Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Linktree NFT Piyasası İçin OpenSea ile Ortak Oldu!

Paylaş

İçerik oluşturucularının çevrimiçi kimliklerini düzene sokmalarına yardımcı olan Linktree, NFT piyasasına giriyor. Link-in-bio şirketi, bugün Web3 alanındaki içerik oluşturucular için yeni Linktree NFT özelliklerini duyurdu. NFXhaber olarak, detayları sizin için araştırdık.

Linktree NFT’leri ve Web3’ü benimsiyor

Link-in-bio platformu Linktree, NFT’leri hizmetine entegre etmek isteyen en son şirket olarak yerini aldı. Linktree NFT özelliği, içerik oluşturucuların NFT’lerini sergilemelerine izin verecek. Bunun yanında yeni özellikler, NFT oluşturucularının “mülkiyet etrafında bir topluluk oluşturmalarına” da olanak sağlayacak. Bu yeni lansmanla platform, içerik oluşturucuların, ürünlerinden para kazanmalarını sağlamayı hedefliyor. Ayrıca, sanatçıların dijital bir kimlik oluşturmalarının yeni yollarına sahip olacaklarını söylüyor. Yeni özellikler, Ethereum tabanlı popüler NFT pazarı OpenSea ile ortaklaşa yaratıldı.

Linktree NFT galeri bağlantısı, kullanıcıların NFT’lerini Linktree profillerinde sergilemelerine olanak tanıyor. İçerik oluşturucular, bir ön izleme oluşturmak için bir OpenSea koleksiyonunun bağlantısını ekleyebiliyor. Ayrıca, koleksiyonun sahipliğini doğrulamak için Metamask cüzdanlarını bağlama seçeneğine de sahip olacaklar. Bunun yanında MetaMask cüzdanlarını bağlayan içerik oluşturucular, Linktree’lerinde görüntülemek için sahip oldukları altı NFT’yi seçebiliyor. Kullanıcılar, daha sonra mevcut NFT’leri görüntüleme ve satın alma için OpenSea’ye tıklama olanağına da sahip oluyor.

Linktree NFT

Linktree NFT özelliği aracılığıyla cüzdanlarını bağlayan içerik üreticiler, NFT’lerini profil resimleri olarak kullanıyor. Bunun yanında, arka plan olarak da ayarlayabiliyor. Doğrulanan NFT’ler, profil resimleri olarak öne çıkmalarını sağlamak için altıgen bir çerçeve içinde gösteriliyor. Aslında bu, Twitter’ın NFT profil fotoğrafları uygulamasının aynısı. Sosyal medya devi, NFT entegrasyonundan sonra doğrulanan NFT profil fotoğraflarını altıgen çerçevede göstermeye başlamıştı. Arka planda ise, içerik oluşturucunun Linktree’sinin altında bir doğrulama rozeti yer alıyor. Şirket, doğrulamayı güçlendirmek için OpenSea ve Metamask’tan yararlandığını belirtiyor.

Linktree NFT özellikleri için OpenSea ile ortaklık kurdu

Linktree NFT, içerik oluşturucuların akıllı bir sözleşme adresi kullanarak NFT’lerini kilitlemelerine de olanak tanıyor. Yalnızca belirli bir koleksiyondan NFT’lere sahip olan kullanıcılar, sahipliği kanıtlamak için cüzdanlarını bağlayarak NFT kilidini açabiliyor. Ayrıca Linktree, bu özelliğin içerik oluşturucuların ürünlerini dağıtmalarını kolaylaştırdığını söylüyor. Linktree CEO’su Alex Zaccaria konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bu lansmanla Linktree, Web3 alanındaki içerik oluşturucuları güçlendirmek için anlamlı özellikler sağlıyor. Ayrıca, NFT’lerin temel faydasını genişleterek değer katıyor. Bunlar arasında Doğrulanmış sahiplik, para kazanma ve topluluk yer alıyor. Web3’ten yararlanan içerik oluşturucuların sayısı arttıkça Linktree bu alana yönelmeye devam ediyor. Şirketimiz, bu içerik oluşturucuların, NFT’lerini Linktree bağlantısına sahip oldukları her yerde göstermelerine ve topluluklarına özel teşvikler sağlamalarına olanak tanıyor.”

OpenSea NFT

Linktree NFT özelliği, birkaç dijital devin platformlarına NFT’leri eklemeye çalıştığı bir zamana denk geldi. Dün Spotify, sanatçıların NFT’lerini profillerinde tanıtmalarına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ettiğini doğruladı. Ayrıca Instagram, geçen hafta ABD’deki seçkin içerik oluşturucularla NFT’leri test etmeye başlayacağını duyurdu. Bu gelişmeler göz önüne alındığında, Linktree’nin platformuna NFT’leri de eklemekle ilgilenmesi şaşırtıcı değil. Bununla birlikte duyuru, Linktree’nin mart ayında kaynak turunu 110 milyon dolarla tamamlamasının ardından geldi. Kaynaktaki bu artış, Linktree’nin değerini 1.3 milyar dolara çıkarmıştı.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...