Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

İngiltere NFT Sektörüne Girmeyi Planlıyor

Paylaş

İngiltere NFT sektöründe ağırlığını koyma açıkladı. Bu girişim, Birleşik Krallık’ı kripto para birimleri ve önemli bir uluslararası merkez açısından izlenecek bir örnek yapmayı amaçlayan daha geniş bir stratejinin parçası.

Birleşik Krallık ilk NFT’sini oluşturup yayınlayacak mı? Her halükarda, İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak’ın bu yazdan itibaren istediği şey bu. Altın, gümüş ve sterlin para basmaya daha alışkın olan ve 886’da kurulan bir ajans olan Royal Mint, sicili değiştirmek ve dijital teknolojinin özelliklerine uymak zorunda kalacak. İngiltere’nşn NFT sektöründe hedefi çok açık. Şehir Bakanı John Glen’e göre kendisini kripto varlık teknolojisi inovasyonunun küresel bir merkezi olarak kurmak ve “kripto para biriminde öncülük etmek.”

NFT’ler, blok zincirinde kayıtlı dijital varlıklardır. Dijital kimliğin eklendiği bir nesneyi, çalışmayı, fotoğrafı, patenti temsil ederler. Ayrıca dijital bir orijinallik sertifikasına sahiptirler. Bu dosya bir şekilde “benzersiz” hale gelir ve alıcı, dosyanın münhasır mülkiyetini alır. NFT’ler, bu yeni evrene yatırım yapmaya hazır yıldızlar ile dolu. Hatta etkileyiciler ve diğer büyük şirketler tarafından kitlesel olarak benimsendikten sonra özellikle moda oldu. Ve ilk kez, bir ülke bu pazara kendi jetonuyla değer vererek atağa kalkmak üzere görünmekte.

İngiltere NFT Merkezi Olacak Mı?

Hükümet tarafından bir NFT oluşturulmasına bir ek daha var. Şehir Bakanı John Glen dijital varlıklar ve kripto para birimleri ile ilgili diğer önlemleri açıkladı. Hükümet, bir ödeme aracı olarak kullanmak için stablecoin’leri düzenlemek istemekte. Kripto para birimlerinin daha geniş çapta benimsenmesinin önünü açacak bir girişim. Bu para birimleri, sermayesi 80 milyar doları aşan ancak fonları tam olarak desteklenmeyen Tether’den oluşuyor.

Diğer kripto para birimlerinin ticaretini düzenlemek için bir istişare oluşturulması için iyi bir sebep. Fakat DAO’ların yasal statüsünün incelenmesi gibi diğer, daha opak teklifler de masaya konulacak. Hükümet ayrıca bakanların başkanlık ettiği kripto varlıklar etrafında bir katılım grubu oluşturmak istiyor. Bu grup, Birleşik Krallık düzenleyicilerinin ve kripto varlık şirketlerinin üyelerini ekosistem sorunlarını tartışmaya davet edecek. NFT sektöründe İngiltere’nin başlatacağı liderlik daha sonrasında arkasından gelecek ülkeler ile birlikte hızlandırmak için iyi bir neden.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...