Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Llamascape NFT Koleksiyonu Hacklendi!

Paylaş

Bir NFT projesi daha hacklendi. Buna göre, Llamaverse’in arkasındaki proje olan Llamascape NFT koleksiyonu bilgisayar korsanlarının hedefi oldu. Saldırganlar, koleksiyonun Discord sunucularını hedef aldı. Bunun ardından projeden yaklaşık 30-40 ETH çalındı. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Llamascape NFT Discord sunucusu nasıl ele geçirildi?

Olayın ardından Llamascape, resmi Twitter hesabından gönderi yayınladı. Buna göre koleksiyonun arkasındaki ekip, hack olayını hâlâ araştırıyor. Ancak ekibin, kendi üyelerinden birinin toplum mühendisliği yaptığına dair bir varsayımları var. Güvenliği ihlal edilmiş hesap bir alt hesaba Discord üzerinden yetki verdi. Bu, dolandırıcıların Llamascape NFT koleksiyon sahiplerini sömürmelerini sağlayan yegâne şeydi.

Llamaverse nft
Llamascape NFT

Llamascape ekibi topluluğuna söz verdi

İlk olarak, Llamascape NFT, saldırıdan topluluğun değil, kendilerinin sorumlu olduğunu kabul etti. Buna ek olarak ekip, Discord sunucusu saldırısından etkilenen NFT sahipleri için geri ödeme sözü verdi. Ardından, sahiplerine daha iyi güvenlik uygulamalarına sahip olacaklarına dair güvence verdiler. Proje, saldırıları önlemek için 6 bin dolar harcamanın yanı sıra, NFT projesi yöneticileri için yeni bir yöntem uygulayacak. Bundan böyle, Discord adminlerinin alt hesapları, sadece duyuru gibi yönetici amaçları için kullanıma açık olacak. Son olarak Llamascape, her yönetici ve moderatörün tam olarak bilgilendirilebilmesi amacıyla bir eğitim oturumuna ev sahipliği yapacak.

Llamascape NFT koleksiyonu, Discord sunucularında bir bilgisayar korsanlığı olayıyla karşılaşan projelerden sadece biri. İki gün önce Lazy Lions koleksiyonunun Discord’u da dolandırıcıların hedefi haline geldi. Ayrıca geçen ay saldırganlar, Opensea’nın Discord’unu bile hacklemeyi başardı.

Llamaverse nedir?

Llamaverse, Şubat 2022’nin başında piyasaya sürülen bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, sahipleri için bir kulüp ve topluluk görevi görür. Llamaverse sahipleri, koleksiyonun SPLIT isimli tokenini stake ederek pasif gelir elde edebilmektedir. Bunun yanı sıra, nadir NFT’lere sahip kullanıcılar, varlıklarını daha yüksek fiyatlara satabilmektedir. Her Llamaverse NFT’si, çeşitli benzersiz özelliklere ve avantajlara sahiptir. Toplamda 4.000 NFT’den oluşan Llamaverse’nin 3.500 NFT’si statik ve benzersiz lamalardan oluşur. Kalan 500 NFT ise, animasyonlu lamalardır. Animasyon barındıran NFT’ler, koleksiyondaki diğer öğelere göre daha değerlidir.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...