Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Kanye West NFT Markasını Tescilletmek İstiyor

Paylaş

Kanye West, Yeezus şirketine yeni açılacak 17 yeni ticari marka başvurusunda bulundu. Birçok isme göre West kendi NFT koleksiyonunu basmaya hazırlanmakta. Hareket, popüler rapçi-tasarımcının, bu yılın başlarında dijital sanat koleksiyonlarını kamuoyu önünde eleştirmesiyle başlamıştı. Fakat o zamandan bu yana NFT karşıtı duruşunu yumuşatmış olabileceğini gösteriyor. Kanye West NFT sektörüne giriş yapmak istiyor. Fakat hayranları bu konudaki tutarsız tavrını güvensiz olarak yorumlanmakta.

Kanye West adını yasal olarak ‘Ye’ olarak değiştirmişti. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne “blockchain tabanlı takas edilemeyen varlıklar”. “para birimleri ve tokenlar” ve “dijital sanat içeren çevrimiçi perakende mağaza hizmetleri” için ticari marka başvuruları yaptı. Dosyalar ayrıca West’in Yeezus markalı eğlence parklarını açabileceğini öne sürülmekte. Bu da ”Kanye West NFT ile sınırlı kalmayacak!” olarak yorumlanmakta.

Yakın geçmişte West, NFT projelerine karşı ilgisizliğini 1 Şubat’ta Instagram’da dile getirmişti. Daha önce yayınladığı instagram gönderisini ise şimdilerde sildiği görülmekte. Fakat rapçinin odak noktasının “gerçek dünyada gerçek ürünler inşa etmek” olduğunu açıklayan el yazısı bir mektupta açıklamasından sadece aylar sonra geldi.

West’in gönderisi, Paris Hilton ve Fallon’un BAYC NFT onayları hakkında konuştuğu dönemden sonra geldi. West’in mektubunda yakın zamanda NFT alanına girmeyeceği konusunda kararlı görünmekteydi. Fakat sonunda fikrini değiştirebileceğini ve hayranlardan NFT’leri daha sonra sormalarını isteyerek mektubu sonlandırmakta. Fakat yine de Josh Gerben tarafından Twitter’da paylaşılan ticari marka başvurusu dikkat çekmekte.

Kanye West NFT Alanındaki Tek Ünlü Değil

Ünlü NFT projeleri ve destekleri giderek daha popüler hale geliyor. Bu da ticari marka başvurularında ünlülerin ilk talepte bulunması için yaygın bir yol haline geldi. Nisan ayında, futbolun yıldızı David Beckham üç metaverse ve NFT ile ilgili ticari marka başvurusunda bulunmakta. Ayrıca Mart ayında Biggie Smalls’un fikri mülkiyetini yöneten Notorious BIG, LLC, şirketin geç rapçinin NFT’lerini yayınlama konusundaki muhtemel planlarını belirten üç ticari marka başvurusunda bulunmakta. Ve Şubat ayında, YouTube yıldızı, profesyonel boksör ve NFT hayranı Logan Paul, birkaç NFT ve metaverse ticari markasını dosyalayarak Web3’te markalarını piyasaya süren ünlülerin trendinin başlamasına yardımcı oldu.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...