Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Emblem Vault Nedir?

Paylaş

Emblem Vault, 2020 yılının son döneminde piyasaya sürülen bir projedir. Şu sıralar fiyatı hızlı bir şekilde artmaktadır. NFXHaber olarak son dönemde değeri %225 artan ve popülaritesi artan Emblem Vault projesini inceledik.

Emblem Vault NFT koleksiyonun projesi, 2020 yılının Eylül ayında Emblem Finance tarafından piyasaya sürülmüştür. Ethereum blok zinciri tabanlı bir modern ERC-721 NFT’dir. Bu yüzden, Embleö Vault NFT’leri çok varlıklı bir cüzdan işlevi görmektedir. Bu cüzdanlar, farklı blok zincirinde yer alan NFT’lerin tek bir token olarak alım-satımı yapılmasını sağlamaktadır.

Emblem Vault NFT’leri sıkı bir güvenliğe sahiptir. Emblem Vault bir dizi blok zinciri içermektedir ve her adreste dijital varlıklar saklanabilmektedir. Ayrıca, sadece özel anahtar sahibi olan kişiler başka bir cüzdana token gönderebilme imkanına sahiptir. Emblem Vaults, projesi piyasalardaki en büyük ikinci NFT projesidir.

Avantajları

Bazı kripto para birimleri ile bir veya daha fazla dijital varlığa sahip bir dijital cüzdan oluşturabilirsiniz. Birden fazla varlığı tek bir jetonda birleştirilebilen takas edilebilen portföyler oluşturulabilmektedir. Örneğin, %50 ETH, %40 Bitcoin ve %10 LINK içeren bir portföy oluşturabilirsiniz. Ardından, tüm bu varlıkları tek bir ERC-721 NFT olarak takas edebilirsiniz.

Aktarılabilir likidite havuzlarının aksine şeffaf fonlar oluşturabilmek için birden fazla birleştirilmiş token içeren kasa oluşturabilirsiniz. Bu sayede, bir topluluk veya güvenilir üçüncü kişiler aracılığıyla tutulan bir kasa oluşturmaya imkân tanımaktadır.

Emblem Vault Nasıl Çalışır?

Emblem, tıpkı Opensea’de yer alan popüler NFT pazarında işlem gören modern ERC-721 NFT’leri olarak birleştirmektedir. Bu yüzden, koleksiyonculara, ERC-721 standardından önce üretilen NFT’leri de takas etme imkânı sağlamaktadır.

Örneğin, Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun ‘Pepe’ adlı eski bir RarePepe karikatürü 147 ETH (500.000 dolar) fiyatında satılmıştı. Ayrıca, Ethereum’un kurucu ortaklarından Vitalik Buterin’in eski bir EthPepe NFT’si 100 WETH (330.000 dolar) değerine satılmıştı.

Emblem Vault Nasıl Satın Alınır?

İlk adım olarak OpenSea’den kendinize bir hesap oluşturun.

Ardından, NFT satın almak için gaz gibi ilgili ücretleri de karşılayacak kadar hesabınıza ETH bakiyesi yükleyiniz.

OpenSea’de listelenen yüz binlerce NFT’nin arasında kolay bulmanız için koleksiyonlara bakınız.

Ardından, ETH’yi bir web3 cüzdanına aktarın. En popüler web3 cüzdanından biri olan MetaMask’ı kullanabilirsiniz.

Son olarak satın almaya karar verdiğiniz NFT’yi ‘Şimdi Satın Al’ butonuna tıklayın. Opensea, size işlem maliyetleriyle birlikte toplam tutarı gösterecek. Ve satın aldıktan sonra gelen işlem onayı ile artık sizde bir NFT sahibisiniz.

Benzer Yazılar

XRPL Satış Setinde Yeni Rekor, Kara Para Aklama Olabilir Mi?

“XRPL Punks” koleksiyonundaki ürünlerden biri 108.900 XRP'ye yani 44.000...

Crypto.com NFT, 500 NFT’den Oluşan Drop’u Duyurdu!

Crypto.com, NFT'lerini ticarileştirmek için Female Pleasure Society ile öncü...

Web3 Ve Gizlilik Tokenleri 2023’te Suçluların Hedefleri Olacak!

Kaspersky, siber suçluların gözlerini giderek daha fazla Web3 ve...

20’den Fazla Çinli NFT Platformu Kripto Kışı Ortası Kapatıldı!

Sektördeki fonlama ve likidite düşmeye devam ederken, 20'den fazla...

Afrikans NFT Koleksiyonunun Değeri Arttı!

Afrikans NFT koleksiyonu, Gana ve Kamerun'un Katar dünya kupasındaki...

NFTEA, Dünya Kupası NFT Platformunu Başlattı!

Web3 tabanlı, NFT "Çay Evi" olan NFTEA, Dünya Kupası...