Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Expo 2022 Metaverse Fuarı Güney Kore’de

Paylaş

Metaverse, ismini her geçen gün geniş kitlelere duyurmaya devam ediyor. Üstelik ülkelerin, teknoloji ve yapay zeka alanında önde gelen şirketlerin de katılımıyla gerçekleştirdikleri fuar ve etkinlik sayısı giderek artmaktadır. Ayrıca yakın zamanda da Metaverse Expo 2022 Güney Kore’de gerçekleşecek. NFXhaber olarak, sizin için detayları derledik.

Expo 2022

Expo 2022 Metaverse

Uluslararası düzeydeki Metaverse EXPO 2022 fuarı, Güney Kore’nin başkenti Seul’de 15-17 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Türkiye ve ABD’de teknoloji ofisleri olan GoArt Metaverse şirketi fuarın ana sponsoru oldu. Ayrıca Meta, eski adıyla Facebook’ta fuarının ana sponsorlardın biridir. Türk bir firmanın dünya çapında gerçekleştirilen büyük bir fuara ana sponsor olması büyük bir gelişmedir. Ayrıca Türkiye’yi uluslararası taşımasına ve bu alanda faaliyet gösteren Türk şirketlerinin önünü açmasına olanak tanıyacaktır. RoofStacks CEO’su Burak Soylu’nun bazı açıklamalar yaptı.

Meta ile bu fuarın sponsor partneri olduk. GoArt Metaverse platformumuzu Asya pazarında metaverse kullanıcılarına ve bu alana yatırım yapan iş dünyasına anlatmayı ve ürünümüzün dünya sahnesinde yerini almasını hedefliyoruz. Bizim buradaki başarımız, dünyanın en büyük markaları ile aynı fuarda yer almanın yanında en az onlar kadar başarılı ürünler geliştirme kapasitemizin tescil edilmesi anlamını taşıyor. Her geçen gün büyüyen, gelişen ve yakın gelecekte dünya ekonomisinin yeni merkezi haline gelecek metaverse dünyasında başarılı ürünlerimiz ve çözümlerimizle yer almak ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Metaverse dünyasını bir araya getiren dünyanın en büyük fuarında yer almaktan mutluyuz. Ayrıca 2017 yılında başlayan teknoloji serüvenimizi anlatacağız. Artırılmış gerçeklik alanında yaptığımız AR-GE çalışmalarından da bahsedeceğiz. Kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak şehirlerin dijital aynasını nasıl oluşturduğumuzu, Web 3.0’ın sağladığı imkanları markalar ile buluşturan kurgumuzu ve bu kurgunun son kullanıcıya katkılarını, Güney Kore pazarı özelinde teknoloji ekosistemine anlatacağız

GoArt Hakkında

GoArt Metaverse, gerçek dünya ile sanal evren arasında köprü görevi gören bir Metaverse’tür. Üstelik kullanıcılarına maceralı tarihi ve turistik zaman portalları aracılığı ile zamanda yolculuk yapmasına imkan sağlamaktadır. Ayrıca sosyalleşme ve bilinmezi keşfetme imkanı sunan Metaverse, sosyal bir evren olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca Move To Earn (Harekete Geç ve Kazan) konsepti odağında oluşturulmuştur. Kullanıcılarına dünyaya saklanmış milyonlarca MTE toplama imkanı sunmaktadır. Üstelik sürpriz ödül sandıklarını ve NFT’leri toplamak mümkündür. Geçmişte ve gelecek zaman boyutunda inşa ettiği kurgusal evreniyle zamanda yolculuk imkanı sunmaktadır. Ayrıca GoArt bu yönüyle Dünyanın zaman döngüsüne sahip ilk Metaverse’üdür.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...