Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hypebears Nedir?

Paylaş

Hypebears, NFT alanında yeni yönetişim belirteçlerinden biridir. NFXHaber olarak bu yazımızda Hypebears’ı inceledik.

2 Şubat 2022’de piyasaya sürülmesinden bu yana, yeni NFT koleksiyonu Hypebears, kısa süre içinde 300,000’den fazla NFT koleksiyoncusu tarafından satın alınmıştır. Her bir varlığın fiyatı 0.4 ETH ile 10,000’den fazla alıcıya sahip tamamen beyaz listeye alınmış bir projedir. Ayrıca, an itibari ile 40 milyon dolarlık bir satış rekoruna ulaştı. Fakat 10,000 statik ve animasyonlu 3D ayı avatarına sahip proje, dünyanın her yerinden Discord topluluğu, Hypebears Raffle ve beyaz listede yer almak için fan sanat yarışmasına aktif olarak katılan meraklılar arasında bir hit oldu.

Son projenin başarısı sadece bir başlangıç. Hypebears’ın kurucusu, Ernest Siow “Bir adım daha ileri gitmek istiyoruz. Bununla birlikte Hypebears sadece bir sanat projesi olmayacak, amaç onu her bir sahibi için uzun vadeli değer yaratan, kendi kendini idame ettiren bir sosyal kulüp haline getirmek.” açıklamasında bulundu.

Yeni Yönetim Belirtecinin Lansmanı

NFT alanında inovasyonu yönlendirmeye kararlı olan Hypebears, sahipleriyle etkileşimi artırmak için kendi yönetişim belirteci HYPEB Coin’i piyasaya sürecek. HYPEB sahiplerine tartışmalara katılma ve gelecekteki projelerin yönüne katkıda bulunma fırsatları verilecek. Ayrıca, HYPEB koinleri, faiz ve ödüllerin sahibi olmak için de stake edebilmektedirler.

Projenin telif ücretlerinin %50’si, birikmiş fonların Doodles, MAYC ve WEBB3 dahil olmak üzere diğer popüler NFT’leri güvence altına almak için kullanılacağı bir NFT kasası olan HYPEBank için ayrılmıştır. Jetonları stake eden Hypebear sahipleri, bu cazip varlıkları satın alma fırsatlarından yararlanacaklardır. Hypebear topluluğunun faydaları şimdiden başladı. Fakat Mart/Nisan 2022’den itibaren Hypebear sahipleri koleksiyonlarına sınırlı sayıda ürün ekleyebilecekler. NFT’lerin etkisi artmaya devam ederken, Hypebears lüks moda ve hazır giyim markalarıyla gelecekteki projeleri araştırıyor. Ayrıca, Hypebear NFT’leriini dijital sanatın ötesine taşıyarak moda, teknoloji ve oyuncaklara doğru yönelmiştir.

Projenin sahibi olan Ernest Slow, yaptığı açıklamada;

“Burada inşa ettiğimiz şey diğerlerinden farklı. Hypebears hareketi gerçektir ve gördüğümüz potansiyel sınırsızdır. NFT alanını fırtına gibi ele geçirmeyi dört gözle bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Hypebears Hakkında

Hypebears, Ernest’in klasik 10,000  NFT’den oluşan koleksiyonudur. Ayrıca Hypebear sahipleri bazı avantajlara sahiptir. Bu avantaj, kişiye gerçek dünya hizmetleri ve iş birliği projelerinde beyaz listeler dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sağlayan özel bir Sosyal Kulüp’e erişim imkanı sağlamaktadır.

Hypebears Nasıl Satın Alınır?

İlk adım olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun. Ardından, NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar ETH bakiyesi yükleyiniz. OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız. Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz. Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...