Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Hesaplarınızı Kontrol Edin: NFT Projesi Hack Saldırısına Uğradı!

Paylaş

Moonbirds NFT görevi, şimdiden 29 dijital koleksiyon çaldı. Moonbirds NFT, halihazırda 750 ETH değerinde 29 dijital koleksiyon çalmış olan bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradı. Görev, yalnızca bir ay önce Nisan ayında başlatılmaktaydı. Hatta kısa bir süre sonra kripto grubunun üyeleri arasında itibar kazandı. Moonbirds, PROOF Collective tarafından çıktı. 10.000 farklı profil görüntüsü veren Ethereum blok zinciri tabanlı bir NFT projesi. Sahipler, PROOF grubuna girebilmekte ve ödüller ve avantajlar için NFT baykuşlarını “yuvalayabilmekte. Bilgisayar korsanları, Moonbirds görevinde bir kimlik avı soygunu gerçekleştiriyor. The Block Crypto bir raporda, Twitter’da kurbanların arandığını belirtti. Şu anda kripto grubunun üyeleri, NFT grubunu uyarmaya çalışmakta. Bunun için Twitter’da devam eden bu kimlik avı soygunu hakkında uyarı mesajları gönderiyor.

Kötü şöhretli hackerların kimliği bir gerilim filmi olarak görülmekte. XLosingMoney kullanıcı adını kullanan bir Twitter kullanıcısı dolandırıcıyı tanıdığını iddia etmekte. Bir dizi tweet’te 0xLosingMoney, diğer bir Twitter kullanıcısı Dvincent olarak bu kimlik avı saldırısının arkasında olduğu iddia edilen bir dolandırıcı olarak bahsetti. ”NFT’lerini değiştirmek için bilgisayar korsanının ceplerini kabul etti.” diye yazdı.

Dev NFT Projesi Saldırıya Uğradı!

Bu Moonbirds görevi aracılığıyla toplanan nakit, NFT sanatçılarını ve meşhur NFT projesi yaratıcılarını toplu olarak bir araya getiren True Ventures destekli bir Web3 medya şirketi olan PROOF Holdings’e gidiyor. Misyon web sitesi, “Şu anda büyük planlarımız var. Hatta bu fon muhtemelen yalnızca personelimizi genişletmek ve yeni ürünler başlatmak için kullanılmakta. Ayrıca sonunda grubumuz için ekstra değer yaratacak” diyor. OpenSea bilgilerine göre, 6.500’den fazla ev sahibi halihazırda Moonbirds NFT’lerine sahip. Bu dijital koleksiyonların temel değeri ETH 23’tür.

Toplama, LookRare NFT pazarında satın alınabilir.Bilgisayar korsanları, kripto ve NFT alanlarında canlı kalmaya devam ederek zararsız ve şüphelenmeyen insanları kandırmaya çalışıyor.Nisan ayında, en az 54 Bored Ape Yacht Üyeliği (BAYC) NFT’si bir hack saldırısında çalınmıştı ve bunun zemin değerinin 13,7 milyon dolara (kabaca 105 crore) yaklaştığı bildirildi.Bilgisayar korsanı, BAYC web sitesinin bir kopyasına sahte bir köprü gönderdi ve kullanıcıları, sahte bir airdropta yer almanın bir yolu olarak MetaMask cüzdanlarına yönlendirdi.

Bilgisayar korsanları, kripto ve NFT alanlarında canlı kalmaya devam edecektir. Bu durumunda habersiz ve şüphelenmeyen insanları kandırmaya çalışıyor. Nisan ayında, en az 54 BAYC NFT’si bir hack saldırısında çalınmaktaydı. Ayrıca ve taban fiyatının değerinin 13,7 milyon dolara yaklaştığı bildirildi. Bilgisayar korsanı, BAYC web sitesinin bir kopyasına sahte bir köprü gönderdi ve kullanıcıları, sahte bir airdropta yer almanın bir yolu olarak MetaMask cüzdanlarına yönlendirdi. Bir kimlik avı saldırısı, ayrıca NFT’lerin fiyatını OpenSea’den 1.7 milyon dolar tüketti. Bu durumda, saldırganlar OpenSea müşterilerini kimlik avı e-postaları veya web siteleri yoluyla kötü amaçlı mesajları dijital olarak imzalamaya yönlendirdi.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...