Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Facebook NFT Sektörüne Giriş Yapıyor!

Paylaş

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, NFT’ler ile ilgili önemli duyurular içeren bir video yayınladı. Dün akşam saatlerinde yayınlanan videoda Zuckerberg, Facebook NFT entegrasyonunu başlattıklarını açıkladı. Buna ek olarak CEO, Instagram’ın bu hafta NFT özelliklerini test etmeye başlayacağını da belirtti.

Zuckerberg açıklamasında, “İçerik oluşturucuların NFT’lerini profillerinde gösterebilmeleri için dijital koleksiyon ürünlerini Instagram’da test etmeye başlıyoruz. Ayrıca, benzer işlevler yakında Facebook’a da geliyor.” dedi. CEO, yayınladığı videoda konuyu açıklamaya devam etti: “Yalnızca metaverse ve Reality Labs çalışmalarımızda değil, aynı zamanda uygulama ailemizde de NFT’ler oluşturmaya başlıyoruz. Facebook NFT, içinizdekileri ifade etmek ve kendiniz hakkında bir şeyler söylemekle ilgili olacak”.

Facebook NFT entegrasyonu şirketin ilk hamlesi değil

Zuckerberg, 2021’in mart ayındaki bir panelde, kullanıcıların sonunda NFT’leri Instagram profillerinde gösterebileceklerini söyledi. Ayrıca, uygulama içinde kendi NFT’lerini basabileceklerini belirtti. Meta’nın bu özellikleri uygulamalarına yayması mantıklı. Bununla birlikte sosyal ağların, kullanıcıların NFT’leri görüntülemekten daha fazlasını yapmasına ne zaman izin vereceği henüz belli değil.

Facebook NFT Sektörüne Giriş Yapıyor!

Videoda Zuckerberg, Meta’nın Spark AR yazılımıyla 3D artırılmış gerçeklik NFT’leri üzerinde çalıştığını da söyledi. Bu özellikler başlangıçta Instagram hikayeleri ile uyumlu olarak çalışacak. Sonuç olarak bu duyurular, devrim niteliği taşıyor. Instagram’ın aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısı var. Bu nedenle birçok sanatçı, çalışmalarını tanıtmak için platformu kullanıyor. Bu nedenle Facebook NFT entegrasyonu, değiştirilemez tokenlerin ana akım haline gelmesini sağlayabilir.

Rekabet kızışıyor

Facebook NFT entegrasyonu, sosyal medya platformları arasında yeni değil. Bir dizi başka büyük platform, geçen yıl boyunca NFT’leri denedi. Örneğin, 2022 yılının ocak ayında Twitter, kullanıcıların NFT’lerini doğrulayarak bunları profil resimlerine dönüştürmelerine olanak tanıyan bir özellik yayınladı. Geçen yaz Coca-Cola, Uluslararası Dostluk Günü için bir bağış kampanyasının parçası olarak dört NFT koleksiyonu sattı. Lamborghini, son hızla çalışan Aventador LP 780-4 Ultimae Coupè arabasını, özel bir NFT ile birlikte açık artırmaya çıkardı. Son olarak Nike, yakın zamanda spor ayakkabı NFT’lerini satışa sundu.

Sonuç olarak, Meta’dan gelen haberler, NFT’lerin küresel benimsenmesini artırmaya hizmet ediyor. Muhtemelen önümüzdeki aylarda NFT alanına giren bir dizi başka marka da göreceğiz. Metaverse ve NFT alanındaki son haberleri öğrenmek için NFXhaber’i takip edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...

Walmart, Pudgy Penguins Oyuncaklarıyla Yenilikçi Bir Adım Atıyor

Walmart, Web3 alanında attığı adımlarla dikkat çekmeye devam ediyor....

Büyük Şirketler NFT’lerin Yükselişini Kurtarabilir Mi?

Birçok büyük şirket, değerlerinin düşüşüne rağmen hala NFT'lere büyük...

Solana, Magic Eden ile Birlikte cNFT’lerle Ölçeklenebilir ve Uygun Maliyetli Bir NFT Pazarı Sunuyor

Solana'nın sıkıştırılmış NFT'lerini (cNFT'ler) destekleyeceğini duyuran Magic Eden, uygun...

NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! SEC Stoner Cats Davasıyla Uyarılarını Doğruladı!

Kripto para piyasalarında düzenleyici baskı giderek artıyor ve SEC...