Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Fimi NFT Platformu Her Kesimi Temsil Edecek!

Paylaş

NFT alanı geçen yıl attığı adımlara rağmen, ciddi şekilde yükseliş gösterememektedir. Erkekler, kadınlar, renkli NFT’ler yeterince temsil edilmeyen diğer grupların üzerinde alana hükmetmektedir. Yeni bir pazar olan Fimi NFT, yeterince temsil edilmeyen sanatçılara hizmet vererek bu sorunu ortadan kaldıracağına inanmaktadır. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Fimi NFT

Fimi NFT Her Kesime Hitap Edecek!

Fimi NFT Marketplace, teknoloji şirketi Fimi Market Inc tarafından kurulmuştur. Kadınlara, renkli insanlara, siyahi sanatçılarına ve koleksiyonerlerine adanmış ilk pazar yeridir. Yeterince temsil edilmeyen gruplardan sanatçıların ve koleksiyonerlerin sanat satın almalarına ve satmalarına yardımcı olmak hedeflenmektedir. Ayrıca, sanatçıların başarılı bir yaratıcı kariyer oluşturmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Fimi Market’in kurucusu ve CEO’su Miguel Adwin açıklama yaptı.

Kripto piyasasındaki son düşüşe rağmen, Web3 teknolojisinin sanatçıların eserlerini yaratmalarına ve satmalarına yardımcı olmak için gerçek potansiyelini gördük. Hem teknoloji hem de geleneksel sanat dünyası tarafından marjinalleştirilen sanatçılar için daha geniş çapta erişilebilir bir NFT pazarı için çalışmaktayız.

Fimi Pazar Yeri Nasıl Çalışacak?

Öncelikle, sanatçılar ve koleksiyoncular Fimi NFT pazarında bir hesap oluşturmalılar. Daha sonra NFT’leri basmaya, satın almaya ve satmaya başlamak için cüzdanlarını web sitesine bağlamaları gerekir. Ayrıca çok bloklu bir platform olan Fimi NFT pazarı şu anda belirli sayıda kripto para birimini kabul ediyor. Şimdilik XLM, ETH, FIMI ve MATIC token’ları kabul edilmektedir. Özellikle, Stellar Ağı üzerine inşa edilen FIMI yardımcı programı token’ı bazı avantajlar sunmaktadır. FIMI’de 100 dolar veya daha fazlasına sahip olanlar, Stellar’da işlem ücreti ödemeden basım gerçekleştirebilecektir. Ayrıca ücretsiz bir şekilde satın alma işlemi veya satma işlemi gerçekleştirebilecekler. FIMI’de ödeme kabul eden satıcılar indirimli ücretler alma hakkına sahiptirler. Bunun dışında, özel NFT koleksiyonlarına ve oy haklarına erken erişim bazı avantajlarındandır.

Fimi NFT pazarında, işlem başına yüzde 2,25 ücret alınacaktır. Ancak, sanatçılar FIMI token’ı ödemeyi kabul ederlerse yüzde 20 geri ödeme alacaktır. Sanatçılar ve koleksiyoncular diledikleri blok zincirlerini ve tercih ettikleri ödeme şeklini seçebilirler.

Platform Özel Bir NFT Koleksiyonu ile Başlayacak

Üç kez Grammy Ödüllü vokal topluluğu Sounds of Blackness, Fimi pazarına bir NFT koleksiyonu çıkaracak. Grubun kurucusu ve müzik direktörü Gary Hines’e göre Sounds of Blackness, yeni single’ları Juneteenth Celebration için sınırlı sayıda özel NFT paketi yayınlayacak.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...