Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

En İyi NFT Projeleri Nelerdir?

Paylaş

NFT’ler artık artan talepleriyle ile popüler ve daha kazançlı bir hale geldi. Dünyanın ne kadar hızlı blockchain teknolojisini desteklediğini gösteriyor. Özellikle insanlar, sundukları istisnai getiriler nedeniyle paralarını bu yeniliklere yatırmaya heveslidir. Ancak, her gün gelen çok sayıda NFT ile hangisini seçeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz? NFXHaber olarak size yardımcı olmak için, 2022’de dikkat etmeniz gereken en önemli NFT projelerini yazdık.

1.Decentraland

Listenin başında Decentraland var. Temeli Ethereum blok zincirine dayanan dijital bir çevrimiçi alandır. Platform, son birkaç yılda sürekli olarak hızlı bir büyüme yaşamakta. Decentraland’daki istisnai özeliklerden biri, kullanıcıların kripto para birimi aracılığıyla arazi satın almalarını sağlar.

Platformla ilgili en iyi şeylerden biri, tamamen tanınan ilk merkezi olmayan dijital dünyalar arasında yer almasıdır. Platformun diğerlerinden öne çıkmasını sağlayan bir şeydir. Oyuncular, mülk satın almak ve Decentraland sanal dünyasının diğer ayrıcalıklarından yararlanmak için MANA kripto para birimini kullanmaktadır.

Ayrıca kullanıcılar, dijital varlıklarını başka kullanıcılar ile takas edebilirler. Platformun bir başka harika özelliği de DAO mekaniği olarak da bilinen Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonunu içermesidir.

Platform, oyunculara karar verme süreçleri üzerinde tam bağımsızlık ve tam hakimiyet sağlar. Seçiminize göre sanal dünyayı yaratmak için Decentraland’da bulunan akıllı sözleşmeleri kullanabilirsiniz. Sonuç olarak, Decentreland 2022’de göz kulak olması gereken bir NFT’dir.

2.NBA TopShot

Basketbol ve NFT hayranı olan herkes NBATopShot’a göz atmalıdır. Platform, NBA’deki önemli basket anlarının NFT’ye dönüştürülüp alım-satımı yapılan bir pazar yeridir. Genellikle NBA NFT’leri, NBA’de yaşanan önemli anlar (smaç, son saniye basketleri vs) içerir.

Görüntüler, GIF biçiminde olabilir ancak genellikle video kliplerden oluşan NFT’ler bulunur. NBATopShot, milyonlarca dolarlık satışları ile ünlü NBA topluluklarından biridir. NFT kartları alıp satmak için en büyük ve lider pazardır.

NBA TopShot, NBA ve Dapper Labs ortaklığında ortaya çıkan bir projedir. Ortaklık, NBA meraklılarına en sevdikleri NBA anlarını NFT’ler şeklinde takas etmeleri için bir platform sağladı. Bu proje, gitgide popüler bir hale geliyor. Bu yüzden, 2022 yılından popülaritesinin artmasını bekleyebiliriz.

3.Sandbox

Bu platform, Decentraland’a rakip olan ve 2022 yılında bakmanız gereken en iyi NFT projeleri arasında yer alıyor. Blok zinciri teknolojisi üzerine kurulan bir sanal dünyadır. Sandbox’ın en önemli özelliği sanal Metaverse üzerinde olmasıdır.

Sonuç olarak, kullanıcıların dijital varlıklarından kar etmelerini kolaylaştırır ve blok zincirindeki oyun deneyimini geliştirir. Oyuncular, platformun oyunculara sunduğu SAND kripto para birimini kullanabilir. Bunun yanında, LAND adlı sanal gayrimenkulün ticaretini yapmak için SAND kullanılabilir.

Ayrıca, NFT’leri oyunda kullanmak için satın alabileceğiniz Sandbox için bir pazar yeri bulabilirsiniz. Ayrıca, Sandbox, oyun içinde sattığınız arazilerden kazanç elde etmenizi sağlar.

Oyuncuların sanal varlığı kendi isteklerine bağlı olarak kullanmak için kullanmalarına izin veren bir P2E (oynayarak kazan) oyunudur. SandBox’taki LAND’i çeşitli ürünlerin pazarlanması, oyun oynamak veya dilediğiniz şekilde kullanmak için kullanabilirsiniz.

Şirketler de trendden yararlanıp arazi satın aldıkları için SandBox’ın büyüme şansı oldukça yüksek. Bu nedenle, 2022 yılı SandBox ve NFT’leri için umut verici görünüyor.

4.Bored Ape NFT

NFT’lerin popülaritesinin ve değerinin ne kadar hızlı arttığını öğrenmek isteyen herkes Bored Ape NFT’ye göz atmalıdır. Bored Ape, dünyada bulabileceğiniz en değerli NFT’lerden biridir. Net değeri, Nisan 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana sürekli olarak yükseliyor ve yeni zirvelere ulaşıyor.

Pek çok kaynak, Bored Ape’i içeren, NFT’nin koleksiyonu olan Bored Ape Yat Kulübü’nün 1 milyar dolardan fazla satış geliri elde ettiğini belirtmektedir. Bored Apes’in yükselen değeri NFT dünyası için son derece şaşırtıcı.

Bu yüzden birçok ünlü ve popüler isim Bored Apes satın almak için oyuna atlıyor. Bu ünlülerden bazıları, Jimmy Fallon ve Kevin Hart’dır. Kevin Hart’ın bu NFT’lere 200 milyon dolarlık yatırımı bulunmaktadır.

Bu durum, Bored Ape’in NFT pazarındaki hakimiyetlerini ne kadar hızlı artırdığını göstermektedir. Bu nedenle, 2022 yılının değerli NFT projelerinden biridir.

5.CryptoPunks NFT

Tıpkı Bored Ape gibi büyüme ve yüksek değere sahip bir başka NFT projesi de CryptoPunks. Bu proje, 2017 yılında ortaya çıktı ve şu anda yüksek değeri nedeniyle dünya çapında yüksek talep görüyor.

Yaklaşık 10.000 CryptoPunk var ve her birinin farklı özellikleri var. Sonuç olarak, bu NFT’lerin nadirliğini arttırır. Zamanla, piyasada milyonlarca dolara CryptoPunk NFT satan insanlar ile proje değerinde hızlı bir büyümeye tanık oluyor.

Proje kısa süre önce en değerli NFT koleksiyonu olma konumunu Bored Ape Yacht Club’a kaptırdı. Bored Apes’in ticari başarısı, CryptoPunks’in pozisyonlarını koruyamamasının nedenidir.

CryptoPunks ve Bored Apes arasındaki zirvede kalma yarışı muhtemelen birçok insanın dikkatini çekecek. Bu nedenle 2022 yılında bilinmesi gereken bir NFT projesidir.

6.Axe Infinity NFT

Gözünüzü dört açmanız gereken bir diğer popüler NFT projesi ise Axie Infinity. Piyasada bulabileceğiniz ünlü bir NFT oyunudur. Sky Mavis tarafından 2018 yılında kuruldu ve insanların beğenisine sunulmuştur. 2021 yılı itibariyle Axie Infinity’nin iki milyondan fazla oyuncusu bulunmaktadır. Axie Infinity’nin en iyi özelliklerinden biri, onu tek oyunculu modda oynayabilmeniz veya bir PVP (oyuncuya karşı oyuncu oyunu) için kullanabilmenizdir. Oyun, kullanıcıların Axies olarak bilinen yaratıkları inşa etmelerini ve eğitmelerini sağlayan savaş oyunudur.

Bu yaratıklar, Ethereum ağında belirteçler kazanabileceğiniz, takas edilemeyen belirteçlerdir. Axie Infinity’nin oyuna dahil ettiği oyna-kazan modeli sayesinde bunu yapmak mümkündür.

Axie Infinity’nin en iyi NFT oyunlarından biri olmasının başlıca nedeni, muazzam oyuncu tabanı ve olağanüstü oyun mekaniğidir. Böylece, Axie Infinity’yi 2022’de bilinmesi gereken en iyi NFT projelerinden biri yapıyor.

7.Mutant Ape Yacht Club NFT

MAYC veya Mutant Ape Yacht Club, Bored Ape Yacht Club’a yatırım yapmak isteyenler için daha ekonomik bir NFT’dir. Çok fazla para harcamadan Bored Ape’e benzer, değiştirilemez bir jetonun keyfini çıkarabileceğiniz için bu bir kazan-kazan durumudur.

İnsanlar Mutant Ape NFT’yi çok sayıda satın almaya devam ederken proje büyük bir popüler oldu. Şu anda piyasada 20.000’den fazla mutant maymun bulunabilmektedir. Bu NFT’lerin her birinin, birbirlerinden ayrılmalarına yardımcı olan özellikleri vardır.

Mutant Ape Yacht Club NFT’lerin takas ve alım-satım işlemleri OpenSea üzerinden gerçekleştirilebilir. Mutant Ape NFT’nin en iyi özelliği, canı sıkılan maymunlara farklı yetenekler kazandıran mutant serumu kullanabilmeniz ve onları mutantlara dönüştürebilmenizdir.

8.FlyFish Club

Flyfish Club, popüler girişimci Gary Vaynerchuk (Gary Vee) tarafından oluşturulan bir NFT projesidir. Flyfish, insanların yaklaşık 10.000’den fazla metrekareye yayılan bir yemek alanının keyfini çıkarmasını sağlayan ilk NFT yemek mekanıdır.

Proje ile ilgili en iyi şey, bu NFT projesinin size jetona sahip olmayan sekiz ziyaretçi için bir masa ayırma şansı vermesidir. Farklı lokasyonlarda birlikte yemek yemek istediğiniz sekiz kişiye yer ayırmak için standart Flyfish üyeliği için mevcut olan Omakase seçeneğini kullanabilirsiniz.

Flyfish NFT projesinin bir diğer istisnai özelliği de üyeliğinizi istediğiniz zaman başkalarına kiralayabilmeniz veya satabilmenizdir. Gary Vaynerchuk’un şaşırtıcı özellikleri ve itibarı, Flyfish üyeliğinin değerini kısa sürede artıracaktır.

9.CryptoKitties NFT

CryptoKitties, 2017’de ortaya çıkan bir NFT projesidir. Blok zincirinin kullanılmasında öncüdür. Oyunun piyasaya sürülmesinden sonraki başarısı, bu NFT projesinin 2022’de ne kadar kontrol edilmeye değer olduğunu gösteriyor. Dapper Labs, hala insanlar arasında popüler olan bu sağlam NFT projesinin arkasındaki beyindir.

Tüm oyunu özetlemek gerekirse, size sanal kedi NFT’lerini üretme, toplama ve kontrol etme seçeneği sunar. Artan rekabetle birlikte CryptoKitties’in 2022’de de bir etki bırakmasını beklenmekte.

10.Ethermore NFT

Son olarak, NFT dünyasını kasıp kavurma potansiyeline sahip NFT projesi Ethermore. Bir fantezi dünyası olan popüler bir oyun NFT projesidir. EthermoreNFT’nin temeli, Ethereum blok zincirine dayanmaktadır.

Sonuç olarak, Ethermore’un sunduğu güçlü özellikler sayesinde bu teknolojiyle ilgili genel deneyiminizi geliştirebilirsiniz. Ethermore’da gelmesini beklenen daha birçok yenilik var. Ancak, şimdilik, Ethermore’un oyun deneyimi, onu oynamak için oyunda NFT karakterleri oluşturmayı içermekte.

Ek olarak, Ethermore coinlere sahip olan oyuncular MetaMask cüzdanlarını bağlayabilir ve kullanabilirler. Ayrıca, oynamak istedikleri karakteri seçip farklı seviyelerden geçmek içinde kullanılabilir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...