Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Fearless Girl NFT Koleksiyonu İle Dijitalleşiyor!

Paylaş

New York’taki Wall Street’te bulunan Korkusuz Kız heykeli, “Fearless Girl NFT” olarak satışa çıkıyor. Kristen Visbal’ın ürettiği heykel, üstüne gelen boğaya karşı korkusuzca duran bir kız çocuğunu gösteriyor. Heykel, 2017 yılında, Dünya Kadınlar Günü için tasarlandı. Ayrıca Fearless Girl; toplumsal cinsiyet eşitliği, eşit ücret gibi sorunlar için bir sembol haline geldi.

Şu anda Kristen Visbal, bu tartışmaları dijital kullanıma sahip özel bir NFT serisiyle sürdürmeyi hedefliyor. Sanatçı, dijital sanat evi 9ifx.com ile iş birliği yaptı. Ardından, Fearless Girl’ün temel sorunlarına odaklanan, türünün tek örneği ve yaratıcı bir NFT koleksiyonu yarattı. NFT’ler, Visbal’ın ilk çalışma üzerindeki hakları için verdiği mücadeleyi vurgulamak istiyor.

Fearless Girl’ün yaratıcısı Kristen koleksiyon hakkında konuştu. Kristen, “Fearless Girl, cinsiyet eşitliğinin bir sembolü. Bunun yanında, her gün milyonlarca insan onu görüyor” dedi. Ayrıca, “heykel, NFT haline getirildiği için, dünyanın her yerindeki kadınlar korkusuz kızlarını her gün yanlarında taşıyacak” diye ekledi.

Fearless Girl NFT koleksiyonu neleri içeriyor?

Heykelin yaratıcısı, Fearless Girl NFT koleksiyonunun, 10 Mayıs tarihinde çıkacağını duyurdu. Koleksiyon, gerçek boyutlu Fearless Girl heykelinin ilk özel yerleşimini barındırıyor. Ayrıca, bir mikro filmin tek kopyası da dahil olmak üzere 226 NFT de koleksiyon içerisinde yer alıyor.

Yayınlanan bilgilere göre figür, koleksiyonun üç katmanlı sınırlı sayıdaki koleksiyonunda göksel maddeden ortaya çıkan evrensel bir yaratık olarak gösteriliyor. Buna göre korkusuz Kız anıtı, Birinci Kademe’de Fearless Girl NFT kısa videosuyla eşleştiriliyor. İkinci Kademe 22 inçlik bir bronz minyatürü içeriyor. Bunun yanında, alevler içinde bir kuyruklu yıldızdan patlayan Korkusuz Kızı gösteren bir NFT filmini barındırıyor. Kademe Üç, bir bulutsu zeminde Korkusuz Kız’ı çeşitli pozlarda gösteren 7 NFT ticaret kartından oluşuyor.

Koleksiyonun İkinci Kademe, 10 Mayıs’ta OpenSea’da açık artırmayla satışa çıktı. Bunun ardından gözler, üçüncü katman ve Tiers’in satışının ne zaman başlayacağı sorusunu getirdi. Edinilen bilgilere göre, tüm katmanların mayıs ayında yayınlanması planlanıyor.

Korkusuz Kız heykeli nedir?

Fearless Girl heykeli, 2017 yılında Dünya Kadınlar Günü’nde yerini aldı. Heykel, elleri kalçalarında ve bakışları yukarıya odaklanmış, dünyayla yüzleşmeye hazır bir genç kızı gösteriyor. Fearless Girl NFT koleksiyonu, bu eşitlik sembolünü tamamen yeni bir şekilde hayata geçirerek sanal dünyada ele alıyor.

Son dakika metaverse ve NFT haberlerini öğrenmek için, NFXhaber’i takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...