Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Invisible Friends NFT Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Görünmez Dostlar, 2022’nin ilk yarısını NFT’lerde tanımlayacak projelerden biri. Yaratıcı Markus Magnusson’un son derece popüler animasyonlu NFT’leri bulunmakta. Bu projeyle de satışa çıkmadan çok önce NFT hayranlarının ilgisini çekti. Üç ay sonra, Invisible Friends NFT koleksiyonunun arkasındaki sihrin bir kısmını yıkalım.

Invisible Friends NFT Nedir?

Görünmez Arkadaşlar, İsveçli animatör Markus Magnusson tarafından oluşturulan 5.000 animasyonlu resimli karakterden oluşan bir koleksiyon. Koleksiyon, lansmanına kadar şimdiye kadarki en heyecanlı NFT düşüşlerinden biriydi. Adından da anlaşılacağı gibi; Görünmez Dostlar, çeşitli şık kıyafetler, tuhaf aksesuarlar ve daha pek çok epik özellikle, görünür anatomisi olmayan karakterlere sahiptir. Bu NFT’lerin bir diğer unsuru, hepsinin varsayılan olarak animasyonlu olmalarıdır. Aslında, her NFT esasen bir Görünmez Dostlar karakterinin yürüme hareketindeki bir döngüsüdür. Invisible Friends ile ilgili en başından beri ilginç olan şeylerden biri, diğer NFT projeleriyle bağlantısıydı. Yani Slim Hoods ve Mood Rollers koleksiyonu. Açıklığa kavuşturmak gerekirse, Görünmez Arkadaşlar Rastgele Karakter Kolektifinin bir parçasıdır. Bu proje grubu, üç farklı animatör (Magnusson, Slim Hoods’tan James Curran ve Mood Rollers’dan Lucas Zanotto) ve projelerine odaklanmakta.

Invisible Friends NFT Ne Kadar?

Görünmez Arkadaşlar’ın piyasaya sürülmesinin heyecanı bu yılın başlarında NFT alanına hakim olsa da, düşüş beklenilmemekteydi. Örneğin, Invisible Friends’in bazı eleştirilerle karşılaştığı ilk zamanlardan biri, 0.25 ETH’sini (o zamanlar yaklaşık 700 dolar) mint fiyatını açıkladığı zamandı . NFT topluluğunun bazı üyeleri, mint fiyatının çok yüksek olduğunu düşündü. Öte yandan, birçok kişi, projenin arkasındaki yutturmaca göz önüne alındığında fiyatın adil olmaktan daha fazla olduğunu düşündü. Basımdan beri taban fiyatın nerede olduğu göz önüne alındığında, darphane fiyatı şimdi inanılmaz bir pazarlık gibi görünmekte.

Bu Koleksiyon Nasıl Satın Alınır?

Görünmez Arkadaşlar NFT’leri artık yalnızca ikincil piyasada mevcuttur. Başta OpenSea ve LookRare olmak üzere çeşitli platformlarda bir tane alabilirsiniz. Kesinlikle ucuza gelmeyecek olsalar da. Örneğin, Görünmez Dostlar taban fiyatı, haber yapılırken 5,29 ETH seviyesinde bulunmakta. Bu, mevcut ETH fiyatında 11.000 doların biraz altında.

Görünmez Dostlar OpenSea’de ikincil ticaret hacminde yaklaşık 41 bin ETH biriktirdi. Bu, bu metriğe göre tüm zamanların en iyi 50 koleksiyonunda yer almak için yeterli. Invisible Friends #1125, 3 Mart’ta 200 ETH’ye satış yaptı. Böylece koleksiyondaki en pahalı NFT unvanını elinde tutmakta. Yukarıda gösterildiği gibi, bu, tüm koleksiyondaki mutlak en nadir NFT’lerden biridir. Bir suç mahallinde yağmurda yürüyen bir “Tebeşir Ana hattı” arkadaşına sahiptir.

Görünmez Dostların satılması ne kadar sürdü?

Görünmez Arkadaşlar 23 Şubat’ta basıldı ve tahminen yayına girdikten kısa bir süre sonra tükendi. Daha önce de belirtildiği gibi, açıklanma öncesi yükselen taban fiyatlarının olağan döngüsüne sahipti. Ardından açıklama sonrası keskin bir düşüş ve düzeltme geldi. Bu tahmin edilebilir bir sonuç, fakat birçok kişi projeye hype ile hayal kırıklığını dile getirdi. Hatta bazıları, projenin topladığı ilginin genel olarak “ NFT alanı için kötü ” olduğunu söyleyecek kadar ileri gitti. Görünmez Dostların hem övgü hem de eleştiri aldığı diğer bir konu da darphaneye yaklaşımıydı. Görece düşük koleksiyon boyutu eleştirilen ilk konu olmakta. Ayrıca yoğun talep nedeniyle Invisible Friends NFT koleksiyonu yalnızca izin verilenler listesindeki kişilere satıldı.

Markus Magnusson’un NFT ekosisteminin geleceği

Her şey düşünüldüğünde, Invisible Friends’in şu anda en iyi NFT projesi olma durumu yadsınamaz. NFT pazarı bir bütün olarak yılın bu ilk yarısında bir miktar düşüş göstermekte. Fakat Görünmez Dostlar bir miktar dayanma gücü gösterdi. Hatta yakın zamanda sokak giyim markası Kith ile bir kayan yazı ortaklığının ayrıntılarını bile duyurdu. Böylece topluluğuna da erken bir vaatte bulunmakta. Kesinlikle, kendisinden önce gelen birçok süper heyecanlı projeden çok daha iyi sonuç verdi.

Bu yıl için yol haritasındaki diğer bazı heyecan verici noktalar, NFT NYC’de programlama, sahiplerinin NFT’lerinin 3D sürümlerine erişmeleri için bir sarma mekanizması ve fiziksel oyuncaklar.

Invisible Friends Sonrasında Yeni Proje Gargabe Firends

Markus Magnusson’a gelince animatör, Görünmez Dostlar lansmanından kısa bir süre sonra bir sonraki koleksiyonunu tanıtmaya başladı bile. Garbage Friends NFT projesi ilk olarak Twitter’da Görünmez Arkadaşlar çılgınlığının zirvesinde ortaya çıktı. Magnusson, kendisinin ve ekibinin proje üzerinde herhangi bir karar almayacaklarını açıkça belirtti. Üstelik, Görünmez Dostlar lansmanından sonra bunun bir proje olduğunu bile onaylamadı.

O zaman değerli birkaç ayrıntı ortaya çıkmış olsa da, artık Garbage Friends hakkında biraz daha fazla şey biliyoruz. Görünmez Arkadaşlar web sitesine göre, proje bu yılın 4. çeyreğinde çıkacak.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...