Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Ghost Division NFT Koleksiyonu Ortaya Çıkıyor!

Paylaş

NFT dünyası giderek büyümekte. Bu büyüme ile birlikte kötü niyetli kullanıcıların sayısı da aynı oranda artmakta. Ayrıca NFT ve Metaerse dünyasından tüm haberleri takip etmek için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Project PXN NFT, geçen hafta çok beklenen Ghost Division NFT koleksiyonunu açıkladı. Ancak, bazı sanat eserleri popüler anime karakterlerine benzediği için Twitter’da dikkat çekmekte.

Ghost Division NFT Koleksiyonunda Tanıdık Yüzler Var…

Phantom Network NFT veya Project PXN NFT, resmi Twitter hesabında 400 binden fazla takipçisi ile en umut verici projelerden biridir. En son koleksiyonu, ortaya çıkmadan önce çok fazla ponzi görünümü sağlamakta. Bununla birlikte, sanat eserleri çıktıktan sonra, projenin anime’den ilham alan bazı NFT’leri nedeniyle telif hakkı sorunlarıyla karşılaşıp karşılaşmayacağı konusunda endişeler var.

Örneğin, Ghost Division NFT koleksiyonundaki bazı NFT’ler, Demon Slayer, One Piece ve One Punch Man gibi popüler animelerdeki karakterlere benziyor. Bazı Overwatch ve Genshin Impact karakterlerine benzer belirli Ghost Division NFT’leri de vardır.

Projenin Sanat Direktörü Kei, bir gönderi aracılığıyla NFT sahiplerinin endişelerini gidermeye çalıştı. Ona göre:

“Bir alan olarak, hepimiz diğer NFT projelerinin türev koleksiyonları ile büyük ölçüde iyi görünüyoruz ve hatta pop kültüründe yaşamlarımız üzerinde büyük etkisi olan şeylere saygı gösteriyoruz. Çeşitli kültür unsurlarının bir koleksiyona dahil edildiği pek çok durum var.”

“PXN, gülünç miktarda çılgın ve orijinal parçaya sahip çok güçlü bir çekirdek koleksiyonuna sahip. Bu orijinal parçalar, DNA’mızı tanımlayan ve sergileyen şeydir. Açıkçası, anime parçaları asla büyük bir satış noktası olmadı.”

Blogun sonunda NFT sahiplerine bir çözüm önerdi:

Söz konusu NFT’lerin bazıları için yer tutucu olarak işlev görmesi için boş görüntüleri yayınlayacağız. Bunlar, grev bölgesinde olan sorunlu parçalar olarak gördüğümüz koleksiyondaki Efsaneler ve Destanlar. Herhalde bu noktada 15-20 kadar parça dikkatimi çekiyor. Etkilenen herkes, NFT’leri başka bir Epic veya Legendary PXN orijinaline yeniden aktarıldığında 10e tazmin edilecek.

 NFT ve kripto paralarda yatırım yaparken detaylı araştırma yapmak, sizi ve yatırım yaptığınız parayı korumanıza fayda sağlamakta. Bu yüzden her ne kadar bilindik markalar olsa bile araştırma yapmadan yatırım yapmayınız. Geçtiğimiz günlerde yaşanan Luna krizini aklınıza getirmelisiniz. Tüm yatırımlarınız bir gün içerisinde tamamen yok olabilmekte…

Benzer Yazılar

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...

Milady Maker NFT Projesindeki İstismar Krizi: NFT Taban Fiyatında Şok Düşüş

Milady Maker adlı bir NFT projesi, Ethereum ekosisteminde yaşanan...

Animoca Brands, Mocaverse Web3 Projesi İçin 20 Milyon Dolarlık Yatırım Turunu Tamamladı

Animoca Brands, 11 Eylül tarihinde Mocaverse platformunun gelişimini hızlandırmak...

Blur, Opensea’yi Geride Bırakarak NFT Dünyasında Yeni Bir Lider Haline Geliyor

Opensea, NFT dünyasında artık en büyük oyuncu değil mi?...

Cristiano Ronaldo’nun NFT’ler Hakkında Yalan Makinesi Testi: Futbolun Yıldızı Gelecekteki Koleksiyonlarından Bahsetti

Futbol efsanesi Cristiano Ronaldo, futbol hakkında çeşitli soruların yanıtını...