Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Ehtereum Kurucusu, BAYC Gibi NFT’leri Beğenmiyor!

Paylaş

Metaverse ve NFT sektörüne katılım her geçen gün artış gösteriyor. Tüm NFT ve metaverse haberleri için NFXHaber’i takip etmeyi unutmayın. Ehtereum Kurucusu ve ortağı Vitalik Buterin, pahalı PFP NFT’lerine düşkün değil. Hatta Twitter gönderisi aracılığıyla, BAYC gibi projelerle ilgili olabilecek “3 milyon dolarlık maymunlardan” hoşlanmadığını da açıkladı. Açıkça çelişen düşüncelerinin ve değerlerinin bir listesini paylaştı.

Ehtereum Kurucusu Buterin’in NFT ve Kripto Görüşleri Nasıl?

Bir programcı ve aktif kripto topluluğu üyesi olan Ehtereum Kurucusu, Ethereum blok zincirine bağlı ürünler hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Ethereum tabanlı BAYC gibi yüksek fiyatlı PFP NFT’lerinden hoşlanmadığını açıkça ifade etmesi şaşırtıcı görülmemekte. Gönderisine göre, örnek olarak “3 milyon dolarlık maymunları” gösteren birçok modern finansal blok zinciri uygulamasını sevmemekte. Bununla birlikte, kripto ekonomisinde ve DAO yönetiminde oynadığı rol için gönülsüz bir takdiri olduğunu da sözlerine ekledi.

NFT topluluğu, Buterin’in gönderisine yanıt verme şansını kaçırmadı. Özellikle BAYC sahipleri ünlü Bored Apes NFT Projesi’ni savunmakta. Bir Twitter kullanıcısı, Buterin’e yanıt verdi. Ve Ethereum kurucu ortağının Bored Ape Yacht Club’ın adına biraz saygı duyması gerektiğini söyledi. “Gerçek şu ki, BAYC kültürdür ve ETH üzerine kurulmuş en başarılı NFT koleksiyonudur. Tutarlı bir şekilde çekimlerinizi yapmak yerine, topluluğu olduğu gibi bu başarı için kucaklayın ”diye ekledi.

Diğerleri, PFP NFT’lerinin blok zinciri teknolojisinin sonsuz olanaklarına katkısını açıklamak için zaman ayırdı. Örneğin, Twitter’da bir kullanıcı, “PFP’ler NFT’ler için son durum olmayacak, ancak şu anda piyasada arzu edilen şey bu” dedi. Ayrıca, PFP kullanımının NFT’lerin diğer daha önemli uygulamalarına yol açacağını vurguladı.

Son olarak, Bored maymun sahibi OGDeathBot konuyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi.

“Dijital koleksiyonlar eğlencelidir. Monkey PFP NFT jpeg’leri eğlencelidir. Bunlar ana akım benimsenmesi için gereklidir. Ethereum üzerine inşa etmenize yardımcı olduğunuz muhteşem ekosisteme açılan kapılardan biri.”

Her ne kadar bilindik markalar olursa olsun yatırımlarınızı yaparken detaylı araştırmayı ihmal etmeyin. Tüm piyasayı ve aldığınız ürünün geleceğini değerlendirmek sizi büyük zararlardan kurtarabilmekte. 2022 yılında birçok büyük marka yatırımcılarına ciddi zararlar ettirdi.

Benzer Yazılar

OpenSea Studio: Sanatçılar İçin NFT Koleksiyonu Oluşturma ve Tanıtma Platformu

OpenSea, 3 Ekim tarihinde yeni bir özelliği olan OpenSea...

Pudgy Penguins: Walmart İşbirliği ile NFT Projesi Rekor Kırıyor

NFT Projesi Pudgy Penguins, Sadece Bir Duyuruyla Satışlarını Üç...

Eylül Ayının Kazandıran NFT Projeleri: Proje Seçimlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eylül Ayında Kazandıran NFT Projeleri: Projeleri Seçerken Nelere Dikkat...

NFT Piyasasında Değer Tartışması: Rolling Stone Raporu İle Ortaya Çıkan Gerçekler

Rolling Stone dergisi, NFT'ler hakkında yapılan bir araştırmaya atıfta...

Eski SEC Başkanı John Reed Stark: NFT’ler ve Kripto Paraların Değeri Yok Olacak!

Eski SEC Başkanı John Reed Stark, kötü piyasa koşulları...

Binance NFT, SAND Stake ve Polygon Desteğini Sonlandırma Kararı: NFT Piyasasında Değer Kaybı Devam Ediyor

NFT piyasası gün geçtikçe değer kaybediyor. Olumsuz piyasa koşulları...