Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

KGFverse Nedir?

Paylaş

Yılın en çok beklenen filmleri arasında yer alan ‘KGF Chapter 2’, vizyona girmesiyle izleyicilerde büyük bir heyecan yaratmayı başardı. NFXHaber olarak bugün yatırımcıların yeni ilgi odağı olan KGFVerse hakkında merak edilenleri cevapladık.

Yılın en çok beklenen filmleri arasında yer alan ‘KGF Chapter 2’, vizyona girmesiyle izleyicilerde büyük bir heyecan yaratmayı başardı. Yayınlandığı ülke çapında heyecan yarattıktan sonra, franchise sahipleri Metaverse’e herkesi ‘KGF’ dünyasıyla tanıştırmak için giriş yaptı. Böylece, hayranlar artık Metaverse’de Rocky Bhai yani ‘KGF’ dünyasını keşfedebilir ve deneyimleyebilir.

Serinin hayranlarından aldığı sevgiye karşılık KGFverse, Metaverse dünyasına giriş yaptı. Hayranlara tanıtılan dijital avatar tabanlı bir evren olarak adlandırıyor. Önümüzdeki günlerde yapımcılar, hayranlar topluluğunu Metaverse serisinin bir uzantısı haline getirmek için bir dizi sanal ortam ve oyun oluşturmaya çalışıyorlar. Hayranlar, El-Dorado’nun (KGF serisinin dayandığı kitap) jetonuna sahip olmakla başlayacak. Ayrıca, filmin görünümüne, dekorlarına, arazi parsellerine ve NFT olarak erişim sağlayan özel bir kulübe erişebilirler. Üyeler, diğer NFT, Sürpriz Airdrop’ların bir parçası olacak ve filmin bireysel etkinliklerine katılacaklar. Yapımcılar, sosyal medyalarında KGFverse’yi tanıttılar. Ayrıcai projeyi Rocky Bhai İnstagram hesabından paylaştı.

KGF NFT’leri, 14 Nisan’da filmin vizyona girmesinden bir hafta önce yayınlandı. Filmin afişi yapıldığı Homebale filmleri, Lysto ve Bookmyshow ile ortaklaşa NFT’leri 7 Nisan’da piyasaya çıktı. Ayrıca, bu NFT’ler, ilk 10 dakika içinde satılan 500 NFT ile en hızlı satan NFT’ler oldu. Bombay Rocky, Karachi Rocky ve Toofan Rocky’nin avatarlarıyla 3 NFT setinin tanıtımı gerçekleşti.

Gelecekte ne olur?

Metaverse, dijital avatar tabanlı bir evren olarak adlandırılıyor. Burada insanlar sanal gerçeklik dünyasında birbirleriyle etkileşime girebili ve oyun oynayabilirler. Film hayranlarının ve izleyicilerin birbirine kaynaşmasını ve içerik oluşturabileceği bir yoldur. KGF hem de KGF Chapter 2 hayranları ile bağlantı kurabilmesi için bu versiyona adım attı. KGFverse’e gelince, yapımcılar KGF filminin tanıtılabilmesi için izleyicilerle bağlantı kurarak bir dizi oyun oluşturmayı planlıyorlar. Zamanla, geliştiriciler tarafından KGFverse’de bu sürümü geliştirecek oyunlar piyasaya sürülmesi amaçlanmıştır.

KGFverse nasıl alınır?

KGFverse jetonlarına sahip olmak isteyen kullanıcılar MoviesLysto üzerinden sahiplenebilirler. Ancak, KGFverse sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikle Matic (Polygon), kripto para birimine sahip olmaları gerekmektedir. İşlem sonunda kullanıcılardan gaz ücreti kesilir.

Ayrıca, kullanıcılar proje tarafından düzenlenen çeşitli yarışmalarda KGFverse kazanma imkanına sahip olabilirler.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...