Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Lives of Asuna Nedir?

Paylaş

Lives of Asuna nedir? Lives of Asuna, 10 bin adet benzersiz anime kız temalı NFT’den oluşan, Ethereum tabanlı bir koleksiyondur. Böylelikle bu makalede Lives of Asuna nedir, nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. Merak eden okurlarımız için, NFXhaber olarak araştırdık. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

Lives of Asuna, 27 Ocak 2022 tarihinde piyasaya sürülmüş popüler bir NFT koleksiyonudur. Ayrıca anime ve bilim kurgu öğelerini birleştiren koleksiyon, 10 bin adet NFT’den oluşur. NFT’ler, çeşitli özelliklere sahip anime kız karakterlerinden oluşur. Tam bir profil fotoğrafı koleksiyonu olan Asuna NFT’leri, ERC-721 standardı ile oluşturulmuştur. Yani Ethereum Blockchain üzerinde barındırılmaktadır. ERC-721, Ethereum ağı üzerinde NFT gibi benzersiz tokenlerin oluşturulması için kullanılan bir akıllı sözleşmedir. Bu akıllı sözleşme NFT sahiplerine, varlıkları üzerinde çeşitli sahiplik haklarını elde etmelerini sağlar.

Lives of Asuna nedir?

Koleksiyon Zumi ve Hagglefish isimli iki sanatçı tarafından yaratıldı.. Bilim kurgu ve fantezi görünümleriyle elle çizilmiş anime kızlardan oluşmaktadır. Bu animeler, bir algoritma tarafından özelliklerin rastgele bir biçimde seçilmesiyle yaratılmıştır. Bu nedenle, her Asuna kendini diğer NFT’lerden ayıran belli başlı bazı özelliklere sahiptir. Bu özellikler arasında göz yapısı, arka plan rengi ve teması, saç rengi ve yapısı ve vücut şekli gibi özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerin kombinasyonu sonucunda ortaya çıkan NFT’ler, farklı nadirlik seviyelerine sahiptir. Yani daha nadir öğeleri içerisinde barındıran Asuna’lar daha yüksek fiyatlara alıcı bulur.

Lives of Asuna koleksiyonun yol haritasına baktığımızda NFT’lerin özelleştirilebilmesine yönelik hedefler görüyoruz. Bu hedefler arasında, anime NFT’lerine giydirilebilecek kıyafet ve aksesuar gibi öğeler ve elektronik ve anime müziğini birleştiren bir mini albüm bulunmaktadır. Bununla birlikte haritasındaki hedefleri adım adım gerçekleştiren proje, nadir kıyafet ve aksesuarların olduğu bir airdrop gerçekleştirdi. Asuna’larına nadir kıyafetler ve aksesuarlar giydiren kullanıcılar, NFT’lerinin değerini katladı.

Yazının yazıldığı sırada koleksiyon, 5.4 bin sahip sayısı ile birlikte 22.6 bin ETH’lik bir işlem hacmine sahipti. Ek olarak koleksiyonun taban fiyatı ise, 0,16 ETH civarında seyrediyordu.

Lives of Asuna 10 bin NFT’lik bir maksimum arz ile piyasaya sürülmüş ve hızla tükenmiştir. Fakat mevcut olarak tüm NFT’ler mint edilmektedir. Ayrıca NFT’lerin ticaretinin yapıldığı tek yer OpenSea gibi ikincil NFT pazarlarıdır. OpenSea’dan NFT satın almak için ise, ETH ve Ethereum cüzdanına sahip olmak gerekir. ETH, kripto borsalarından satın alınabilmektedir. Bununla birlikte Ethereum cüzdanı oluşturmak için ise MetaMask gibi popüler tarayıcı uygulamalarından yararlanılabilmektedir. ETH satın alıp, cüzdanlarına aktaran kullanıcılar, OpenSea hesabı oluşturup cüzdanlarını bu hesaba bağlayarak NFT satın alabilmektedir. Her NFT’nin değeri farklıdır. NFT’leri satın almak için teklif vermek mümkündür.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...