Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Facebook Metaverse Gerçek Dünyaya Giriyor

Paylaş

İki dünya arasındaki köprü Facebook Metaverse! Metaverse’yi önceden satmak asıl hedef. Bunun için sanal dünyada gelecekteki müşterilerine somut bir teslimat istenmektedir. Şirket, ziyaretçilerini etkilemek için fiziksel bir mağaza açmakta ısrarcı.

Facebook Metaverse İçin Fiziksel Alışveriş

Meta 25 Nisan 2022 tarihli bir gönderide, 9 Mayıs 2022’de Kaliforniya, Burlingame’de bir perakende mağazasının açılacağını duyurdu. Bu perakende satış yeri özellikle şirketin kampüsünde yer almaktadır. Meta’nın Metaverse’inin gelecekteki kullanıcılarının, bu sanal dünyanın onlara neler sunabileceğine dair ön izlemede somut bir fikre sahip olmalarını sağlayacak. Meta Mağazası ayrıca metaverse erişimine izin veren ürünleri de sunmaktadır.

Facebook Meta yetkilisi. “Meta Mağazası, insanların gelecekte ürünlerimizin Metaverse’e geçiş kapısı olabileceği konusunda bağlantı kurmasına yardımcı olacak.” dedi.

Facebook Meta Mağazası Pazarlama Dünyası İçin Deney

Mağaza, sanal gerçeklik kulaklıkları, video iletişim ekranları ve akıllı gözlükler gibi Meta ürünlerinin etkileşimli tanıtımlarını sunmakta. Konu ile ilgili olarak da şunlar söyleniyor. “Etkileşimli demolar aracılığıyla Meta Portal üzerinden satıcılarla görüntülü görüşme yapabilecek. Çevrenizdeki dünyada kalmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenebilecek ve bir demo ile VR’nin büyüsünü keşfedebileceksiniz.”

Bu nedenle Meta Mağazası, hem metaverse’de gelecekteki kullanıcıları için hem de şirket için bir eğitim merkezidir. Bu deneyim her kes için öğretici olacağa benziyor.

Meta Store aynı zamanda şirket için bir pazar araştırma aracıdır. Mağaza müdürü Martin Gilliard, yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Deneme yapmak ve müşteri deneyimini geliştirmemizin merkezinde tutmak için daha fazla fırsat.”

Meta’nın sanal dünyası sağlam bir zeminde görünmekte. Ancak, kullanıcılarının ödemek zorunda kalacağı ağır fatura nedeniyle benimsenmesi engellenebilir. Meta Mağazası ayrıca metaverse erişimine izin veren ürünleri de sunmayı hedeflemekte. Yeni bir teknoloji olması nedeniyle fiyatların pahalı olacağı tahmin edilmekte. Bu sebeple deneysel ilerleyecek bu hizmeti alan kişiler bir yönden sadece belirli bir kesim ile sınırlı kalabilmekte.

Söz konusu deneysel çalışma için slogan bile belli. Metaverse için Meta ile hazırlanan! Bu cümlelerin yatırımcılar veyahut deneysel çalışmaya katılacaklar için ne kadar ilgi çekici olacağı önümüzdeki aylarda belli olacak.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...