Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Fractal, Solana Ağındaki Web3 Oyuncularına Özel Cüzdan Başlatıyor

Paylaş

Oyun odaklı bir NFT platformu olan Fractal, kripto para birimlerini düşünerek, aşina olmayan yeni üyeler için gözetimsiz bir cüzdan başlatacağını açıkladı. NFXhaber olarak bu cüzdanın nasıl çalışacağını ve detayları sizin için derledik.

Fractal

Fractal Özel Cüzdan Başlatıyor

Kripto para birimleri ve NFT platformları, yeni kullanıcılarının bir engelle karşı karşıya kalmasını engelleyemiyor. Ancak bir Solana NFT oyun platformu olan Fractal, kullanıcıların mevcut Google hesaplarını kullanarak bu sorunu ortadan kaldırmayı deneyecek. Geçtiğimiz cuma günü kullanıcıların bir Google hesabıyla giriş yapacağı cüzdanını duyurdu. Sign In With Fractal cüzdanı hızlı bir şekilde kripto cüzdanı oluşturarak karmaşıklığı ortadan kaldıracak. Bu işlem, gözaltında olmayan bir cüzdan oluşturacak. Yani Fractal, kullanıcıların NFT’lerini veya varlıklarını elinde tutmayacak. Daha sonra cüzdanın özel anahtarı kullanıcının cihazı ile Fractal’ın sunucuları arasında bölünecektir. Justin Kan kısa bir açıklama yaptı.

Oyuncuların sadece oyuncu varlıklarını satmak veya ödünç vermek istediğinde blok zincirinin faydalarını takdir ettiğini gördük. Başlangıçta, oyuncular sadece oyunu oynamak istiyor. Bu yüzden, kullanıcıları kripto oyunlarına dahil etmeyi kolaylaştıran bir ürün geliştirdik.

Ayrıca Justin, MetaMask gibi kendi kendini saklayan bir cüzdan oluşturmanın zor olduğunu belirtti. Üstelik bu cüzdanı güvenli ve emniyetli tutmanın zorluğunu dile getirdi. Google gibi bir dijital şirketlere güvenmeye itiraz edilebilir. Ancak ortalama oyuncular basit ve tanıdık bir oturum açma deneyimini tercih edebilir diyerek sözlerini tamamladı.

Cüzdan Kullanıcı Güvenliğine Öncelik Verecek

Fractal kullanarak oturum açmak mevcut bir Google girişini kullanarak cüzdan kurulumunu kolaylaştıracaktır. Ayrıca cüzdanı tanıdık bir hesaba bağlayarak cüzdanların kimlik avı saldırılarına yakalanma olasılığını azaltmayı amaçlamaktadır. Bir kullanıcı taklit web sitesinde oturum açması istenirse şirket bunun önlemini almış olacak. Şirket zaten oturum açmış oldukları için bunun resmi bir Google oturum açma isteği olmadığını belirtmek için uğraştıklarını belirtti.

Fractal yeni geliştirdiği özellikle yarısı blok zincirinde yarısı cüzdan sahibinde olan gizli paylaşım özelliğiyle ihlalleri önleyecek. Ayrıca saldırı girişim olursa, saldırgan orijinal cihaz olmadan Fraktal cüzdanına otomatik olarak erişemeyecektir. Kullanıcılara, diğer cüzdanlarda da bulunan özel tohum cümlesi verilecektir. Orijinal cihaz kaybolur veya saldırıya uğrarsa, kullanıcıların yeni bir cihazda Fraktal cüzdanını kurtarmasına olanak tanınacaktır. Fraktal cüzdanın lansmanı oyuncularla sınırlı değil. Geliştiriciler içinde ani bir artış olduğunu kaydeden Justin’e göre, geliştiriciler Web3 oyunlarında kullanıcı edinme ve yerleştirme konusunda çok çaba sarfetiyor.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...