Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Fractal, Solana Ağındaki Web3 Oyuncularına Özel Cüzdan Başlatıyor

Paylaş

Oyun odaklı bir NFT platformu olan Fractal, kripto para birimlerini düşünerek, aşina olmayan yeni üyeler için gözetimsiz bir cüzdan başlatacağını açıkladı. NFXhaber olarak bu cüzdanın nasıl çalışacağını ve detayları sizin için derledik.

Fractal

Fractal Özel Cüzdan Başlatıyor

Kripto para birimleri ve NFT platformları, yeni kullanıcılarının bir engelle karşı karşıya kalmasını engelleyemiyor. Ancak bir Solana NFT oyun platformu olan Fractal, kullanıcıların mevcut Google hesaplarını kullanarak bu sorunu ortadan kaldırmayı deneyecek. Geçtiğimiz cuma günü kullanıcıların bir Google hesabıyla giriş yapacağı cüzdanını duyurdu. Sign In With Fractal cüzdanı hızlı bir şekilde kripto cüzdanı oluşturarak karmaşıklığı ortadan kaldıracak. Bu işlem, gözaltında olmayan bir cüzdan oluşturacak. Yani Fractal, kullanıcıların NFT’lerini veya varlıklarını elinde tutmayacak. Daha sonra cüzdanın özel anahtarı kullanıcının cihazı ile Fractal’ın sunucuları arasında bölünecektir. Justin Kan kısa bir açıklama yaptı.

Oyuncuların sadece oyuncu varlıklarını satmak veya ödünç vermek istediğinde blok zincirinin faydalarını takdir ettiğini gördük. Başlangıçta, oyuncular sadece oyunu oynamak istiyor. Bu yüzden, kullanıcıları kripto oyunlarına dahil etmeyi kolaylaştıran bir ürün geliştirdik.

Ayrıca Justin, MetaMask gibi kendi kendini saklayan bir cüzdan oluşturmanın zor olduğunu belirtti. Üstelik bu cüzdanı güvenli ve emniyetli tutmanın zorluğunu dile getirdi. Google gibi bir dijital şirketlere güvenmeye itiraz edilebilir. Ancak ortalama oyuncular basit ve tanıdık bir oturum açma deneyimini tercih edebilir diyerek sözlerini tamamladı.

Cüzdan Kullanıcı Güvenliğine Öncelik Verecek

Fractal kullanarak oturum açmak mevcut bir Google girişini kullanarak cüzdan kurulumunu kolaylaştıracaktır. Ayrıca cüzdanı tanıdık bir hesaba bağlayarak cüzdanların kimlik avı saldırılarına yakalanma olasılığını azaltmayı amaçlamaktadır. Bir kullanıcı taklit web sitesinde oturum açması istenirse şirket bunun önlemini almış olacak. Şirket zaten oturum açmış oldukları için bunun resmi bir Google oturum açma isteği olmadığını belirtmek için uğraştıklarını belirtti.

Fractal yeni geliştirdiği özellikle yarısı blok zincirinde yarısı cüzdan sahibinde olan gizli paylaşım özelliğiyle ihlalleri önleyecek. Ayrıca saldırı girişim olursa, saldırgan orijinal cihaz olmadan Fraktal cüzdanına otomatik olarak erişemeyecektir. Kullanıcılara, diğer cüzdanlarda da bulunan özel tohum cümlesi verilecektir. Orijinal cihaz kaybolur veya saldırıya uğrarsa, kullanıcıların yeni bir cihazda Fraktal cüzdanını kurtarmasına olanak tanınacaktır. Fraktal cüzdanın lansmanı oyuncularla sınırlı değil. Geliştiriciler içinde ani bir artış olduğunu kaydeden Justin’e göre, geliştiriciler Web3 oyunlarında kullanıcı edinme ve yerleştirme konusunda çok çaba sarfetiyor.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...