Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

En Değerli NFT Koleksiyonları Nasıl Saklanır?

Paylaş

Son bir yılda, NFT kullanıcılarının sayısında hızlı bir artış oldu. Bu nedenle, en değerli NFT eserlerini saklamak ve takas etmek için güvenli bir cüzdana sahip olmak hayati önem taşıyor. NFXhaber olarak, NFT saklamak için en iyi kripto cüzdanlarını sizin için derledik.

En değerli NFT saklama cüzdanları

NFT cüzdanları, kripto varlıklarının depolanması ve ticaretinin yanı sıra, çeşitli varlıkları da barındıran kripto cüzdanlarıdır. Çoğu kripto cüzdanı, kripto varlıkları tutmanın yanında, NFT’leri saklama hizmeti de sunar. Cüzdanınız ile, NFT ve kripto varlıklarınızı satın alabilir, saklayabilir ve satabilirsiniz. Şimdi gelin en bilinen ve güvenli NFT cüzdanlarına bir göz atalım.

1. En değerli NFT depolama uygulaması: MetaMask

En değerli NFT saklama cüzdanı MetaMask

ConsenSys tarafından geliştirilen MetaMask, Ethereum tabanlı bir kripto cüzdanıdır. Cüzdan, dijital varlıkların Blockchain ekosistemi içerisinde depolanmasını ve ticaretini destekler. MetaMask, başlangıçta yalnızca bir web tarayıcısı uzantısı olarak çalışıyordu. Ancak zamanla, Android ve IOS cihazları için mobil bir cüzdan haline de geldi.

Cüzdan, dijital varlıkları depolar ve bir dizi merkeziyetsiz uygulamaya (dApps) ev sahipliği yapar. MetaMask mobil uygulaması, kullanıcıların cüzdan şifrelerini ve özel anahtarlarını saklamalarına olanak tanır. Bununla birlikte, kullanıcılara cüzdanları üzerinde tam kontrol imkânı sunar. Ayrıca cüzdan, kullanıcıların özel anahtarları üzerinde başka bir güvenlik katmanı olarak çalışan bir uzantı ile birlikte gelir. MetaMask, ERC-20 ve ERC-721 gibi Ethereum Blockchain üzerinde geliştirilen tokenleri destekler.

ERC-20 tokenleri, birbirleriyle takas edilebilen tokenlerdir. Bazıları USDT, BNB, XRP DOGE ve ETH olmak üzere 500.000’den fazla ERC-20 tokeni bulunur. ERC-721 tokenleri ise, benzersizdir. Bu varlıklar, her zaman kendi benzersiz özellikleriyle ayırt edilir ve NFT’leri kapsar. MetaMask mobil cüzdanı, bir kripto veya blok zincirini ilk kez kullananlar için bile kullanıcı dostudur ve gezinmesi kolaydır. NFT cüzdanına, mobil uygulama üzerinden veya tarayıcınız ile erişmeniz mümkün.

MetaMask mobil uygulaması, uygulamadan çıkmadan piyasa trendlerine erişim sağlayan bir tarayıcı ile gelir. Böylece, kripto ve Blockchain alanından eş zamanlı olarak haberdar olmanız mümkün. Ayrıca MetaMask kullanıcıları, Ethereum Blockchain üzerindeki çeşitli dApp’lere, DeFi’ye ve oyunlara erişim imkânına da sahiptir. Böylece MetaMask, en değerli NFT parçalarını saklama araçlarından biri olarak listemizde yerini alıyor.

2. Merkezi NFT cüzdanı: Coinbase Wallet

Coinbase, depolama ve dijital varlıkların ticareti için kullanılan merkezi bir dijital cüzdandır. Cüzdan, hem takas edilebilen hem de edilemeyen varlıkları kapsar. Merkeziyetsiz olmayan bir uygulama olmasına rağmen kullanıcı dostudur. Coinbase cüzdanı, NFT’lerin depolanması ve ticareti söz konusu olduğunda aşağıdakilerden dolayı özeldir:

  • Birçok cüzdanda, varlıklarınızı başka bir kullanıcıya aktarmak için bir cüzdan adresine sahip olmanız gerekir. Ancak Coinbase, üyelerinin, varlıklarını yalnızca kullanıcı adlarıyla başka bir kullanıcıya aktarmasına olanak tanır.
  • Coinbase, itibari para birimlerine erişmeyi kolay hale getirir. Böylece yeni başlayan NFT kullanıcılarının sorunsuz ve hızlı bir biçimde işlem yapmasını sağlar.
  • Coinbase , fiyat uyarıları ve diğer ilgili işlemler için bildirimleri ile sizi güncel tutar.
  • Cüzdan, çeşitli merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) aracılığıyla erişiminizi artırır.
  • Kullanıcıların tohum cümlelerini yedeklemelerini sağlayan kişisel bir bulut uygulamasına sahiptir.

Coinbase bir değişim platformu olmasının yanında, ayrı bir cüzdana da ev sahipliği yapar. Bu, varlıklarınızı Coinbase’de veya merkeziyetsiz bir cüzdanda saklama ve takas etme imkanına sahip olduğunuz anlamına gelir.

3. Trust Wallet

En değerli NFT eserlerini saklamak için bir diğer önde gelen cüzdan Trust Wallet’dir. Trust Wallet, dijital varlıkların depolanmasını ve ticaretini destekleyen başka bir merkeziyetsiz kripto cüzdanıdır. Trust ile yapılan varlık ticareti şunları içerir: gönderme, alma, depolama ve takas. Merkezi cüzdanların aksine, Trust cüzdanın dApp’lere erişimi vardır. Bunun yanında uygulama oldukça kullanıcı dostudur ve insanların kişisel verilerini saklamaz.

Trust cüzdanı dijital varlıkların ticaretini desteklediğinden, onları tutmaz veya kontrol etmez. Ayrıca, dijital varlıklarına yalnızca kullanıcının kendisinin erişmesine izin verir. Cüzdan, daha çok, kullanıcılar ve tercih ettikleri varlıklar arasında bir köprü gibi çalışır. Bunun yanında hem Android hem de IOS cihazlarını destekler.

Trust cüzdanı, birçok Blockchain ile birlikte çalışır. Bu nedenle, NFT’leri depolamak için en iyi kripto cüzdanlarından biridir. Uygulama, mevcut olarak Ethereum, Solana, Binance Chain ve Polygon üzerine kurulu NFT’lerin depolanmasına ve takas edilmesine olanak tanır.

4. Enjin Wallet

Enjin, bir Blockchain’deki tokenlerin geliştirilmesini, ticaretini ve kazanç sağlamasını destekleyen ürünleri bünyesinde bulunduran bir oyun platformudur. Bir borsa olarak, ERC-20 tokeni ENJ ile Ethereum Blockchain üzerine inşa edilmiştir. Platform, oyun oynama, NFT’ler ve diğer dApp’ler için çeşitli hizmetler içerir.

Ekosistem benzersiz bir şekilde oluşturulmuştur. Bunula birlikte Enjin platformu; cüzdan, pazar ve oyun geliştirmeyi destekleyen araçlara sahiptir. Cüzdan, en değerli NFT eserlerini depolamak için oldukça kullanışlıdır. Ancak, mobil cihazlara özeldir ve bilgisayarları desteklemez.

Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğu için son derece güvenlidir. Kullanıcıların oyun içi NFT’leri ve diğer koleksiyonları depolamasına ve takas etmesine olanak tanır. NFT’leri basmak amacıyla da kullanıma açıktır. Tüm bunlara ek olarak kullanıcılar, QR kodları aracılığıyla NFT’leri gönderebilmektedir.

5. Çok zincirli NFT cüzdanı: Coinomi Wallet

Coinomi, 125’ten fazla Blockchain ekosistemini destekleyen, piyasadaki en eski çok zincirli cüzdandır. 2014 yılında kurulan cüzdan hem mobil cihazları hem de masaüstü bilgisayarlarda kullanıma açıktır. Bununla birlikte, hiçbir zaman saldırıya uğramamıştır. Coinomi, desteklenen tüm varlıkların anında değiş tokuşunu sağlayan yerleşik varlıklara sahiptir. Uygulama Bir dApp tarayıcısı içerir, ayrıca Web3’ü destekler.

Oldukça güvenlidir ve en değerli NFT eserleri için iyi ve uygun bir cüzdandır. Coinomi, dijital varlıklar arasında kolay gezinmeye izin verir ve tüm varlıkları tek bir cüzdanda depolama imkânını sunar. Blockchain alanındaki farklı blok zincirleri, sadece belirli NFT cüzdanları desteklemektedir. Ancak Coinomi, pazar yerleri tarafından desteklenen NFT cüzdanları konusunda oldukça çeşitlidir.

Coinomi’de, hangi cüzdanı seçeceğinize karar verirken, blok zincirleri ve pazar yerleriyle birlikte çalışabilen cüzdanları dikkate almanız yeterlidir. Bu cüzdan, mevcut olarak Blockchain ağları tarafından en yaygın benimsenen cüzdandır. Ancak pazar yerleri en çok MetaMask’i desteklemektedir.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...