Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

İlk Defa NFT Satın Alırken Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

Blok zinciri ve kripto alanı, son birkaç yılda katlanarak büyüdü. DeFi, NFT’ler, blok zincir oyunları vb. gibi önemli alanlara genişledi. NFT’lerin şu anda tüm blok zinciri alanlarının en kazançlı olanlarından biridir. NFT’lerde büyük bir yükseliş mevcut. Hızla büyüyen bu alanda NFT alırken bilinmesi gerekenleri NFXhaber olarak, sizin için derledik.

NFT

NFT Yatırımı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle unutulmaması gereken en önemli şey, bir NFT’nin zenginlik planı olmaması gerektiğidir. Bir NFT’yi alırken yatırım yapıyor ve anında milyoner olmayı beklemiyorsanız doğru yoldasınız. Başka bir değişle bu mümkün olsa da çok az örnekte gerçekleşmiştir. İlk NFT’nizi satın alımınızda bunun olma olasılığı sıfıra yakındır. Bu nedenle gerçekçi olmak ve sahte trendlere kapılmamak önemlidir. Yeni başlayanlar için NFT satın alımları “eğlence” bütçeniz dahilinde kalmalıdır. Ayrıca, ilk NFT satın alımınızı nasıl yapacağınız hakkında daha fazla bilgi verelim.

  • Yapılacak ilk şey, nispeten ucuz bir NFT satın almaktır. Ucuz bir NFT ile, NFT’lerin nasıl çalıştığının temellerini öğrenmek, bunu çok daha pahalıya patlayacak bir NFT ile yapmaktan daha kolay ve daha akıllıcadır. OpenSea, Rarible vb. NFT pazarlarında nasıl gezinileceğini öğrenmek de önemlidir.
  • Ucuza sahip olmak konusunda ikna olduktan sonra, daha pahalı NFT’ler satın almaya başlayabilirsiniz. Bütçenizle ilgili olarak, NFT’lerinizi korumak için bir Trezor veya Ledger cüzdanı almanız gerekebilir. Bunun nedeni, donanım cüzdan cihazlarının sadece yazılım cüzdanlarından çok daha güvenli olmasıdır.

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Önemli Noktalar

  • Dolandırıcılara dikkat edin. NFT’leri satın alma işleminin bir parçası olarak, dolandırıcılara karşı her zaman tetikte olmanız gerekir. Bu dolandırıcı kişilerin çoğu, size tanınan özel kelimelerinizi soran müşteri desteği gibi davranır. Genellikle, müşteri desteği hiçbir zaman ilk mesajı atmaz. Bu nedenle, birisi size ulaşıyorsa ve kulağa gerektiğinden fazla yardımcı olacak gibi görünüyorsa, muhtemelen sizi dolandırmaya çalışıyordur.
  • Sosyal Medyada aktif olun. Beğendiğiniz koleksiyonların Discord kanalına katılarak etkileşim içerisinde bulunun. Ayrıca, NFT’ler hakkında daha fazla bilgi edinmek için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.
  • Son olarak sadece beğendiğiniz sanatı satın alın.

Sonuç olarak, sanat genellikle ücretsizdir ve keyfini çıkarmak için mutlaka bir NFT satın almanız gerekmez. Fakat ilginiz varsa, bu alım işlemlerini kesinlikle anlayarak yapmalısınız.

Benzer Yazılar

Ledger, NFT’ler için Yeni Bir Donanım Cüzdanı Oluşturdu!

Dijital varlık güvenliği konusunda uzman şirket olan Ledger, Ledger...

Decentraland, Arazi Sahiplerine Özel Sanal Emlak Kiralamayı Başlatıyor!

Decentraland, mülk sahiplerinin mülklerini başka kişilere kiralayabileceğini açıkladı. Yeni...

Azuki, 24 Saatlik Satışlarda Yaklaşık 2 milyon Dolar Hacimle İlk Sırada Yer Aldı!

Azuki, 24 saatlik satışlarda yaklaşık 2 milyon dolar ile...

Music Magazine Kapağına Metaverse Avatarı Koydu!

Dünyanın önde gelen elektronik müzik yayınlarından biri olan Mixmag,...

NFT Alıcılarındaki Artışa Rağmen NFT Satışları Geri Çekilme Yaşıyor!

Bu haftanın piyasa verilerine göre, NFT alıcılarında yüzde 15,16'lık...

Nike İlk Yerel Web3 Spor Ayakkabısını Piyasaya Sürdü!

Nike geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre, NFT ve Web3...