Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

İlk uçak biletinin NFT’si rekor fiyattan alıcı buldu!

Paylaş

NFT dünyasında giderek artan popülarite, işleme dahil olan paraların da artmasına neden oluyor. Örneğin son bir sene içerisinde yaşanan NFT çılgınlığı sayesinde yatırımcılar geçmiş dönemde tamamen kripto paralara odaklanmışken şimdilerde NFT piyasalarında yaşanan hareketliliği de göz ardı etmeden işlem yapmaya başladı. Bununla birlikte artık her bir ürünün NFT olarak karşımıza çıkması mümkün. İlk uçak biletinin NFT’si de bu sayede büyük satış rakamlarına ulaştı.

Air Europa, NFT biçimindeki ilk uçak biletini sattı. İlk uçak biletinin NFT’si, satış için hava yolu şirketleri arasında öncü bir tavır oldu. Bu öncü tavır ise dünya genelinde söz konusu şirketlerin büyük ilgi görmesine neden oldu.

Air Europa, dünyanın ilk NFT uçak biletini sattığını duyurdu. Aynı zamanda bu satış ticari havacılıkta en pahalı bilet olarak tarihe geçti. Satışı gerçekleştirilen NFT’nin fiyatı neredeyse bir milyon ABD dolarıydı. Söz konusu bilet, Algorand blok zinciri temellerinde ortaya çıktı.

Air Europa CEO’su Valentín Lago bir basın açıklamasında, “Bunu, müşterilere sunduklarımızı dönüştürecek yeni bir hizmet deneyimi düzeyi uygulamamızı sağlayacak geleceğe dair bir bahis olarak görüyoruz” diye açıklıyor.

Gelgelelim söz konusu satış, TravelX ile işbirliği içinde oluşturuldu. TravelX şirketi ise blockchain temellerine dayalı şekilde çalışan bir seyahat şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Air Europa, şu an İspanya’nın üçüncü büyük havayolu şirketidir.

Norveç Havayolu, 2019’dan beri Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. NFT satışının gerçekleşmesi ile birlikte şimdilerde ise havayolu şirketlerinin NFT piyasalarına daha çok yönelmesi mümkün.

Son dönemde birçok firma birçok farklı başlık altında NFT sektörüne giriş yapmak için çabalıyor. Örneğin Nike, dijital ayakkabı projesi ile birlikte tanesi 8 bin dolardan ayakkabı satışı gerçekleştirirken, Bored Ape NFT’lerinin taban fiyatı rekor seviyeye ulaştı.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...