Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

İlk uçak biletinin NFT’si rekor fiyattan alıcı buldu!

Paylaş

NFT dünyasında giderek artan popülarite, işleme dahil olan paraların da artmasına neden oluyor. Örneğin son bir sene içerisinde yaşanan NFT çılgınlığı sayesinde yatırımcılar geçmiş dönemde tamamen kripto paralara odaklanmışken şimdilerde NFT piyasalarında yaşanan hareketliliği de göz ardı etmeden işlem yapmaya başladı. Bununla birlikte artık her bir ürünün NFT olarak karşımıza çıkması mümkün. İlk uçak biletinin NFT’si de bu sayede büyük satış rakamlarına ulaştı.

Air Europa, NFT biçimindeki ilk uçak biletini sattı. İlk uçak biletinin NFT’si, satış için hava yolu şirketleri arasında öncü bir tavır oldu. Bu öncü tavır ise dünya genelinde söz konusu şirketlerin büyük ilgi görmesine neden oldu.

Air Europa, dünyanın ilk NFT uçak biletini sattığını duyurdu. Aynı zamanda bu satış ticari havacılıkta en pahalı bilet olarak tarihe geçti. Satışı gerçekleştirilen NFT’nin fiyatı neredeyse bir milyon ABD dolarıydı. Söz konusu bilet, Algorand blok zinciri temellerinde ortaya çıktı.

Air Europa CEO’su Valentín Lago bir basın açıklamasında, “Bunu, müşterilere sunduklarımızı dönüştürecek yeni bir hizmet deneyimi düzeyi uygulamamızı sağlayacak geleceğe dair bir bahis olarak görüyoruz” diye açıklıyor.

Gelgelelim söz konusu satış, TravelX ile işbirliği içinde oluşturuldu. TravelX şirketi ise blockchain temellerine dayalı şekilde çalışan bir seyahat şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Air Europa, şu an İspanya’nın üçüncü büyük havayolu şirketidir.

Norveç Havayolu, 2019’dan beri Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. NFT satışının gerçekleşmesi ile birlikte şimdilerde ise havayolu şirketlerinin NFT piyasalarına daha çok yönelmesi mümkün.

Son dönemde birçok firma birçok farklı başlık altında NFT sektörüne giriş yapmak için çabalıyor. Örneğin Nike, dijital ayakkabı projesi ile birlikte tanesi 8 bin dolardan ayakkabı satışı gerçekleştirirken, Bored Ape NFT’lerinin taban fiyatı rekor seviyeye ulaştı.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...