Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Gutter Cat Gang Nedir?

Paylaş

Gutter Cat Gang nedir? Gutter Cat Gang, Hip-Hop kültüründen esinlenerek yaratılmış 3 bin kedi avatarından oluşan bir NFT koleksiyonudur. Bu makalede Gutter Cat Gang nedir, ne sunar ve nasıl alınır gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. NFXhaber olarak, sizin için derledik. Gelin koleksiyonu birlikte inceleyelim.

Proje hakkında

Gutter Cat Gang projesi, Hip-Hop kültüründen esinlenerek yaratılmış NFT koleksiyonlarından oluşan bir NFT projesidir. Projenin Gutter Cat, Gutter Dogs, Gutter Pigeons ve Gutter Rats koleksiyonları bulunmaktadır. Koleksiyonlar çete üyesi görünümlü 4 tür avatarları içerir. Her koleksiyon ayrı birer hayvanı konu alır. Tüm NFT koleksiyonları Ethereum ağı üzerinde, ERC-721 standardı ile oluşturulmuştur. Proje, kullanıcılara yeni özellikler sunmak için Gutter Juice isimli 28 bin NFT’den oluşan bir karışım piyasaya sürmüştür. Ek olarak NFT sahiplerinin benzersiz dijital öğelerine daha sıkı bağlanması için bir çizgi roman koleksiyona da sahiptir.

Gutter Cat Gang nedir?

Gutter Cat Gang, 2021 yılının haziran ayında piyasaya sürülmüş bir NFT koleksiyonudur. Koleksiyon, Hip-Hop kültüründen esinlenerek oluşturulan çete üyesi kedi avatarlarından oluşmaktadır. Bu NFT’ler sahiplerine Premium avantajlara ve çeşitli etkinliklere erişme imkânı sunar. Koleksiyonda toplam 3.000 adet NFT bulunmaktadır. Kedi NFT’leri, bir algoritma tarafından, özellik havuzundaki niteliklerin rastgele bir biçimde seçilmesi ile üretilmiştir. Bu nedenle her NFT benzersiz birer sanat eseridir. Bu, hiçbir NFT’nin diğeri ile tam anlamıyla aynı olmadığı anlamına gelir. Buna karşın, bazı NFT’ler, daha nadir özelliklere sahip oldukları için daha değerlidir. Yazının yazıldığı sırada Gutter Cat koleksiyonu, 1.8 bin sahip sayısına ulaşmıştı ve 5.2 ETH’lik bir taban fiyat ile işlem görmekteydi. Buna ek olarak, koleksiyonun işlem hacmi, 22.5 bin ETH civarındaydı.

Gutter Cat Gang ne sunmaktadır?

Bir Gutter Cat Gang NFT’sine sahip olmak, kullanıcılara bir web3 sosyal kulübüne ve gerçek dünya etkinliklerine tam erişime imkân tanır. Hatta NFT sahipleri, projenin gerçekleştirdiği fiziksel ve dijital etkinliklere katılım sağlayabilmektedir. Projenin sunduğu tüm koleksiyonun sahipleri bu avantajlara erişebilmektedir. Ancak Gutter Cat’in bir farkı bulunmaktadır. Gutter Cat koleksiyonundaki NFT’lerin sahipleri Premium üyelik elde etmektedir. Premium üyeler, projenin yönetimine katılabilmektedir. Bu da oy kullanma ve teklif sunma gibi özellikleri kapsamaktadır.

Ayrıca NFT sahipleri, projenin sunduğu tüm airdroplara, gerçek dünyadaki firmalarla iş birlikleri ile yaratılan t-shirt vb. fiziksel ürünlere, yardım kuruluşlarına sponsor olarak katılma gibi çeşitli özelliklere erişim sağlar. Gutter NFT’lerini elinde bulunduran kullanıcılar, asi çete üyeleri ile Sandbox gibi çeşitli metaverse oyunlarına katılım sağlayabilmektedir.

Koleksiyon sahipleri, Gutter Rats NFT’lerini yalnızca Ethereum ağının gas ücretini ödeyerek elde edebilmektedir. Hatta Gutter Cat ve Rats koleksiyonlarından NFT’ye sahip olan kullanıcılar, Pigeon ve Dogs NFT’lerini ücretsiz bir biçimde talep edebilir.

Gutter Cat Gang nasıl alınır?

Koleksiyonu satın almak için OpenSea gibi Ethereum tabanlı NFT pazarlarına erişilebilir. Ayrıca OpenSea üzerinden NFT satın almak için; OpenSea hesabı, ETH ve Ethereum cüzdanına sahip olmanız gerekir. Bununla birlikte ETH, Bitci ve Binance gibi kripto para borsaları aracılığıyla satın alınabilmektedir. Ek olarak Ethereum cüzdanı için MetaMask üzerinden bir cüzdan oluşturulabilmektedir. ETH satın alan ve oluşturdukları cüzdanlara aktaran kullanıcılar, cüzdanlarını OpenSea hesaplarına bağlayarak Gutter Cat satın alabilmektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea, Ethereum L2 Optimism’in Katılımını Duyurdu!

Hacim olarak önde gelen NFT pazarı OpenSea, Twitter aracılığıyla...

MetaMask, Web3 Deneyimlerini Geliştirecek Dapp’ı Yayınladı!

Dünya çapındaki kullanıcılar, varlıklarını tek bir yerde görme isteğini...

Avrupa Metaverse Teknolojisinde ABD ve Çin’i Yakalamak İstiyor!

Avrupa Komisyonu, gelecek yıl Metaverse gibi sanal dünyalar üzerine...

Hi ve Mastercard, Özelleştirilebilir NFT Banka Kartlarını Duyurdu!

Kripto ve fiat finansal bankacılık platformu Hi, küresel ödeme...

Funko, Game of Thrones NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Yeni Funko dijital NFT koleksiyonu Game of Thrones karakterlerinden...

Robinhood, Web3 Kripto Cüzdanını 10.000 Müşterisi için Kullanıma Sundu!

Merkezi Menlo Park California'da bulunan Amerikan finansal hizmetler şirketi...