Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Instagram NFT Sektörünü Bu Hafta Test Edecek

Paylaş

Dün yayınladığımız haberde sosyal medyanın devleri ile NFT devlerinin bir araya geldiğini duyurmuştuk. Sosyal medyanın devleri, İnstagram NFT düzenine göre dizayn edeceğini açıkladı. Tüm NFT ve Metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın… Platform, Polygon, Flow, Solana ve Ethereum NFT’leri için destek sunmaya başlamakta.

Birkaç yıl önce Facebook, Instagram’ı satın aldı. Bu dönemde dünya, satın almanın sosyal ağ dünyasını nasıl değiştireceği konusunda spekülasyon yaptı. Kabul etmek gerekir ki Instagram, Meta’nın büyümesi için büyük bir rol oynamaktadır.

Instagram NFT İçin Biçilmiş Kaftan

Ek olarak, Instagram’ın 10 Mayıs 2022 Salı günü pilot programı resmi olarak duyurması beklenmekte. Instagram, NFT yayınlamak ve paylaşmak için herhangi bir ücret talep etmeyerek tekliflerini farklılaştırmayı planlıyor; Bu, Twitter’ın ilk olarak Ocak 2022’de altıgen NFT resimleri için kullanıcılardan ücret almasıyla çelişiyor.

Instagram’ın başkanı Adam Mosseri birkaç saat önce bir videoda bu sosyal platformun önümüzdeki hafta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı seçilmekte olan içerik oluşturucularla NFT’leri test ettiklerinden bahsetmektedir. Ve ayrıca gönderiler veya paylaşımlar için ücret alınmayacağından bahsetmişti. Instagram NFT artık dijital bir koleksiyon.

Lansman zamanında, Instagram’da NFT’leri desteklemek için seçilen blok zincirler Ethereum ve Polygon olacak ve kısa bir süre sonra Flow ve Solana bunu destekleyebilmektedir. Kullanım için üçüncü şahıs uyumlu cüzdan Rainbow, Trust Wallet ve MetaMask olacaktır.

Seçilmiş bazı koleksiyoncular, kendi NFT’lerini şu anda tasarlanmakta olan veya satın alınabilen NFT’leri paylaşabilmekteler. NFT’leri ana gönderilerde, Hikayelerde veya özel mesajlarda paylaşabilecekler.

Mosseri, seçilen sayıda kişinin bu testin yeteneğine sahip olacağını açıkladı, ancak daha sonra şirket NFT’ler hakkında sonrakinden daha fazla özellik eklemeyi hedefliyor, ancak bu ilk testten geri bildirim aldıktan sonra.

Instagram’ın Başkanı ayrıca Kreatif ekonominin Instagram için ciddi derecede önemli vurgusunu yapmaktadır. Ancak instagramın beklediği bazı öngörülemeyen zorlu sonuçlar var. Ayrıca para kazanmanın bu yollarının çoğu hızla değişmekte. Mosseri, bu varlığın yaratıcıların alt kümesi için büyük bir fırsat sağlayacağından bahsetti.

Instagram NFT sektörüne girişini açıkladıktan sonra gözler artık Facebook’ta. Yakın gelecekte Facebook’un da NFT sektörüne ve daha sonra Meta dünyaya giriş yapması beklenmekte.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...