Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Elidor Metaverse Nedir, Nasıl Giriş Yapılır?

Paylaş

Elidor Metaverse, Dedikolabilir koleksiyonu lansmanıyla Metaverse evrenine giriş yapıyor. Milli voleybolcu Ebrar Karakurt ve müzisyen Nova Norda ile birlikte çalışıldığını duyuruldular. 8 Haziran’da gerçekleşecek olan lansman ile Elidor Meteverse’e evreni kullanıma açılıyor. NFXhaber olarak, detayları sizin için derledik.

Elidor Metaverse
Kaynak: Elidor Evreni

Elidor Metaverse Nedir?

Metaverse Boyner ve Elidor’un ortaklaşa çalışmasıyla gerçekleşecek. Elidor x Boyner Dedik Olabilir Koleksiyonu, Elidor’un “Kendi Yolumuzda” projesi kapsamında genç kadınların eğitim hayallerini destekleyecek. Koleksiyon sınırlı sayıda parçadan oluşmaktadır. Ayrıca ana amacı TOG Vakfı’nın Gençlik Bursları Fonu’na kaynak oluşturarak üniversite sürecinde desteklenen genç kadın bursiyerlerin sayısını arttırmaktır. Çanta, tişört ve benzeri parçalardan oluşan koleksiyonda 17 benzersiz parça bulunmaktadır. 8 Haziran’da gerçekleşecek olan lansmandan sonra Elidor Evreni’nin Spatial etkinlik alanı herkesin ziyaretine açılması planlanıyor.

Elidor Metaverse’e Giriş

Elidor’un Metaverse evrenine, Elidor’un oluşturduğu özel web sitesi üzerinden giriş yapabilirsiniz. Elidor yaptığı yazılı açıklamada gerçekleşecek olan bazı etkinliklerin özel davet gerektirebileceğini açıkladı. Ayrıca ilk etkinlik lansmanı özel davetle gerçekleşecek. Spatial platformundaki etkinlik alanında gerçekleşecek olan lansmana, web tarayıcısından ve akıllı cihazlardan giriş yapılıyor. Etkinliğe katılamayanlar için ise Youtube üzerinden canlı yayın yapılacağı konuşuluyor. Elidor konuyla alakalı olarak şu açıklamaları yaptı:

Elidor olarak yenilikçiliği benimsiyoruz ve yeni teknolojilerin kullanıldığı her alanda tüketicilerimizle buluşmanın yollarını keşfetmeye devam ediyoruz. Kendi Yolumuzda projesi kapsamında genç kadınların eğitim hayallerini desteklemek için hızlı tüketim markaları arasında Türkiye’deki ilk NFT projesini ürettik. Buradaki açık artırmanın gelirini TOG Gençlik Bursları Fonu’na aktararak genç kadınlar için burs kaynağı yarattık. Şimdi de Elidor markamızı ve Kendi Yolumuzda marka amacı projemizi sanal evrene taşıyoruz. Yenilikçi bir iletişim açısıyla tüketicilerimizle projemizi buluşurken, Boyner iş birliğiyle oluşturduğumuz Elidor x Boyner Dedik Olabilir Koleksiyonu sayesinde TOG’un Gençlik Bursları Fonu’na kaynak yaratarak genç kadınların eğitim hayallerinin önündeki engelleri kaldırmaya devam ediyoruz.

Elidor Metaverse’de Avatar

Spatial’a üyelik aşamasında adımları takip edebilirsiniz. Ya da Spatial’da üyelik oluşturup giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan profil kısmına tıklayarak oluşturabilirsiniz. Ayrıca gelecek linke tıklayarak isim ve soy isim yazıp tamam tuşuna tıklayınız. Sonra başla butonuna tıklayıp üyeliğinizi açıp avatarınızı oluşturabilirsiniz.

Spatial platformu iki tip avatar bulunmaktadır. Bir tanesi çekeceğiniz ya da yükleyeceğiniz fotoğraf üzerinden gerçek yüzünüzü baz aldığı avatar. Diğeri ise yine çekeceğiniz ya da yükleyeceğiniz fotoğraf üzerinden yeni model avatar.

Üyeliğinize giriş yaptıktan sonra kamera ile anlık fotoğrafınızı çekebilirsiniz. Ayrıca fotoğraf yükle seçeneğine tıklayarak yüzünüzü tarayabilirsiniz. Sonrasında avatarınızı oluşacaktır. Ayrıca gelen ekranda avatarı düzenle butonuna tıklayarak avatarınızı özelleştirebilirsiniz.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...