Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

İngiltere NFT Sektörüne Girmeyi Planlıyor

Paylaş

İngiltere NFT sektöründe ağırlığını koyma açıkladı. Bu girişim, Birleşik Krallık’ı kripto para birimleri ve önemli bir uluslararası merkez açısından izlenecek bir örnek yapmayı amaçlayan daha geniş bir stratejinin parçası.

Birleşik Krallık ilk NFT’sini oluşturup yayınlayacak mı? Her halükarda, İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak’ın bu yazdan itibaren istediği şey bu. Altın, gümüş ve sterlin para basmaya daha alışkın olan ve 886’da kurulan bir ajans olan Royal Mint, sicili değiştirmek ve dijital teknolojinin özelliklerine uymak zorunda kalacak. İngiltere’nşn NFT sektöründe hedefi çok açık. Şehir Bakanı John Glen’e göre kendisini kripto varlık teknolojisi inovasyonunun küresel bir merkezi olarak kurmak ve “kripto para biriminde öncülük etmek.”

NFT’ler, blok zincirinde kayıtlı dijital varlıklardır. Dijital kimliğin eklendiği bir nesneyi, çalışmayı, fotoğrafı, patenti temsil ederler. Ayrıca dijital bir orijinallik sertifikasına sahiptirler. Bu dosya bir şekilde “benzersiz” hale gelir ve alıcı, dosyanın münhasır mülkiyetini alır. NFT’ler, bu yeni evrene yatırım yapmaya hazır yıldızlar ile dolu. Hatta etkileyiciler ve diğer büyük şirketler tarafından kitlesel olarak benimsendikten sonra özellikle moda oldu. Ve ilk kez, bir ülke bu pazara kendi jetonuyla değer vererek atağa kalkmak üzere görünmekte.

İngiltere NFT Merkezi Olacak Mı?

Hükümet tarafından bir NFT oluşturulmasına bir ek daha var. Şehir Bakanı John Glen dijital varlıklar ve kripto para birimleri ile ilgili diğer önlemleri açıkladı. Hükümet, bir ödeme aracı olarak kullanmak için stablecoin’leri düzenlemek istemekte. Kripto para birimlerinin daha geniş çapta benimsenmesinin önünü açacak bir girişim. Bu para birimleri, sermayesi 80 milyar doları aşan ancak fonları tam olarak desteklenmeyen Tether’den oluşuyor.

Diğer kripto para birimlerinin ticaretini düzenlemek için bir istişare oluşturulması için iyi bir sebep. Fakat DAO’ların yasal statüsünün incelenmesi gibi diğer, daha opak teklifler de masaya konulacak. Hükümet ayrıca bakanların başkanlık ettiği kripto varlıklar etrafında bir katılım grubu oluşturmak istiyor. Bu grup, Birleşik Krallık düzenleyicilerinin ve kripto varlık şirketlerinin üyelerini ekosistem sorunlarını tartışmaya davet edecek. NFT sektöründe İngiltere’nin başlatacağı liderlik daha sonrasında arkasından gelecek ülkeler ile birlikte hızlandırmak için iyi bir neden.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...