Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

En İyi NFT Platformları!

Paylaş

Ethereum, dApp’leri, DeFi’yi, blok zinciri oyunlarını ve NFT pazar yerlerini başlatmak için piyasadaki en popüler blok zinciri olmaya devam ediyor. Yüksek ücretlerine rağmen, Ethereum, mevcut en iyi test edilmiş blok zincirlerinden biridir. Hatta onu geliştiriciler ve kullanıcılar için en güvenli ve en güvenli seçeneklerden biri haline getirir. Bugün, en düşükten en yükseğe 30 günlük işlem hacmine göre sıralanmış en iyi NFT platformları incelemesi yapıyoruz.

Hacimlerine Göre En İyi NFT Platformları

  • 5. OpenPFP – 40 Milyon Dolar

28 Mart 2022’de başlatılan OpenPFP, Radio Caca tarafından inşa edilen devasa bir Ethereum NFT pazarıdır. Ayrıca OpenPFP, PFP/NFT projeleri, NFT koleksiyoncuları, sanatçılar ve DAO toplulukları için sanatlarını sergilemeleri ve topluluk partilerine ev sahipliği yapmaları için 100 hazır galeri sunan USM (The United States of Mars) Metaverse entegrasyonunu sağlar.

Ethereum tabanlı bir NFT pazar yeri olan OpenPFP, Bored Ape Yacht Club, Mutant Ape Yacht Club, Terraforms, vb. gibi efsanevi koleksiyonlara sahiptir. Ayrıca Radio Caca’nın oyna-kazan Metamon oyunu için göz atmanızı tavsiye ettiğimiz Metamon koleksiyonunu da içerir.

  • 4. X2Y2 – 183 Milyon Dolar

X2Y2, Ocak 2022’de piyasaya çıkmıştır. Vizyonu, gerçekten merkezi olmayan bir NFT pazarı oluşturmak ve onu topluluğa geri vermek. X2Y2, tekeline meydan okuyarak OpenSea’ye daha iyi bir alternatif yaratmayı hedefliyor.

X2Y2, insanlara değil balinalara odaklanan en iyi pazar yeri olarak adlandırılıyor. Şeffaflık eksikliği ve genel olarak koleksiyonların ve pazar yerlerinin istatistiklerini şişiren yıkama ticaretinin bolluğu gibi sorunları çözmeye çalışıyor.

Nispeten yeni pazar, tüm OpenSea kullanıcılarına verilen coin için bir Airdrop’a sahip. Ve esasen mevcut kullanıcıları alternatif pazara geçmeye teşvik etmek isteyen bir Vampir Saldırısı başlattı. Ek olarak, X2Y2, yıkama ticaretini denemek ve frenlemek ve dürüst bir ekosistemi teşvik etmek için hisse ödüllerini sınırlandırdı.

En İyi Hacimli Platformlar (İlk 3)

  • 3. LookRare – 423 Milyon Dolar

Ocak 2022’de lansmanı yapılan LookRare, bu yılın başlarında ilgi çeken OpenSea’ye başka bir alternatif. LookRare, NFT alan/satan kullanıcılara ödüller sağlayan, toplulukta ilk olan bir NFT pazarıdır.

Pazar, %101’e kadar önemli bir APY için stake edilebilen ve %148’e kadar APY için birleştirilmiş yerel belirteç LOOKS’a sahiptir. Hatta Pazar, kullanıcıların WETH ile LOOKS şeklinde günlük ticaret ücretlerinden pay kazanmalarını sağlamaktadır. Bunun nedeni ise kullanıcıların pazardaki faaliyetlerini teşvik etmek olarak açıklanmaktadır.

Ek olarak, Akıllı sözleşmeleri modüler bir sistem içinde özel olarak oluşturulmaktadır. Böylece yeni özelliklerin zaman içinde kullanıma sunulmasına olanak tanıdığından, LookRare’in bir OpenSea çatalı olmadığını belirtmekte fayda var.

  • 2. Gem – 581 Milyon Dolar

Gem, Ocak 2022’de piyasaya sürüldü. Platformunun aylık hacmi 581 milyon dolar seviyesinde. Ayrıca işlem hacmiyle şu anda Ethereum’da en çok işlem gören ikinci pazar olan yakın zamanda piyasaya sürülen bir başka NFT pazarıdır.

Gem, OpenSea, LookRare ve X2Y2 gibi en popüler NFT pazarlarından bazılarını içeren bir NFT toplayıcıdır. Hatta OpenSea onları yakın zamanda Nisan 2022’de satın aldı. Gem, tek seferde satın almak için çeşitli pazar yerlerinden listeleri bir araya getiriyor.

  • 1 OpenSea – 3,11 Milyar Dolar

Aralık 2017’de piyasaya sürülen en büyük NFT pazarı OpenSea’dır. NFT topluluğunda bir temel olan ve çoğu kripto para birimi meraklısının bildiği bir platform OpenSea’dir. Diğer NFT pazarlarından daha yüksek 30 günlük işlem hacmi ile OpenSea bu listedeki balinadır.

OpenSea, NFT pazarlarında bir öncüdür. Ayrıca ana akıma giden ilk pazardı. Hatta diğerlerinin Ethereum blok zincirinde diğer akıllı sözleşme özellikli zincirlerde takip etmesi için zemin hazırladı.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...