Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

LUNA Coin Tutarsızlıkları Terra NFT’lerin Büyümesini Sağlıyor!

Paylaş

Son birkaç gün kripto piyasası için cehennem gibiydi. Bunun yanında, kripto ve NFT’lerin birbiri ile bağlantılı şekilde hareket ediyor. Madalyonun iki yüzü olduğunu düşündüğünüzde kriptoların çöküşü NFT’ler için bir problem. Herkes kaybetse de kripto para piyasasının en büyük kaybedeni şüphesiz LUNA coin oldu. LUNA bir haftada %99,98 değer kaybetti. Peki LUNA’nın düşüşü, Terra NFT’lerini nasıl etkiledi? NFXhaber olarak, sizin için derledik.

LUNA coin çöküşü, Terra NFT’lerinde işlem hacmini artırdı

TerraUSD (UST), Terra ile ilişkili sabit paradır. Bu para ve sistemin işlemini sağlayan yardımcı token ise LUNA coin’dir. Kripto paranın çöküşü sırasında, yatırımcıların büyük bölümü, bir bilmeceyle uğraşmak zorunda kaldı. Çoğu yatırımcı, benimsedikleri blok zincirine ve ekosisteme sadık kaldı veya büyük karlar elde etmek için eşi görülmemiş fiyat farklılıklarından yararlandı.

Kuşkusuz, Ethereum ağı, NFT projeleri arasında en yaygın kullanılan Blockchain’dir. Ancak bu blok zincirin hakimiyeti, yavaş işlem süreleri ve pahalı gas ücretleri gibi sorunlarla karşılaştı. Bunun sonucunda, kullanıcılara Ethereum’un sorunlarıyla uğraşmadan işlem yapma imkânı sunan bir dizi blok zinciri yükselişe geçti. Son günlerde Terra üzerine inşa edilen projeler, günlük işlem hacimlerinde bir artışa tanık oldu. Bu artışın nedeni ise, olarak bir avuç tüccarın krizi fırsata çevirme hamlesiydi. Bu tüccarlar, fiyat tutarsızlığında çok para kazanabileceklerini fark etti.

Terra’nın ekosisteminde listelenen birçok başarılı NFT projesi var. Ayrıca bu, NFT projelerinin LUNA ekosistemindeki projelerin hızlı enflasyonundan etkilenmemeye çalışmasıyla sürekli fiyat değişikliklerine yol açtı. En başarılı Terra NFT koleksiyonlarından bazıları Hell Cats, Galactic Punks, Terra World, Luna Bulls ve Derby Stars’dır.

Terra NFT’leri ne durumda

Random Earth, tarihi boyunca 24 saat içinde işlem gören LUNA Coin sayısını 11.000’in üzerinde kaydetmemişti. Ancak bu, çarşamba günü değişti. Çarşamba günü, 438.665 LUNA platformda işlem gördü. Aynı zamanda bir başka Terra tabanlı NFT pazarı olan Knowhere’de de durum farksızdı. Knowhere tarihi boyunca, 24 saatlik işlem hacmi olarak 6.000 LUNA’nın üzerinde bir rakam kaydetmişti. Random Earth gibi, bu platformda da işler 11 Mayıs Çarşamba günü değişti. Platformdaki günlük işlem hacmi, çarşamba günü 3,1 milyon UST’ye ulaştı. Şaşırtıcı bir şekilde, bu ticaret artışından bir gün önce, el değiştiren toplam Terra NFT hacmi sadece 384.769 UST’ydi.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...