Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Eurovision’un Kazanan Şarkısı Ukrayna İçin NFT Yayınladı

Paylaş

Eurovision Song Contest’in 2022 kazananı Ukrayna oldu. Yarışmada Ukrayna’yı temsil eden Kalush Orchestra, “Stefania” parçasıyla sahnede yer aldı. Müzik grubu, jüri oylamasında yüksek puan alamazken, halk oylamasından benzeri görülmemiş bir başarı elde ederek yarışmayı kazandı. Şimdiyse Kalush Orchestra, Ukrayna için bir NFT yayınlıyor. Hayır amaçlı yayınlanan NFT’den elde edilen tüm gelir, savaş ile gündeme gelen Ukrayna’ya bağışlanacak. NFT’nin açık artırmasına, Metahistory platformu ev sahipliği yapıyor. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Kalush Orchestra Ukrayna için NFT yayınlıyor

Kalush Orchestra’nın NFT’sinin açık artırması 25 Mayıs tarihinde başladı. Buna göre müzayede, 28 Mayıs’a kadar sürecek. Metahistory platformunda gerçekleşen açık artırmadaki minimum teklif 10 ETH. Bununla birlikte, fiyatın yükselmesi için hâlâ bir günden fazla zaman var. İlginç bir şekilde Metahistory, kullanıcıların NFT’yi fiat veya kripto para biriminde satın almasına izin veriyor. Bu durum, NFT sahibi olmak isteyen kullanıcılara, daha fazla olanak tanıyor. Ayrıca, en çok bağışı hangi para biriminin getirebileceği konusunda dostane bir rekabet yaratıyor.

NFT’nin nihai olarak satılmasının ardından, müzayedenin kazananı, birçok öğe elde edecek. Bunlar arasında, bir mikrofon ve Kalush Orchestra’yı içeren tamamen benzersiz bir dijital NFT yer alıyor. Ayrıca NFT’nin sahibi, müzik grubunun üyeleriyle özel bir toplantı ve akşam yemeğine davetli olacak. Bununla birlikte NFT sahibi, yalnızca müzayede teklifi, fiat teklifin üstünde olursa Kristal Mikrofonu elde edecek. NFT açık artırmasını, Eurovision’u da düzenleyen Enformasyon Politikası Bakanlığı, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ve Avrupa Yayın Birliği (EBU) destekliyor.

Kalush Orchestra NFT

Eurovision 2022 hakkında

Geçen hafta İtalya’nın Torino kentinde düzenlenen Eurovision’da 40 ülke yarıştı. Bu yıl Rusya, Ukrayna ile arasındaki savaş nedeniyle, alınan kararla yarışmadan çıkarıldı. Yarışmayı Ukrayna’yı temsil eden Kalush Orchestra, “Stefania” adlı şarkısıyla kazandı. Aslında, halk oylamasına kadar, Birleşik Krallık’ı temsil eden Sam Ryder, “Space Man” birinci sıradaydı. Ancak evdeki seçmenler, şarkının yanı sıra ülkenin son mücadelelerini açıkça destekledi. Buna göre, halk oylamasında ve Ukrayna’ya çok yüksek oranda oy çıktı. Savaşın başlangıcından bu yana Ukrayna, ülkeye yardım etmek isteyen insanların kripto para ve NFT bağışlarını memnuniyetle karşıladı.

Benzer Yazılar

Kripto Girişimcisi Jason Falovitch, 150 Bin Dolar Değerinde NFT Hackine Uğradı!

Leverage'ın kurucu ortağı Jason Falovitch, yakın zamanda siber dolandırıcılıkta...

Ethereum’un İlk Katman-2 Alan Adı Hizmeti Ekim’de Yayına Girecek!

İlk Ethereum katman-2 alan adı hizmeti olan ZKSpace Ad...

VeChain, Blockchain Teknolojisini Gıda, Giyim ve İlaç Endüstrilerine Dahil Etmeyi Planlıyor!

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre VeChain, Blockchain teknolojisini günlük...

Astar Network, Web3’ü Tanıtmak için Japon Markalarıyla Çalışacak!

Astar Network'ün Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkei'deki reklamı, platformun 329...

Nanjing Üniversitesi, Çin’deki İlk Metaverse Ana Dallarından Birini Kurdu!

Çin'de bulunan Nanjing Üniversitesi, ülkede Metaverse ana dallarından birini...

Walmart, Walmart Land ve Oyun Evreni ile Metaverse’e Giriyor!

Walmart, Walmart Land ve Walmart'ın Roblox'ta bulunan oyun evreninin...