Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Getty Images NFT Koleksiyonu İçin Candy Digital İle Ortak Oldu

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Popüler stok fotoğraf devi Getty Images, Candy Digital ile yaptığı ortaklık sayesinde NFT topluluğuna katılmakta. Fanatics Inc.’e ait bir dijital tahsilat firması olan Candy Digital, Getty’nin muazzam görsel medya kütüphanesinden çok çeşitli NFT ürünleri geliştirmek için Getty Images ile birlikte çalışacak.

Getty Images NFT koleksiyonları ile birlikte yatırımcılarla buluşmayı hedeflemekte. Bunun yanı sıra piyasada dijital sanat ile tarihi bir araya getirebilecek en büyük arşive sahip olduğu düşünülmekte. Tarihi olaylara ait görüntüleri dijital dünyaya getirmek ise bu sektörde ilk deneme olmaktadır. Getty Images 1995’te çalışma hayatına başladı. Ayrıca o zamandan beri her türden kaliteli görüntü için pazar yeri haline gelmekte. Şirketin veritabanında depolanan 465 milyondan fazla görüntü var ve bunların 135 milyonu analog görüntüler. Getty, yıllar boyunca eski fotoğraf ajanslarını satın aldı ve kütüphanesi artık fotoğraf tarihinin son 170 yıllık tarihini kapsıyor.

Getty Images NFT Piyasasında Bir İlk

İkili, NFT ürünlerini bir Ethereum yan zinciri olan Palm ağında piyasaya sürmeyi planlıyor. Palm Studios’un halihazırda Candy Digital , MetaMask, Warner Brothers, Chainlink ve daha fazlasıyla ortaklıkları var. Getty CEO’su Craig Peters, şirket uzun süredir piyasada olduğu için NFT pazarındaki dalgalanmalarla ilgilenmediğini söyledi. Getty’nin tüketiciler ve sahte satıcılar arasında güven oluşturmadaki rolünü , NFT pazarını daha da büyütmenin ve geliştirmenin en önemli yönlerinden biri olarak görüyor. Ayrıca piyasada yer alan NFT üreticisi sayısı giderek artmakta. NFT sektörüne sıfırdan girmektense bu sektör içerisinde olan bir ortaklık Getty için fayda sağlayacağı görülmekte. Getty Images NFT sektöründe hem benzersiz bir içerik üreticisi olabilme ihtimaline sahip. Fakat benzersiz ürünler üretme konusunda sürdürülebilirliği ve koleksiyonların kalitesi süreç içerisinde belli olabilmekte. OpenSea tarafında yaşanan hack saldırılarının ardından yatırımcılar güvenilir platform arayışını artırmakta.

Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...