Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

LEGO Metaverse Projesi İçin Epic Games İle Ortak Oldu

Paylaş

LEGO Group ve Epic Games, uzun vadeli bir ortaklık duyurdu. Böylelikle çocuklara yönelik bir metaverse projesi üzerinde çalışılmaya başlandı. Metaverse ilgili konuşmalar son zamanlarda artmakta. Şimdi, LEGO Group, Epic Games ile birlikte metaverse’e (Lego Metaverse) dünyasına giriş yapmakta. Hem Epic Games’in hem de LEGO Group’un deneyimlerini hayata geçirmek için kullanmayı ummakta. Çocukları ve aileleri hedefleyen bir metaverse projesi için uzun vadeli bir ortaklık duyurdu.

Mark Zuckerberg’in şirketinin metaverse ürünleri ve hizmetleri oluşturmaya yönelik metaverse tutkularını açıklamasıyla, oyun endüstrisi yükselişte. Microsoft, Xbox oyunlarıyla meta veri deposunu oluşturmak isteyen bir IP metaverse’e 140 milyon dolar yatırım yapan Bandai Namco’ya kadar, fikir oyun dünyasında ivme kazanacak gibi görünmekte. Epic Games, “çocuklar için metaverse’de oynayacakları bir yer inşa etmeyi” ummakta.

Duyuru, internetin bir sonraki yinelemesinin temel bir bileşen olarak çocukların refahı ile tasarlanmasını sağlamak için. Ayrıca iki şirketin kapsamlı deneyimlerinin her birini paylaşacağını paylaşmaya devam edecek. Açıklama projeyle ilgili belirli ayrıntıları paylaşmıyor. Fakat hem LEGO Group hem de Fortnite kurucusunun üzerinde anlaşmaya vardığı üç ilkeyi belirtiyor:

  • Güvenlik ve refahı bir öncelik haline getirerek çocukların oyun hakkını koruyun
  • En iyi çıkarlarını ilk sıraya koyarak çocukların mahremiyetini koruyun
  • Çocuklara ve yetişkinlere dijital deneyimleri üzerinde kontrol sağlayan araçlarla güç verin

LEGO Metaverse Epic Games İle Çocuklar İçin Yeni Dünya

Bu, Epic Games’in genç izleyiciler için ürün ve hizmetler oluşturmaya çalıştığı ilk denemesi değil. 2020’de, oyun oynarken çocuklar için güvenli dijital katılım sağlayan teknoloji geliştiren SuperAwesome şirketini aldı. Ayrıca LEGO Group, UNICEF ile sektör standardı Dijital Çocuk Güvenliği Politikası ve 2016’da çocuklar için canlı yönetilen sosyal uygulama gibi çocuklara dijital deneyimler sunmaya da dahil oldu. İşbirliği yapıldığında, en son duyurulan metaverse projesi hem Epic Games hem de LEGO için ileriye doğru bir adım gibi görünüyor.

Bu projenin nasıl görüneceği veya izleyiciler tarafından nasıl karşılanacağı belli değil. Şu anda, Logan Paul’den Niantic’in kurucusu John Hanke’ye kadar herkesin metaverse projelerini takip etme konusundaki endişelerini paylaştığı , metaverse’in uygulanabilirliği hakkında zaten çok fazla tartışma var. Tabii ki, LEGO Group ile yapılan ortaklık, Epic Games’in benzerlerinin internetin metaverse ile geleceği konusunda iyimser olduğunu gösteriyor. Bu iyimserliğin meyve verip vermeyeceğini zaman gösterecek. Ne olursa olsun, LEGO ve Epic Games işbirliğinin nasıl sonuçlanacağını görmek ilginç olacak.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...