Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

KakaoTalk Metaverse Evrenine Dahil Olacak

Paylaş

KakaoTalk, küresel varlığını genişletmek amacıyla odak noktasını değiştiriyor. Birbirlerini çevrimdışı olarak tanıyanları birbirine bağlamaktan, kullanıcıların çevrimiçi olarak yeni arkadaşlar oluşturmalarına yardımcı olmaya odaklanılacağını açıkladılar. KakaoTalk Metaverse sayesinde bunu başarabileceklerini dile getirdi. NFXhaber olarak, sizin için detayları derledik.

KakaoTalk Metaverse

KakaoTalk Metaverse Evreninde

Kakao, nihai hedefin kullanıcıları metin, resim, video ve hatta sanal alanlar kullanarak birbirine bağlayan Metaverse hizmetleri sunmak olduğunu açıkladı. Kakao’nun Metaverse vizyonu, mesajlaşma hizmetiyle başlayacak. Namkoong’a göre, birbirini tanıyanlar için bir iletişim aracı sağlamaya odaklanan önceki mesajlaşma hizmetlerinden farklı olacak. KakaoTalk, insanların benzer tutkuları paylaşan diğer insanlarla tanışabilecekleri bir yer sunmayı planlıyor. Mevcut mesajlaşma işlevleri değiştirilmeyecektir. Ayrıca Kakao bağlı kuruluşlarının da hizmetlerini 3 boyutlu Metaverse platform hizmeti oluşturmayı içeren Kakao Evrenine bağlama planları da var.

Kakao Evreninin ilk etabı, KakaoTalk mesajlaşma uygulamasına bağlanan açık bağlantı hizmeti olacağı açıklandı. Bu hizmet diğer uygulamalardaki veya web sitelerindeki açık bağlantı veya insanların anonim olarak bir sohbet odası oluşturabilecekleri KakaoTalk’ta açık bir sohbet odasına yönlendirir. Örneğin, Kakao Twitter uygulamasında zaman geçiren bir kişi, Twitter hayranlarıyla bir sohbet odasına bağlanmak için açık bir bağlantıya oluşturabilecek. Kakao, açık bağlantı işlevinin KakaoTalk kullanıcılarının ilgi alanlarına ve hobilerine dayalı topluluklar oluşturmasını sağlayacağını söyledi. İşlev, Kore’de 2023’ten itibaren faaliyete geçecek. Ayrıca kademeli olarak küresel pazara genişleyecek.

KakaoTalk, eğlence için kullanılan uygulamadaki küçük özellikleri de güncelleyecektir. Özelleştirilebilir karakterlere ve evcil hayvanlara sahip yeni bir profil özelliği bu yılın ikinci yarısında başlayacak. Arkadaşlar da Kakao profil sayfasına mesaj bırakabilecekler. Kakao Brain bir yapay zeka araştırma kuruluşudur. Universe vizyonuna uygun olarak, Metaverse hizmeti için etkileşimli bir 3D karakter üreteci yazılımı yaratmayı hedefliyor.

Kakao CEO’su Namkoong Whon Basın Toplantısı Gerçekleştirdi

Çevrimdışı tanıdıklar arasındaki çevrimiçi iletişimi merkeze alan Kakao’nun mevcut iletişim hizmetlerinin küresel genişleme için yeterli olmadığına inanıyoruz. İşte bu nedenle, KakaoTalk hizmetini tanıdık temelli iletişimden ilgi alanına dayalı topluluk ağına doğru genişletiyoruz. Ayrıca bu dünyaya, insanların tutkularına dayalı olarak bağlandıkları Kakao Evreni adını verdik.

Büyük şirketlerin yenilenen dünyaya ayak uydurma çabaları gün geçtikçe artmakta. Bu yeni dünyaya adapte olabilen şirketlerin ayakta kalabileceği bir döneme doğru ilerliyoruz. Her gün yeni açıklamalar yapan şirketlerin Metaverse verdikleri değer zamanla artıyor. Geleceğe yakın mıyız yoksa daha emekleme aşamasında mıyız, bize bunun cevabını zaman verecek.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...