Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

KGFverse Nedir?

Paylaş

Yılın en çok beklenen filmleri arasında yer alan ‘KGF Chapter 2’, vizyona girmesiyle izleyicilerde büyük bir heyecan yaratmayı başardı. NFXHaber olarak bugün yatırımcıların yeni ilgi odağı olan KGFVerse hakkında merak edilenleri cevapladık.

Yılın en çok beklenen filmleri arasında yer alan ‘KGF Chapter 2’, vizyona girmesiyle izleyicilerde büyük bir heyecan yaratmayı başardı. Yayınlandığı ülke çapında heyecan yarattıktan sonra, franchise sahipleri Metaverse’e herkesi ‘KGF’ dünyasıyla tanıştırmak için giriş yaptı. Böylece, hayranlar artık Metaverse’de Rocky Bhai yani ‘KGF’ dünyasını keşfedebilir ve deneyimleyebilir.

Serinin hayranlarından aldığı sevgiye karşılık KGFverse, Metaverse dünyasına giriş yaptı. Hayranlara tanıtılan dijital avatar tabanlı bir evren olarak adlandırıyor. Önümüzdeki günlerde yapımcılar, hayranlar topluluğunu Metaverse serisinin bir uzantısı haline getirmek için bir dizi sanal ortam ve oyun oluşturmaya çalışıyorlar. Hayranlar, El-Dorado’nun (KGF serisinin dayandığı kitap) jetonuna sahip olmakla başlayacak. Ayrıca, filmin görünümüne, dekorlarına, arazi parsellerine ve NFT olarak erişim sağlayan özel bir kulübe erişebilirler. Üyeler, diğer NFT, Sürpriz Airdrop’ların bir parçası olacak ve filmin bireysel etkinliklerine katılacaklar. Yapımcılar, sosyal medyalarında KGFverse’yi tanıttılar. Ayrıcai projeyi Rocky Bhai İnstagram hesabından paylaştı.

KGF NFT’leri, 14 Nisan’da filmin vizyona girmesinden bir hafta önce yayınlandı. Filmin afişi yapıldığı Homebale filmleri, Lysto ve Bookmyshow ile ortaklaşa NFT’leri 7 Nisan’da piyasaya çıktı. Ayrıca, bu NFT’ler, ilk 10 dakika içinde satılan 500 NFT ile en hızlı satan NFT’ler oldu. Bombay Rocky, Karachi Rocky ve Toofan Rocky’nin avatarlarıyla 3 NFT setinin tanıtımı gerçekleşti.

Gelecekte ne olur?

Metaverse, dijital avatar tabanlı bir evren olarak adlandırılıyor. Burada insanlar sanal gerçeklik dünyasında birbirleriyle etkileşime girebili ve oyun oynayabilirler. Film hayranlarının ve izleyicilerin birbirine kaynaşmasını ve içerik oluşturabileceği bir yoldur. KGF hem de KGF Chapter 2 hayranları ile bağlantı kurabilmesi için bu versiyona adım attı. KGFverse’e gelince, yapımcılar KGF filminin tanıtılabilmesi için izleyicilerle bağlantı kurarak bir dizi oyun oluşturmayı planlıyorlar. Zamanla, geliştiriciler tarafından KGFverse’de bu sürümü geliştirecek oyunlar piyasaya sürülmesi amaçlanmıştır.

KGFverse nasıl alınır?

KGFverse jetonlarına sahip olmak isteyen kullanıcılar MoviesLysto üzerinden sahiplenebilirler. Ancak, KGFverse sahibi olmak isteyen kişilerin öncelikle Matic (Polygon), kripto para birimine sahip olmaları gerekmektedir. İşlem sonunda kullanıcılardan gaz ücreti kesilir.

Ayrıca, kullanıcılar proje tarafından düzenlenen çeşitli yarışmalarda KGFverse kazanma imkanına sahip olabilirler.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...