Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Lamborghini, Aventador Ultimate Coupe’yi ve NFT’yi Teslim Etti!

Paylaş

Lüks otomobil üreticisi Lamborghini, kendi NFT’sine sahip özel bir Aventador’un piyasaya sürülmesiyle bir kez daha NFT’leri iş modeline entegre ediyor. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Aventador Coupe ve 1:1 NFT

Lamborghini, müzayede kazanan koleksiyonerine son Aventador LP 780-4 Ultimate coupe’yi teslim etti. Bununla birlikte Kazanan kişi, Lamborghini başyapıtına ek olarak iki müthiş sanatçı Krista Kim ve Steve Aoki ile birlikte yaratılan özel bir NFT’ye de sahip oldu.

İki parça, Nisan 2022’de Lamborghini tarafından müzayedeye çıkarıldı. Kazanan koleksiyoncu, tören sırasında Krista Kim ve Steve Aoki ile sanal olarak tanışma şansı yakalayacak. Ayrıca koleksiyoncu son Aventador Coupe’yi ve dünyanın ilk 1:1 süper otomobili NFT’yi alacak. Bu da dijital çağa doğru bir başka önemli hamleye işaret ediyor.

Lamborghini’nin ilk süper arabası 1:1 NFT, koleksiyoncuya markanın ikonik mirasını verecektir. Ayrıca ona VIP araçlara erişim sağlayacak. NFT araçları, gelecekteki sınırlı sayıda üretilen Lamborghini modellerinin özel sanal ön izlemelerini, Lamborghini Müzesi’nde özel bir turu ve diğer VIP avantajlarını içerecek.

İlk NFT Değil

Bu, İtalyan otomobil şirketi tarafından piyasaya sürülen ilk NFT değildir. Ancak şirket için hayati bir dönüm noktasıdır. Lamborghini’deki yönetim, daha önce tüm NFT koleksiyoncuları için metaverse turları vaat ettiği için dijital çağa geçmeye kararlı görünmektedir.

Süper otomobil şirketi, ikonik araçlarını dünyadaki efsanevi yerler ortamında ilerletmeyi amaçlamaktadır. Bununla birlikte yeni NFT serisi oluşturmak için NFT Pro ve INVNT ile iş birliği yaptı.

İtalyan otomobil şirketi, lansmandan sonra 24 saat boyunca satın alınabilen dört parçadan oluşan koleksiyon yayınlayacak. Tüm koleksiyoncular, Mart 2023 için belirlenen NFT kampanyasının sonuna kadar tüm aylık sürümleri toplarlarsa çok özel bir NFT alabilirler.

Lamborghini NFT Rüyası

Lamborghini Pazarlama Direktörü Christian Mastro, otomobil şirketinin büyüme hayalinin, gelecek için yeni bir ifade biçimi yaratmak üzere NFT’leri kendi çerçevesine entegre etmesi gerektiğini söyledi. Bununla birlikte Mastro şunları söyledi:

“Modern koleksiyonculuğun ve NFT’lerin sanal dünyasına adım atmak, özgünlüğümüzü vurgulayan sanat ve tasarımın bir ifadesi olan Automobili Lamborghini rüyasının devamıdır. NFT’ler yeni özel, geleneksel olmayan tekliftir. Yeni nesiller için yeni bir ifade biçimi yaratmanın aracı budur.”

Yeni dünyaya yenilikler getirme hayali, Mastro’nun gençliğinden beri hayaliydi ve futbolculardan çıkartma toplardı. Devamında şunları söyledi:

“Yeni neslin aradığı şey bu. Çocukken futbolcuların ve arabaların çıkartmalarını topladığımı hatırlıyorum. Yeni nesil telefonlarında bir şeyler topluyor. NFT’ler, sahip olduğumuz diğer tüm lisanslama işleri kadar önemlidir.”

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...