Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Gucci Metaverse ile Birlikte Metaverse Kasabası İnşa Ediyor!

Paylaş

Gucci Metaverse, Roblox’ta “Gucci Town” adlı en son sanal alanını tanıttı. Geçen yıl, iki hafta boyunca Roblox’ta olan önceki Metaverse alanı Gucci Garden’ın aksine Gucci Town, çevrimiçi oyun platformunda kalıcı bir varlığa sahip olacak. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Gucci Town geliyor

Gucci Town, yönetmen Alessandro Michele’in sanal dünyadaki marka vizyonunun bir uzantısı olarak boy gösteriyor. Ayrıca bu kasaba, farklı alanları birbirine bağlayan bir meydan içeriyor. Oyuncular, merkezi meydandan Mini Game Heights’a yürüme imkanına da sahip. Ayrıca, Tile Takeover veya Flashlight Tag gibi Gucci oyunlarında yarışabiliyorlar. Böylece, Gucci Town’ın deneyime dayalı para birimi olan GG Gems’i kazanıyorlar. Kripto para, güçlendirmeler veya sanal Gucci öğeleri satın almak için kullanılabiliyor.

Buna ek olarak Gucci Town’da, kullanıcıların kendi sanat eserlerini yaratabilecekleri veya sanatçıların eserlerini keşfedebilecekleri “Creative Corner” de yer alıyor. Kullanıcılar ayrıca Gucci’nin en son iş birliklerini gösteren bir sergi alanı olan Vault Plaza’yı da ziyaret edebilecek. Vault Plaza, Gucci Metaverse ve NFT projelerini içeriyor. Ayrıca moda şirketinin küratörlüğünü yaptığı nadir vintage parçalardan oluşan bir seçkiyi de barındırıyor. Buna göre Vault Plaza, Gucci Vault’tan ilham alınarak oluştu.

Gucci Town’da ayrıca “Gucci Shop” isimli bir mağaza yer alıyor. Bu mağaza, oyuncuların Roblox avatarlarını şekillendirmek için dijital Gucci kıyafetleri satın alabilecekleri bir butik. Öğeler arasında Michele tarafından tasarlanan arşivden ilham alan yeni Gucci Blondie çantaları ve sınırlı sayıda bir koleksiyon var. Gucci Shop’taki ilk ürün koleksiyonu, her hafta piyasaya sürülen yeni bir sınırlı Gucci Blondie çantası ile 17 Haziran’a kadar mevcut olacak.

Gucci Town

Gucci Metaverse için Roblox’ı seçti

Gucci’nin Metaverse projesi için üretilen NFT’ler, Roblox’ın “Layered Clothing” teknolojisini kullanıyor. Buna göre NFT’ler, gerçek hayatta giysilerin oturma ve perdeleme şeklini taklit edecek ve her vücut tipine uyacak. Roblox’taki küresel ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Christina Wootton, Layered Clothing teknolojisi ile ilgili şunları söyledi:

“Giysiler, Roblox’ta sonsuz sayıda vücut parçaları, hareketler ve sanal dünyalar kombinasyonuna anında yanıt verecek.”

Gucci’de yeni işlerden sorumlu başkan yardımcısı ve Gucci Vault CEO’su Nicolas Oudinot ise şöyle konuştu:

“Modanın işlevi her şeyden önce semboliktir. Bireyleri kendilerini ifade etme ve kimliklerini yansıtma konusunda güçlendirmektedir. Kullanıcıların bir arada bulunmasına dayalı bir dijital ortamda, zihniyetimizi paylaşanlar için çok sayıda fırsat var. Bunun nedeni estetiktir ve bu, bireylerin dijital kişiliklerini yaratmaları için çok önemlidir. Zevklerini, hırslarını ve görsel ufuklarını dünyanın çok ötesinde yansıtır. Bunun sonucunda fiziksel dünyanın sınırlaması kalkar.”

Kullanıcılar Gucci Town’un farklı bölgelerini keşfedecek. Bunun ardından, topluluk üyelerinin buluştuğu bir kafe olan Power-up Place’de vakit geçirecekler. Gucci Kasabasındaki her alan, Gucci Metaverse projesine paralel olarak güncellenecek. Gucci Town, markanın beşinci Roblox deneyimidir. Proje, Rook Vanguard, Bunnexh ve Lirn gibi Roblox topluluğundan bağımsız yaratıcılarla iş birliği içinde geliştirildi. Wootton, Gucci’nin Roblox’ta kalıcı bir yeri olan ilk lüks moda markası olduğunu söyledi. Gucci Vault, Şubat ayında Metaverse’sini platformda inşa etti. Ancak şirket, The Sandbox’tan arazi de satın aldı.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...