Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Google Web3 Evrenine Girmeye Hazır!

Paylaş

Google’ın bulut depolama ürünü Cloud, blok zinciri uygulamaları çalıştıran geliştiriciler için hizmetler oluşturmak üzere bir ekip kuruyor. Buna göre Google Web3 alanında arka uç hizmet sağlayıcısı olarak yer edinmeyi hedefliyor. NFXhaber olarak sizin için derledik.

Google Web3 alanında yerini almak istiyor

Google Cloud Başkan Yardımcısı, Genel Müdür ve Platform Başkanı Amit Zavery, Google Cloud Web3 ekibi hakkında konuştu. Zavery, “Google Web3 geliştiricilerinin ilk tercihi olmalı. Bunu istiyoruz” dedi. Ayrıca Başkan Yardımcısı, bir e-postayla şunları dile getirdi:

“Dünya, Web3’ü benimsemesinin henüz erken aşamasında olsa da birçok müşterinin bizden Web3 ve Crypto ile ilgili teknolojilere desteğimizi artırmamızı istediğini biliyoruz. Web3, şimdiden muazzam bir potansiyel sergileyen bir pazar.”

Zavery, hem Web3 hem de kripto ile ilgili teknolojiler için destek arayan müşterilerin talebinin arttığını vurguladı. Muazzam potansiyele sahip bir pazar olduğunu da sözlerine ekledi. Google’ın Web3 bölümü, Cloud’da piyasaya sürülmesi hedeflenen ürünleri şimdilik açıklamadı. Bununla birlikte şirket, en çok “arka uç hizmetler” ile ilgileniyor.

Stack Overflow üzerinden yakın zamanda yüzlerce geliştiricinin katıldığı bir anket yapıldı. 585 katılımcının %85’i henüz blok zinciri kullanan herhangi bir uygulama veya yazılım yapmadığını açıklamıştı. Ancak Google Cloud, geliştiriciler için Web3 uygulaması oluşturma sürecini kolaylaştıracak şekilde çalışıyor. Bu nedenle, bahsedilen durumda muhtemelen bir değişiklik olacak.

Google’ın Web3 ve kripto para planları

Google Web3 ekibi, Blockchain geliştiricilerine hizmetler ve araçlar oluşturmak için çalışacak. Bu araçlar, Web3 uygulamalarının Blockchain düğümlerini daha iyi yönetmesine ve üçüncü taraf uygulamalardaki blok zinciri verilerini keşfetmesine olanak tanıyan hizmetleri içerecek. Bu hizmetler, sektörde “arka uç hizmetleri” olarak tanınıyor.

Şirketin Web3 haberi, Cloud’un çeşitli roller için Blockchain uzmanlarını işe almasının ardından geldi. O zamanlar, Google Cloud’un gelecekte kripto para birimlerini de ödeme olarak kabul edeceğini düşündük. Ancak Google Cloud, ana şirketinin kripto paralar ile ilgili çekincelerini taşıyor. Zavery, e-postada Google’ın doğrudan kripto dalgasında yer almaya çalışmadığını söyledi. Şirket, muhtemelen diğer firmaların da kullanabileceği bir sistem oluşturacak. Aynı zamanda şirket, işlemleri doğrulamak ve kaydetmek için Blockchain düğümlerini çalıştırma sürecini basitleştirmeyi hedefliyor.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...