Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Kanye West NFT Markasını Tescilletmek İstiyor

Paylaş

Kanye West, Yeezus şirketine yeni açılacak 17 yeni ticari marka başvurusunda bulundu. Birçok isme göre West kendi NFT koleksiyonunu basmaya hazırlanmakta. Hareket, popüler rapçi-tasarımcının, bu yılın başlarında dijital sanat koleksiyonlarını kamuoyu önünde eleştirmesiyle başlamıştı. Fakat o zamandan bu yana NFT karşıtı duruşunu yumuşatmış olabileceğini gösteriyor. Kanye West NFT sektörüne giriş yapmak istiyor. Fakat hayranları bu konudaki tutarsız tavrını güvensiz olarak yorumlanmakta.

Kanye West adını yasal olarak ‘Ye’ olarak değiştirmişti. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne “blockchain tabanlı takas edilemeyen varlıklar”. “para birimleri ve tokenlar” ve “dijital sanat içeren çevrimiçi perakende mağaza hizmetleri” için ticari marka başvuruları yaptı. Dosyalar ayrıca West’in Yeezus markalı eğlence parklarını açabileceğini öne sürülmekte. Bu da ”Kanye West NFT ile sınırlı kalmayacak!” olarak yorumlanmakta.

Yakın geçmişte West, NFT projelerine karşı ilgisizliğini 1 Şubat’ta Instagram’da dile getirmişti. Daha önce yayınladığı instagram gönderisini ise şimdilerde sildiği görülmekte. Fakat rapçinin odak noktasının “gerçek dünyada gerçek ürünler inşa etmek” olduğunu açıklayan el yazısı bir mektupta açıklamasından sadece aylar sonra geldi.

West’in gönderisi, Paris Hilton ve Fallon’un BAYC NFT onayları hakkında konuştuğu dönemden sonra geldi. West’in mektubunda yakın zamanda NFT alanına girmeyeceği konusunda kararlı görünmekteydi. Fakat sonunda fikrini değiştirebileceğini ve hayranlardan NFT’leri daha sonra sormalarını isteyerek mektubu sonlandırmakta. Fakat yine de Josh Gerben tarafından Twitter’da paylaşılan ticari marka başvurusu dikkat çekmekte.

Kanye West NFT Alanındaki Tek Ünlü Değil

Ünlü NFT projeleri ve destekleri giderek daha popüler hale geliyor. Bu da ticari marka başvurularında ünlülerin ilk talepte bulunması için yaygın bir yol haline geldi. Nisan ayında, futbolun yıldızı David Beckham üç metaverse ve NFT ile ilgili ticari marka başvurusunda bulunmakta. Ayrıca Mart ayında Biggie Smalls’un fikri mülkiyetini yöneten Notorious BIG, LLC, şirketin geç rapçinin NFT’lerini yayınlama konusundaki muhtemel planlarını belirten üç ticari marka başvurusunda bulunmakta. Ve Şubat ayında, YouTube yıldızı, profesyonel boksör ve NFT hayranı Logan Paul, birkaç NFT ve metaverse ticari markasını dosyalayarak Web3’te markalarını piyasaya süren ünlülerin trendinin başlamasına yardımcı oldu.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...