Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Kharkiv Sanat Müzesi Binance ile Çalışacak! NFT Koleksiyonu Yayınlandı!

Paylaş

Ukrayna’nın Kharkiv sanat müzesi, en değerli sanat eserlerinden bazılarının NFT’lerini basmak için kripto para borsası Binance ile ortaklık kurdu. Müzayededen elde edilen gelir, müzenin faaliyetlerini eski haline getirmek için kullanılacaktır. Ayrıca müze, personelini desteklemek için gelirlerden faydalanacak. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Kharkiv Sanat Müzesi NFT için Binance ile anlaştı

Kharkiv Sanat Müzesi, Binance’te 15 NFT Satışa Çıkardı!

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in NFT pazarı, 15 Kharkiv Sanat Müzesi’nin eserini temsil eden NFT’lerin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Kültür kurumu, Ukrayna’daki en eski ve en değerli sanat koleksiyonlarından birine sahiptir. Yalnızca Binance NFT pazarında satışa sunulacak olan NFT koleksiyonunun lansmanı geçtiğimiz gün gerçekleşti. Lansmanda, Kharkiv Sanat Müzesi tarafında bir basın açıklaması ile halka duyurulmuştur.

Albrecht Dürer, Georg Jacob Johann van Os, Ivan Aivazovsky ve Simon de Vlieger, çalışmaları yeni NFT koleksiyonunda yer alan başarılı sanatçılar arasındadır. Koleksiyonun ilk sürümü on beş parçadan oluşmaktadır. Müzayededen elde edilen gelir, restore çalışmalarında değerlendirilecektir. Ayrıca yeni işler yaratmak için kullanılacaktır. Açık artırma perşembe günü başlamıştır. Ayrıca bir hafta boyunca devam edecektir. NFT’ler, sırasıyla 1.000 BUSD, 750 BUSD ve 500 BUSD başlangıç ​​fiyatlarıyla altın, gümüş ve bronz olmak üzere üç kategoriye ayrılmıştır.

Kharkiv Sanat Müzesi CEO’su Oleksandr Honcharov, NFT projesini açıklarken sınırları silip dijital çağa girdiklerini belirtmiştir. Kharkiv Sanat Müzesi’nin koleksiyonu, Web3 teknolojileri sayesinde dijital dünyanın her yerinde görüntülenebilecektir. Ayrıca müzenin bakımını üstlendiği eserler, bu zorlu süreçte müzenin gelişimine yardımcı olabilecektir.

Binance NFT’lere Destek Veriyor!

Binance NFT, çıkışından bir aydan kısa bir süre sonra 300.000’den fazla gizemli kutu satmıştır. Platform bu satışlardan, 25 milyon BUSD gelir elde etti. Ayrıca dünya çapında 400’den fazla yaratıcıyı kendine çekti. Devamında Binance NFT, lansmanından bu yana bir milyondan fazla gizemli kutu satmıştır. Ayrıca bu satışlardan 40 milyon BUSD gelir elde etmiştir.

Binance NFT sektörüne girdiği andan itibaren yavaş hareket etmiştir. Güncellemelerini yavaş ama emin adımlarla tamamladı. Şirket her etapta kullanıcılara, destek sağlamıştır. İlk etapta sayılı yaratıcısı bulunan platform, daha sonra basit görevleri yerine getiren her sanatçıyı kendi pazarına davet etmiştir. Kısa süre içerisinde ciddi bir başvuru alan platform, görevlerden de vazgeçerek sadece iki takipçisi olan herkesin yaratıcı olmasına izin vermiştir. Ayrıca kendi ağı sayesinde bütün yaratıcılara hızlı ve ucuz hizmet sağlamaktadır.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...