Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Goblintown NFT Koleksiyonu Değer Kazanmaya Devam Ediyor!

Paylaş

Bu hafta popülerliğini hızla yükselten Goblintown NFT koleksiyonu, 9999 adet cücelerin bir derlemesi olan projedir. Projenin bu denli dikkat çekmesindeki nedenlerinden biriyse, NFT‘lerin ücretsiz olarak üretilmesi ve ardından fiyatlarında önemli bir artış kazanmasıdır. Bu koleksiyonda neler olduğunu NFXhaber olarak, sizin için derledik.

Goblintown NFT
Kaynak: OpenSea

Goblintown gerçek bir yer değildir. Bu daha çok şaka ile ölümsüz takıntı içeren bir zihin halidir. Topluluğu, kasıtlı olarak kelimeleri yanlış kullanır. Ayrıca resmi OpenSea açıklamasında, büyük harflerin arasına yerleştirilmiş birkaç fark edilebilir kelime mevcut.

Yatırımcıların bu özel, anlamsız konuşan takıntılı topluluğu katılmak için şimdi en az 16.000 dolara ihtiyacı var. Bir Goblintown NFT’nin minimum satın alma fiyatı, geçtiğimiz çarşamba günü bir gecede iki katından fazla arttı. Aynı zamanda bir fiyat 3,9 ETH’den 8,95 ETH’ye kadar yükseldi. Bu fiyat, piyasanın düşüş gösterdiği günlerde yaklaşık 16.600 dolara eşitti. Şimdiye kadarki en yüksek Goblin satışı, geçen hafta çarşamba günü LookRare’de 77.75 ETH’ye (144.600 dolar) satılan 1’e 1 ork NFT idi. Bununla birlikte, bu gerçekleşen satışın fiyat yükseltme ticareti olma ihtimali olabileceğini belirtmekte fayda var.

Ne olursa olsun, bazıları çirkin Goblinler için çok yüksek rakamlar ödemeye devam ediyor. Sandbox blok zinciri metaverse oyunu, bir hafta önce OpenSea’de 26 ETH, yaklaşık 48.000 dolar karşılığında 1’e 1 Goblintown NFT satın aldı.

Goblintown NFT Etrafında Neden Binlerce Dolar Döndü?

Belki de kendinize şu soruyu soruyor olabilirsiniz: Neden biri böyle çirkin bir NFT’yi binlerce dolara satın alsın? Bu en çok sorulan soruların başında geliyor. İlk olarak, NFT topluluğunda yeni projelerden ve meme projelerden hoşlanan çok sayıda yatırımcı mevcut. Buna ek, OpenSea verilerine göre şu anda 4.600 sahibi bulunan Goblintown koleksiyonunun yol haritası yok. Ayrıca bir faydası ve hedefi yok. NFT’lerin fiyatlarının hızla artmasının özel bir nedeni de bulunmuyor.

Bedava basımdan bu yana geçen iki hafta içerisinde Goblintown, ana akım bilince düştü. Moonbirds NFT Kurucu Ortağı Justin Mezzell, Goblintown’u izlemesi “çılgın bir yolculuk” olarak nitelendirdi. Devamında “ancak Goblin kasabası havasının bana göre değil” açıklamasında bulundu. Ethereum NFT koleksiyonu Invisible Friends’in kurucusu Markus Magnusson, Goblintown çevresindeki akıma kendisinin de dahil olduğu söyledi. Üstelik diğer NFT koleksiyonlarını “öldürdüğünü” öne sürdü.

Fiyatlar Neden Yükseliyor?

NFT topluluğu Goblin JPG’leri etrafında toplanırken, genellikle yatırımcılar olayı anlamaya çalıştı. Goblintown’un kurucuları henüz kendilerini ifşa etmediler. Ancak sosyal medya üzerinden spekülasyonlar gün geçtikçe artıyor. Kendini uzman olarak tanımlayan biri, Goblintown’ın yükselen taban fiyatı karşısında kendilerinin bile şaşkına döndüğünü itiraf etti.

Goblintown kurucularının yapmak istedikleri her şeyi bitirdiğini düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Çarşamba sabahı resmi Twitter sayfasında Goblin dilinde yazılmış gizemli bir tweet atıldı. Ayrıca cuma günü resmi Goblintown sitesi üzerinde değişiklikler yapıldığı göründü. Paylaşımın içeriğinde, sadece bir karton bardak var.

Goblin NFT

Sonuç olarak, Goblintown ekibi önümüzde ki günlerde işlerini yapmaya devam edecek gibi duruyorlar. Üstelik bunu kimsenin tahmin etmesini istemiyorlar. Yatırımcılar ve meraklılar, ilerleyen haftalarda neler olacağını heyecanla bekliyor.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...