Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Kiğılı NFT Koleksiyonu ile Dünyada Bir İlki Gerçekleştirdi

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Türkiye’nin en büyük giyim mağazalarından biri olan Kiğılı, NFT defilesi yaptığını duyurdu. Ayrıca bu NFT defilesi ise diğerlerinden ayıran holografik bir NFT defilesi olmasıdır. Böylece Kiğılı geçtiğimiz gün akşam konuyla ilgili bir lansman düzenledi. ”Yarın için bugünden” mottosuna sahip olan lansman, Türkiye’nin ilk giyilebilen NFT koleksiyonunu tanıttı.

Koleksiyonun tanıtımı için yapılan lansmanda çok önemli isimler yer aldı. Dünyanın ilk holografik NFT defilesine Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem, Kiğılı CMO’su İlkay Keleş, dijital içerik üreticisi Bedirhan Soral katılım gösterdi. Bunun dışında İş, sanat ve cemiyet hayatının önemli isimleri de lansmana katılım gösterdi.

Kiğılı NFT

Dünya üzerinde ilk defa var olan holografik NFT defilesi hakkında konuşan Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem şöyle söyledi:

Bu alanla ilgili çok farklı çalışmalarımız var. Tüketicilerimizi defilemizde çok farklı bir Kiğılı olarak karşıladık. Hatta teknolojik bir marka olarak karşılarına çıktık. Teknolojiye bakışımızı, bugünden yarına nasıl gideceğimizi anlattık. Yarının imzalarını bugünden attık. Ayrıca gelecek artık şimdiden ciddi anlamda planlanmalı ve uygulamaya konulmalı. Dünya çok hızlı gelişiyor. İletişim ve etkileşim dünyası çok hızlı. Pandemide iletişim, alışveriş ve bilgi paylaşımıyla ilgili çok önemli işler yapıldı. Bu da bize teknolojinin ne kadar önemli olduğunu ve teknolojiye ne kadar çok yatırım yapmamız gerektiğini gösterdi Dünya zaten bu yönde gidiyor. Biz de bu çarkın içinde olmalıyız. dedi.

Kiğılı NFT ve Bilişim Vadisi Yazılım Şirketi Daha Fazla Yeniliğe İmza Atacak!

Suerdem, Bilişim Vadisi’nde Kiğılı dışında bir yazılım şirketi daha kurduklarını belirtti. Ve burada daha farklı yeniliklere imza atacağını söyledi.

Bu şirket tamamen yeni yazılımların, yeni ihtiyaçların ortaya çıkarılması ve bunların çözümlenmesiyle ilgili. Hem uluslararası hem de Türkiye’deki yeni yazılımcılarla işbirliği yapıyor ve yeni projeler çıkarıyoruz. Hatta görsel işleme gibi çok ciddi projelerimiz var. Ayrıca robotik cevaplama sistemlerini geliştiriyoruz. Bir insanın verebileceği çoğu cevapları yazılımlarımızla robotik sistemde hızlı bir şeklide verebileceğiz. Bu yazılımlar bize özgü olacak. Bu gelişmeler tüketicilerimizle olan iletişimimizi daha hızlı ve doğru bir şeklide yapmamamızı sağlayacak

Metaverse Dünyasından Fiziki Dünyaya Bir Bağlantı

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hilal Suerdem konuşmasında ayrıca şu sözleri sarf etti:

NFT’lerle ilgili çıkan avatarlar farklı şekillerde giydirilerek insanlara farklı hayaller yaşatacak. Bu farklı hayalleri aslında kendileri fizik dünyalarında da deneyebilirler. NFT dünyasında bunun ruhunu da yaşayabilirler. Fakat öyle bir ortam oluşturmalarıyız ki NFT’de olan algı fizik dünyasında da yaşanılabilir olsun. Bizler de marka olarak tüketicilerimizin metaverse dünyasında yaşadıkları o ruh halini fiziki hayata taşımak için destek vereceğiz. Yani metaverse dünyasına girip, o evren içerisinde gezdikleri ve elde ettikleri kazanımlarını mağazalarımızda değerlendirme şansları olacak. Metaverse dünyasından fizik dünyasına bir bağlantı sağlamaya çalışacağız.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...