Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Koda NFT Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Yuga Labs, Otherside darphanesinin tarihini nihayet açıkladığı andan itibaren, Koda NFT alanındaki en sıcak konu haline geldi. Birkaç hafta önce sızdırılan Yuga Labs tanıtım koleksiyonuna dahil edilmesinden bu yana, insanlar Kodas’ın BAYC yaratıcılarının bir sonraki mega-hit NFT koleksiyonu olmasını bekliyorlardı. Ama sadece Koda nedir? Aslında bir NFT mi? Ve hala bir tane satın almak mümkün mü? Kodalar, Yuga Labs’in Mart ayında yayınladığı, Otherside’ın hareketli fragmanında ilk kez göründü. Takip edilen Bored Ape karakteri, küçük bir uzaylı yaratık tarafından fantastik bir dünyaya, Otherside’a götürülmekte. Dahası, maymunun içtiği iksir üzerinde Koda sureti olan bir şişededir. Aynı benzerlik mevcut Otherside logosudur. O zamanlar kimse bu yaratığın ne olduğunu ya da Otherside’da ne kadar büyük bir rol oynayacağını bilmiyordu. Sızdırılan bir Yuga Labs sunum koleksiyonu internette dolaşınca her şey hızla değişti.

Koda NFT Nedir?

Saha güvertesindeki açıklamalarına uygun olarak, Otherside web sitesi Kodas’ı “bizi Diğer Tarafa yönlendiren ilk varlıklar” olarak tanımlıyor. Aslında saha güvertesinden biraz daha bilgi alıyoruz. Orada Kodaları bir “gökseller” ırkı olarak sınıflandırır. Son gökler olarak bu yaratıklar, Öteki Taraf dünyası için hayati öneme sahiptir. Gerçekten de, evrenin çökmesini engelleyen onların enerjisidir. Bu fikir, Kodaların kozmik enerjilerini “bizim boyutumuza” son bir mikro evren yaratmak için kullandıklarını takip ediyor. Bu mikro evren, elbette, Diğer Taraf olacaktır. Bored Apes, diğer Yuga Labs NFT’leri ve bazı seçkin ortaklarla birlikte, Koda’ların bu yeni dünyaya çekmeye karar verdiği kişilerdir. Açıkçası, bu aslında Otherside fragmanında gördüğümüz hikayedir.

Sonunda, Koda’lar geçen Cumartesi günü Otherside darphanesinde saha destesinin söylediği gibi ortaya çıktı. Yani, Kodalar, Otherdeeds’de ek özellikler olarak sunulur. Açıklığa kavuşturmak gerekirse, Otherdeeds, Otherside başladığında ortaya çıkacak topraklara bağlı NFT’lerdir. Bazı insanlar Kodas’ın bağımsız bir NFT PFP koleksiyonu olarak piyasaya sürülebileceğine inansa da, durum böyle değil. Yine de, belki de ileride Koda NFT’leri olacak. Ya da daha iyisi, küçük uzaylılar, Otherside’da kullanmak için tam, metaverse için hazır avatarlara sahip olabilir.

Koda’s NFT Alınabilir Mi?

Haberin yazıldığı esnada, yaratıcılar 97.145 Otherdeed NFT’yi basmış veya talep etmiştir. Bu, hala kapmak için bekleyen 2.855 Diğer Tapu olduğu anlamına gelir. Aynı şekilde, şimdiye kadar toplam 10.000 Koda’nın 9.696’sı açıklandı. Yani bu, Koda içeren bir Otherdeed ile piyangoyu kazanma şansınız olduğu anlamına mı geliyor?

Ne yazık ki, genel halkın şansı artık geçti. Açıklamak gerekirse, toplamda 100.000 Genesis Otherdeeds vardır. Şu anda kötü şöhrete sahip kamu darphanesi için 55,000 Otherdeeds mevcuttu. Daha sonra, BAYC ve MAYC sahiplerinin talep edebileceği 1:1 oranında Diğer Tapular vardı. 10.000 BAYC NFT ve 20.000 MAYC NFT olduğu göz önüne alındığında bu, 30.000 diğer İşlemin daha muhasebeleştirildiği anlamına gelir.

Koda NFT’leri Nasıl Satın Alınır?

Bu noktada, bir Koda’ya sahip olmanın tek yolu, ikincil üzerinde olan bir Otherdeed satın almaktır. Ve beklediğiniz gibi, ucuza gitmiyorlar ! Örnek vermek gerekirse, OpenSea’deki Otherdeeds için genel taban fiyat 3,6 ETH’dir. Bunu, şu anda 23.3 ETH’de olan Kodas’lı Otherdeeds taban fiyatıyla karşılaştırın.

Her şey düşünüldüğünde, bu pek de sürpriz sayılmamakta. Ne de olsa Yuga Labs, Kodas’ın Otherside deneyiminin merkezinde olacağını açıkça belirtti . Bir bakıma Yuga Labs yeniden tarih yazdı. Özünde, NFT özelliklerinin bir alt koleksiyonunu mavi çipli bir koleksiyona dönüştürdüler.

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...