Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

İlk uçak biletinin NFT’si rekor fiyattan alıcı buldu!

Paylaş

NFT dünyasında giderek artan popülarite, işleme dahil olan paraların da artmasına neden oluyor. Örneğin son bir sene içerisinde yaşanan NFT çılgınlığı sayesinde yatırımcılar geçmiş dönemde tamamen kripto paralara odaklanmışken şimdilerde NFT piyasalarında yaşanan hareketliliği de göz ardı etmeden işlem yapmaya başladı. Bununla birlikte artık her bir ürünün NFT olarak karşımıza çıkması mümkün. İlk uçak biletinin NFT’si de bu sayede büyük satış rakamlarına ulaştı.

Air Europa, NFT biçimindeki ilk uçak biletini sattı. İlk uçak biletinin NFT’si, satış için hava yolu şirketleri arasında öncü bir tavır oldu. Bu öncü tavır ise dünya genelinde söz konusu şirketlerin büyük ilgi görmesine neden oldu.

Air Europa, dünyanın ilk NFT uçak biletini sattığını duyurdu. Aynı zamanda bu satış ticari havacılıkta en pahalı bilet olarak tarihe geçti. Satışı gerçekleştirilen NFT’nin fiyatı neredeyse bir milyon ABD dolarıydı. Söz konusu bilet, Algorand blok zinciri temellerinde ortaya çıktı.

Air Europa CEO’su Valentín Lago bir basın açıklamasında, “Bunu, müşterilere sunduklarımızı dönüştürecek yeni bir hizmet deneyimi düzeyi uygulamamızı sağlayacak geleceğe dair bir bahis olarak görüyoruz” diye açıklıyor.

Gelgelelim söz konusu satış, TravelX ile işbirliği içinde oluşturuldu. TravelX şirketi ise blockchain temellerine dayalı şekilde çalışan bir seyahat şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Air Europa, şu an İspanya’nın üçüncü büyük havayolu şirketidir.

Norveç Havayolu, 2019’dan beri Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. NFT satışının gerçekleşmesi ile birlikte şimdilerde ise havayolu şirketlerinin NFT piyasalarına daha çok yönelmesi mümkün.

Son dönemde birçok firma birçok farklı başlık altında NFT sektörüne giriş yapmak için çabalıyor. Örneğin Nike, dijital ayakkabı projesi ile birlikte tanesi 8 bin dolardan ayakkabı satışı gerçekleştirirken, Bored Ape NFT’lerinin taban fiyatı rekor seviyeye ulaştı.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...