Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

GNSS by MGXS Nedir?

Paylaş

GNSS by MGXS, farklı bir zaman çizgisiyle doğayı yeniden yaratmaya yönelik MGXS girişimi olan bir NFT koleksiyonudur. NFXHaber olarak bu makalede GNSS by MGXS nedir sorusuna yanıt arayacağız. Ek olarak proje hakkında diğer merak edilen konulara değinip projenin nasıl satın alınacağını anlatacağız. Keyifli okumalar dileriz.

GNSS by MGXS Nedir?

Sıfırdan yaratılan NFT’lerin her biri benzersiz olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca ileri teknoloji ve sanatın kaynaşmasından meydana gelen tekil varlıklar olarak adlandırılmaktadırlar.

Proje, dört yıllık bir geçmişe sahiptir. Projenin yaratıcısı (MGXS), ortaya koyduğu eserlerin güzellikle makinelerin ittifakı sonucu ortaya çıktığını ifade etmiştir.

Her GNSS sıfırdan yaratılmaktadır. Benzersiz seed’lerden doğmaktadır ve bu onun kökenini tanımlamaktadır. GNSS’ler tekildir. Yani bir kez yaratıldıklarında aynı varlık asla bir daha yaratılamaz. Buradan yola çıkarak platform, her kararın önemli olduğunu vurgulamaktadır.

MGXS Nedir?

Projenin yaratıcısı Fernando Magalhaes isimli sanatçıdır. MGXS olarak da bilinmektedir. Üretken bir sanatçı olarak tanımlanmaktadır. Ek olarak zihninin aktif ve hayal gücünün sınırlarının olmadığı vurgulanmaktadır. GNSS’nin uzun süre süren bir araştırmanın sonucunda ortaya çıktığı belirtilmektedir.

Her GNSS,  arzın %133’ü olan 13,333 benzersiz sanat eserinden oluşan basılmaya hazır havuzda yer almaktadır. Bununla birlikte yatırımcıların, en gözde GNSS’yi seçmek ve koleksiyondaki son 10,000 benzersiz eseri belirlemede rolü bulunmaktadır.

Kullanıcıların 10 seçim hakkı olduğu ifade edilmektedir. Kullanıcılar, seçimleri sırasında diğer insanlarla aynı olan seçimleri göremeyecektir. Seçilmeyenler, GNSS madencileri tarafından son 10,000 eser seçilene kadar başkalarına gösterilmeye devam edecektir.

GNSS by MGXS’in Fiyatı Nedir?

NFT Stats verilerine göre son bir haftada 3 GNSS by MGXS ortalama 458$’lık fiyatla satılmıştır. Koleksiyonun son 7 günlük ticaret hacmi 1373$’dır. Bununla birlikte toplam 238 adet NFT’nin şu anda mevcut olduğu ifade edilirken toplam sahiplik sayısı ise 156 olarak belirtilmiştir.

GNSS by MGXS Nasıl Alınır?

Koleksiyona ilgi duyan yatırımcılar, GNSS by MGXS’in OpenSea’deki sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilmektedir. Ek olarak koleksiyona ilgi duymakla kalmayıp koleksiyonu satın almak isteyenlerin ise yapmaları gereken bazı işlemler bulunmaktadır.

Alıcı kişi öncelikle Metamask vb. dijital kripto para cüzdanına sahip olmalıdır. Sonrasında ödeme işleminde kullanacağı kadar ETH almalı ve bu ETH’yi cüzdanına (Metamask) aktarmalıdır. Son adımda ise kullanıcının dijital cüzdanını OpenSea’ye bağlaması gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra kullanıcı, dilediği NFT’yi seçerek satın alma işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...
Önceki İçerik
Sonraki İçerik