Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Llamascape NFT Koleksiyonu Hacklendi!

Paylaş

Bir NFT projesi daha hacklendi. Buna göre, Llamaverse’in arkasındaki proje olan Llamascape NFT koleksiyonu bilgisayar korsanlarının hedefi oldu. Saldırganlar, koleksiyonun Discord sunucularını hedef aldı. Bunun ardından projeden yaklaşık 30-40 ETH çalındı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Llamascape NFT Discord sunucusu nasıl ele geçirildi?

Olayın ardından Llamascape, resmi Twitter hesabından gönderi yayınladı. Buna göre koleksiyonun arkasındaki ekip, hack olayını hâlâ araştırıyor. Ancak ekibin, kendi üyelerinden birinin toplum mühendisliği yaptığına dair bir varsayımları var. Güvenliği ihlal edilmiş hesap bir alt hesaba Discord üzerinden yetki verdi. Bu, dolandırıcıların Llamascape NFT koleksiyon sahiplerini sömürmelerini sağlayan yegâne şeydi.

Llamaverse nft
Llamascape NFT

Llamascape ekibi topluluğuna söz verdi

İlk olarak, Llamascape NFT, saldırıdan topluluğun değil, kendilerinin sorumlu olduğunu kabul etti. Buna ek olarak ekip, Discord sunucusu saldırısından etkilenen NFT sahipleri için geri ödeme sözü verdi. Ardından, sahiplerine daha iyi güvenlik uygulamalarına sahip olacaklarına dair güvence verdiler. Proje, saldırıları önlemek için 6 bin dolar harcamanın yanı sıra, NFT projesi yöneticileri için yeni bir yöntem uygulayacak. Bundan böyle, Discord adminlerinin alt hesapları, sadece duyuru gibi yönetici amaçları için kullanıma açık olacak. Son olarak Llamascape, her yönetici ve moderatörün tam olarak bilgilendirilebilmesi amacıyla bir eğitim oturumuna ev sahipliği yapacak.

Llamascape NFT koleksiyonu, Discord sunucularında bir bilgisayar korsanlığı olayıyla karşılaşan projelerden sadece biri. İki gün önce Lazy Lions koleksiyonunun Discord’u da dolandırıcıların hedefi haline geldi. Ayrıca geçen ay saldırganlar, Opensea’nın Discord’unu bile hacklemeyi başardı.

Llamaverse nedir?

Llamaverse, Şubat 2022’nin başında piyasaya sürülen bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, sahipleri için bir kulüp ve topluluk görevi görür. Llamaverse sahipleri, koleksiyonun SPLIT isimli tokenini stake ederek pasif gelir elde edebilmektedir. Bunun yanı sıra, nadir NFT’lere sahip kullanıcılar, varlıklarını daha yüksek fiyatlara satabilmektedir. Her Llamaverse NFT’si, çeşitli benzersiz özelliklere ve avantajlara sahiptir. Toplamda 4.000 NFT’den oluşan Llamaverse’nin 3.500 NFT’si statik ve benzersiz lamalardan oluşur. Kalan 500 NFT ise, animasyonlu lamalardır. Animasyon barındıran NFT’ler, koleksiyondaki diğer öğelere göre daha değerlidir.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...