı ve imzalı bir sürüm içerir. Ardından toplam gelirin %10’unu Wildland İtfaiyeci Vakfı’na bağışlayacak. Vakıf temel olarak, vefat etmiş itfaiyecilerin ailelerine ve görev sırasında yaralanan itfaiyecilere yardım sağlayan kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Kısaca Lynsey Addario NFT parçaları üzerinden bir gelir etmek yerine ihtiyaç sahiplerine dağıtmayı uygun görmekte.

Lynsey Addario ise konu ile ilgili olarak:

Kendimiz ve çocuklarımız için. Kırık bir plak gibi görünmemek için iklim değişikliğiyle mücadelede üzerimize düşeni yapalım.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...