Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

İlk Defa NFT Satın Alırken Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Blok zinciri ve kripto alanı, son birkaç yılda katlanarak büyüdü. DeFi, NFT’ler, blok zincir oyunları vb. gibi önemli alanlara genişledi. NFT’lerin şu anda tüm blok zinciri alanlarının en kazançlı olanlarından biridir. NFT’lerde büyük bir yükseliş mevcut. Hızla büyüyen bu alanda NFT alırken bilinmesi gerekenleri NFXhaber olarak, sizin için derledik.

NFT

NFT Yatırımı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle unutulmaması gereken en önemli şey, bir NFT’nin zenginlik planı olmaması gerektiğidir. Bir NFT’yi alırken yatırım yapıyor ve anında milyoner olmayı beklemiyorsanız doğru yoldasınız. Başka bir değişle bu mümkün olsa da çok az örnekte gerçekleşmiştir. İlk NFT’nizi satın alımınızda bunun olma olasılığı sıfıra yakındır. Bu nedenle gerçekçi olmak ve sahte trendlere kapılmamak önemlidir. Yeni başlayanlar için NFT satın alımları “eğlence” bütçeniz dahilinde kalmalıdır. Ayrıca, ilk NFT satın alımınızı nasıl yapacağınız hakkında daha fazla bilgi verelim.

  • Yapılacak ilk şey, nispeten ucuz bir NFT satın almaktır. Ucuz bir NFT ile, NFT’lerin nasıl çalıştığının temellerini öğrenmek, bunu çok daha pahalıya patlayacak bir NFT ile yapmaktan daha kolay ve daha akıllıcadır. OpenSea, Rarible vb. NFT pazarlarında nasıl gezinileceğini öğrenmek de önemlidir.
  • Ucuza sahip olmak konusunda ikna olduktan sonra, daha pahalı NFT’ler satın almaya başlayabilirsiniz. Bütçenizle ilgili olarak, NFT’lerinizi korumak için bir Trezor veya Ledger cüzdanı almanız gerekebilir. Bunun nedeni, donanım cüzdan cihazlarının sadece yazılım cüzdanlarından çok daha güvenli olmasıdır.

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Önemli Noktalar

  • Dolandırıcılara dikkat edin. NFT’leri satın alma işleminin bir parçası olarak, dolandırıcılara karşı her zaman tetikte olmanız gerekir. Bu dolandırıcı kişilerin çoğu, size tanınan özel kelimelerinizi soran müşteri desteği gibi davranır. Genellikle, müşteri desteği hiçbir zaman ilk mesajı atmaz. Bu nedenle, birisi size ulaşıyorsa ve kulağa gerektiğinden fazla yardımcı olacak gibi görünüyorsa, muhtemelen sizi dolandırmaya çalışıyordur.
  • Sosyal Medyada aktif olun. Beğendiğiniz koleksiyonların Discord kanalına katılarak etkileşim içerisinde bulunun. Ayrıca, NFT’ler hakkında daha fazla bilgi edinmek için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.
  • Son olarak sadece beğendiğiniz sanatı satın alın.

Sonuç olarak, sanat genellikle ücretsizdir ve keyfini çıkarmak için mutlaka bir NFT satın almanız gerekmez. Fakat ilginiz varsa, bu alım işlemlerini kesinlikle anlayarak yapmalısınız.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...