Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Fuzzles NFT Koleksiyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Paylaş

İlk bakışta Fuzzles NFT, hepimizin hatırladığı Sevimli Canavarlar filminden çıkmış gibi duruyor. Ancak bunlar, Ethereum Blockchain üzerinde barınan benzersiz NFT’ler. Bunun yanında, Fuzzles’ı diğer NFT projelerinden ayıran bir özelliği bulunuyor. Bu sevimli canavarlar, sizinle sohbet ediyor ve hatta oynuyor. Gala Games ve Endless AI tarafından yaratılan Fuzzles NFT, türünün ilk örneği olan “yaşayan” non-fungible tokenlerden oluşuyor. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Endless AI CEO’su ve Kreatif Direktörü Michael Fox, NFT koleksiyonu hakkında şunları söyledi:

“Kendimizi Blockchain tabanlı eğlence ve yapay zekâ destekli etkileşimin keşfedilmemiş dünyalarında dolaşan öncüler olarak görüyoruz. Fuzzle’ın “canlı” NFT’leri ile, geleceğin neler getirebileceği hakkında sadece fikir ediniyoruz. İmkanlar sonsuz.”

Fuzzles NFT

Fuzzles NFT nedir?

Web sitesine göre Fuzzle, “konuşmaya tepki veren ve adapte olan ve onunla etkileşime girdikçe öğrenen, yapay zekâ (AI) destekli bir canlıdır”. Koleksiyonda toplam 9.997 Fuzzles NFT var. Canavarlar, flört tavsiyesi almaktan birlikte kurgusal bir hikâye oluşturmaya kadar her şey için kullanılabiliyor. Tıpkı tavsiye aldığınız ve sohbet ettiğiniz bir arkadaş gibi.

Tamagotchi gibi dijital evcil hayvanları veya Siri veya Alexa gibi AI asistanlarını hatırlatsalar da Fuzzles NFT’leri bir AI asistanı değildir. Sevimli görünüp kulağa hoş gelseler de Fuzzles küstah bir canlıdır. Ayrıca, çoğu zaman sizi hayretler içerisinde bırakır.

Örneğin, Gala Games’in Oyunlar Başkanı John Osvald, Fuzzle’ın kendisine John’u “insan eti köftesine” dönüştürmek için “yöntemler geliştirdiğini” söylediğini açıkladı. Öte yandan bir yazar, Fuzzle’larını “masum ve alaycı, bilim insanları ve komplocuların garip bir kombinasyonu” olarak tanımladı.

Kısacası Fuzzles, AI, oyun ve Blockchain’i daha önce hiç görülmemiş bir şekilde bir araya getiriyor. Tüm bunlar, Endless AI’nın şirket içi akıllı üretim platformu Clockwork sayesinde oldu. Bunun yanında koleksiyon, önde gelen Natural Language Processing AI, OpenAI’nin GPT-3’ü ile yaratıldı. Bu teknolojiler, Fuzzles’ın insan sesiyle doğal ve akıllı bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı oluyor.

Fuzzle neler yapıyor?

Daha önce de belirtildiği gibi, Fuzzles NFT birincil olarak, sahibiyle sohbet eder. Bu akıllı AI varlıkları, sesinizi tanıyor ve konuşmalarınızı öğreniyor. Ayrıca, sizinle yaptığı sohbete göre fikir de geliştiriyor ve sizinle oyun oynuyor.

Fuzzles NFT

Bunun yanında, NFT’de hikâye anlatımı modları yer alıyor. Ayrıca, mini aktiviteler oynayarak NFT’nizin seviyesini yükseltmeniz de mümkün. Dahası, Fuzzle NFT’nizle ortak olabiliyor ve ödüller kazanmak için topluluk yarışmalarına katılım sağlayabiliyorsunuz. Ne kadar aktif olursanız, kazanma şansınız o kadar artıyor.

Ayrıca WTF (What the Fuzz) başarı rozetleri toplama, aksesuarlar ve diğer ödüller kazanma gibi imkânlarınız da var. Bunun yanında, video düzenleme ve meme yapımcılarının yardımıyla Fuzzles NFT canavarınızı sosyal medyada göstermeniz mümkün. Tüm bunlara ek olarak Gala Games, bu gizemli yaratıklara daha fazla özellik eklemeyi planlıyor.

Fuzzle NFT nasıl satın alınır?

Gala Games, 27 Nisan’da Fuzzle “Pod’ları” toplu halde satışa çıkardı. Bu Pod’ları Gala Games mağazasından satın alabilir ve ardından Fuzzles NFT ile takas ediyorsunuz. Bunun için CollectFuzzle’a gitmeniz, MetaMask cüzdanınızı bağlamanız ve Pod’unuzu değiştirmek için talimatları izlemeniz yeterli. Fuzzle NFT’ler değiştirildikten sonra cüzdanınızda görünecektir. Daha sonra Fuzzles uygulaması aracılığıyla onlarla etkileşime girebilirsiniz.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...